Wtorek, 26 Wrzenia 2023 Imieniny: Cypriana, Justyny, ucji

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Boże obietnice są trwałe
26-04-2017 14:37

Z Księgi Wyjścia dowiadujemy się o wyjątkowych obietnicach wobec narodu wybranego, którego Bóg niósł „na skrzydłach orlich” i wywiódł z ziemi egipskiej. „Będziecie szczególną moją własnością pośród wszystkich narodów” – zapewnia Pan. Izraelici będą stać bliżej Stwórcy niż narody pogańskie. Mają gorliwie przestrzegać przykazań Bożych, aby w ten sposób zasłużyć na miano ludu świętego.
W świetle Ewangelii, głoszenie dobrej nowiny o królestwie Bożym połączone było z uzdrawianiem chorych, wypędzaniem duchów nieczystych, leczeniem wszelkich słabości. Ludzie tak tłumnie garnęli się do Jezusa z Nazaretu, że jedyny Zbawiciel człowieka i świata całego nie mógł zaspokoić wszystkich ich potrzeb. Widok garnących się do Niego ze wszystkich stron tłumów utrudzonych i jednocześnie opuszczonych przez duchowych przywódców narodu wybranego, podsunął św. Markowi porównanie do stada owiec, które nie ma pasterza, i obudził litość Zbawiciela, który zachęca uczniów, aby prosili Boga o głosicieli Ewangelii dla spragnionych dobrej nowiny.
Pierwszymi, którzy mieli zaspokoić potrzeby duchowe ludu, byli apostołowie. Grono apostolskie otrzymuje od Jezusa wskazówki dotyczące zakresu i sposobu pracy: „Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy”. W myśl tych wskazań Dwunastu ma głosić dobrą nowinę o królestwie Bożym.
W pracy misyjnej nie wolno obciążać się rzeczami zbytecznymi. Niech wystarcza tylko to, co konieczne do życia. Powód jest dość prozaiczny. Wart jest robotnik strawy. Bóg spełnia swoje obietnice i szczególną opieką otacza swoje sługi, które głoszą przyjście królestwa niebieskiego.
Jednakże, by Boże obietnice były wypełniane, potrzebni są ludzie, którzy oddadzą się na wyłączną służbę Bogu. Sam Zbawiciel powiedział: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało”. Tak było za czasów Jezusa, tak też jest w naszych skomercjalizowanych i zlaicyzowanych czasach. „Proście więc Pana żniwa, żeby wprawił robotników na swoje żniwo”.
Każdy z nas może pomóc Bogu w realizacji Jego obietnic.

ks. Jan Augustynowicz


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL