Niedziela, 28 Maja 2023 Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Pewnie pokonali Budowlanych
04-04-2017 08:44

RUGBY W pierwszym tegorocznym meczu eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży drużyna juniorów Orkana wygrała w Lublinie z faworyzowanymi Budowlanymi.
Tak o wyst─Öpie swoich podopiecznych wypowiedzia┼é si─Ö trener dru┼╝yny Jakub Seklecki: - By┼é to nasz pierwszy mecz po przerwie zimowej. Okres ten ci─Ö┼╝ko przepracowali┼Ťmy. Widzia┼éem du┼╝y progres u naszych ch┼éopak├│w. Jechali┼Ťmy na mecz do Lublina pe┼éni wiary w zwyci─Östwo, wiedzieli┼Ťmy ┼╝e nasz przeciwnik to g┼é├│wny faworyt do z┼éotego medalu mistrzostw Polski, dru┼╝yna kt├│ra w rundzie jesiennej nie dozna┼éa pora┼╝ki. Od pierwszego gwizdka s─Ödziego mo┼╝na by┼éo zauwa┼╝y─ç, ┼╝e mecz b─Ödzie sta┼é na wysokim wyr├│wnanym poziomie. Wi─Ökszo┼Ť─ç gry toczy┼éa si─Ö od 22. metra jednej dru┼╝yny do 22. metra drugiej. W 26. minucie meczu Maks Tarmanowski robi „przechwyt” i zanosi pi┼ék─Ö na pole punktowe przeciwnika, Daniel Wo┼║niak pewnie podwy┼╝sza. Wynik ten utrzymuj─Ö si─Ö do ko┼äca pierwszej po┼éowy.
Dobrze zaczyna si─Ö dla nas druga po┼éowa, kiedy to po b┼é─Ödzie przeciwnika mamy aut na 15. metrze od pola punktowego. Pewnie go wygrywamy i wi─ů┼╝emy mola, kt├│ry zmienia si─Ö w przegrupowanie. Po kilku fazach gry Krystian Olejek zdobywa punkty tu┼╝ przy chor─ůgiewce. Od tego momentu na boisku dominuje przeciwnik, kt├│ry w 57. minucie zdobywa przy┼éo┼╝enie i podwy┼╝szenie. Budowlani ruszyli do mocnego ataku, by┼é to wa┼╝ny moment meczu. W tym czasie „wa┼╝y┼éo” si─Ö zwyci─Östwo spotkania. Twarda obrona naszego zespo┼éu i kontratak w 64. minucie wyprowadzi┼é nasz zesp├│┼é na bezpieczne prowadzenie 19:7. To by┼é decyduj─ůcy cios dla naszego przeciwnika. Przez ostatnie 6 minut meldujemy si─Ö jeszcze dwa razy na polu punktowym przeciwnika. Uwa┼╝am, ┼╝e to zas┼éu┼╝one nasze zwyci─Östwo. Pokazali┼Ťmy tward─ů gr─Ö w obronie i ataku, pope┼énili┼Ťmy mniej b┼é─Öd├│w w┼éasnych ni┼╝ przeciwnik. Tym zwyci─Östwem pokazali┼Ťmy, ┼╝e mo┼╝emy si─Ö liczy─ç w walce o medale MPJ.
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 7:31 (0:7)
punkty: Patryk Paradowski (7), Krystian Olejek (5), Adam Litwińczuk (5), Mauro Lazzari (5), Maksymilian Tarmanowski (5), Daniel Woźniak (4)
sk┼éad: Grzegorz Baczy┼äski, Patryk Paradowski, Mariusz Brodowski, Krystian Olejek, Alan Kaldjob, Adam Litwi┼äczuk, Antoni Go┼é─Öbiowski, Mauro Lazzari, Adrian P─Ötlak, Adrian Nowakowski, Jakub Nowakowski, Daniel Wo┼║niak, Maksymilian Tarmanowski, Patryk D─ůbrowski, Hubert Wi┼Ťniewski, Filip Perak, Jan Kr├│l