Niedziela, 20 Czerwca 2021 Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafaa

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
PATROL ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA zakończył wizytę w Kampinosie
07-01-2016 15:22

Powiksz zdjciePo raz kolejny mógł się odbyć w Kampinosie Patrol Świętego Mikołaja. Dzięki wsparciu firm i zaangażowaniu mieszkańców gminy, zostało przygotowanych ponad 300 paczek. Zatem Mikołaje i Śnieżynki nie próżnowali.

Tradycyjnie do pomocy włączyli się: Urząd Gminy Kampinos, uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie, strażacy z OSP Kampinos, młodzież i dorośli mieszkańcy gminy, oraz jak zawsze niezawodne elfy. Jak co roku, patronat medialny nad akcją objął Express Sochaczewski, Express Wieczorny oraz sochaczewianin.pl.

Śpiewali i licytowali
Młodsi i starsi włożyli dużo pracy i serca, aby na buziach dzieci zagościł uśmiech radości z wizyty Mikołaja. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok rośnie grono osób włączających się w tę akcję charytatywną i co jest bardzo ważne, sprawia im to przyjemność. Tradycyjnie akcję rozpoczęła Aukcja na rzecz Patrolu, która odbyła się 13 grudnia.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej, świątecznej atmosferze, nie zabrakło chwil powagi, ale i humoru czy walki o wybrany eksponat, a było ich w tym roku dużo i z różnych dziedzin. Udało się pobić ubiegłoroczny rekord i razem z aukcji i kiermaszu zebraliśmy 6338 zł. To bardzo zadowalający wynik. Przypomnijmy, że cały dochód przeznaczony został na przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy. Dziękujemy bardzo. Na zakończenie spotkania gość patrolu Kuba Sienkiewicz zagrał wspaniały koncert, wsparł akcję i zrobił to charytatywnie, wykonał nowe piosenki i te starsze, wszyscy bardzo dobrze się bawili.
Więcej o Aukcji pisaliśmy w Expressie Sochaczewskim nr 51/2015.

Mikołaj nie próżnował
Potem nadszedł czas przygotowywania paczek ze słodyczami i zabawkami lub grami, klockami, puzzlami itp. Elfy pracowały jak mrówki, aby zdążyć z przygotowaniami. Zostało przygotowanych ponad 300 paczek. W przedświąteczny, wtorkowy wieczór Mikołaj i Śnieżynka zainaugurowali wizyty u dzieci. W środę wystartowały cztery ekipy Mikołajów i Śnieżynek, które jeździły z prezentami do dzieci aż do wieczora. Zdarzyło się też, że Mikołaj zrobił niespodziankę przypadkowo spotkanym na trasie dzieciom i im również wręczył prezenty. W takim przypadku radość mieszała się ze zdziwieniem.
Na dzień wigilijny zostało tylko kilka spotkań i Mikołaj zakończył tegoroczną wizytę w Kampinosie. Jak co roku, była radość i uśmiech, ale też łzy wzruszenia. Dzieci czekają na te wizyty, a my cieszymy się, że dzięki Państwa pomocy możemy je realizować.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Patrol Świętego Mikołaja. Razem sprawiliśmy dzieciom radość a na ich buziach zagościł uśmiech i zadowolenie, oraz wiara, że każdego może spotkać coś miłego. Dla wielu z nich te wizyty Mikołajów i Śnieżynek są niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy bardzo.
Do zobaczenia za rok!
Anna Konopka


W Patrolu udział wzięli: Ferniko, Urząd Gminy Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny, OSP Kampinos, Biblioteka Publiczna w Kampinosie, Karolina Kwiatkowska - Flower Fiesta, Karol Kargulewicz – MLS Music Lights Service, Cukiernie: Lukrecja, Jeznach i Victoria, Kamil Pruski, Elżbieta i Paweł Bargieł, Teresa, Marek i Kamil Nowak, Emilia i Mariusz Filipiak, Dorota i Marek Maciejewscy, Tomasz Zakowany, Elżbieta Winiarczyk, Anna i Szczepan Orzechowscy, Dariusz Filipiak, Anna i Adam Komorowscy, Schola Parafialna „Kędziorki”, Monika i Mariusz Ciurzyńscy, Julia Ambroziak, Piotr Bednarski, Marek Konopka, Anita Lewandowska, Magda Konopka, Daria Stangreciak, Małgorzata Stangreciak, Karolina Stangreciak, Regina Zachurzok, Kuba Sienkiewicz, Redakcja Expressu Sochaczewskiego, „Manufaktura Cukierków”, Karolina Miązek, Janusz Cuper, Beata i Maciej Krzemińscy, Restauracja „Przepis na Kompot” - Robert Rajewski, Katarzyna i Hubert Zielerowicz, Paweł Rybka, Karolina Zawada, Sławomir Różański, Grzegorz Liskiewicz, Marzena Skierkowska, Dorota i Łukasz Ziółek, Marian Rycombel, Agnieszka Szwarczewska, Rada Gminy Kampinos, Piotr Ciurzyński, Agnieszka i Łukasz Kęska, Romana Borecka, Wanda i Piotr Popowscy, Marta i Grzegorz Szantroch, Joanna Al.-Kenani, Państwo Malesa, Krzysztof Kucharski, Bogusława Kurek, Ewa i Maria Adamskie, Martyna i Maria Karapetian, Grażyna Skrzypkowska, Wanda i Marian Kucharscy, firma Tomarbit, Justyna Binienda, Patrycja Binienda, Magda Wilk, Stare Dobre Małżeństwo, Alina Konopka, Marka Secret Soap Store, Irena Perkowska, Tadeusz Gawiński, Drewniane Kostki Gitarowe – Szymon Dąbrowski, Anna i Zbigniew Konopka, Justyna i Artur Pijanowscy, „Dach Lux” – Justyna Deliś, Kamil Pływaczewski, Magda Hartman, Zuzanna Tymoftyjewicz, Miłosz Paduch, Mateusz Paduch, Patryk Szczerbiński, „Verona”, Longina i Stanisław Wieczorek, Ewa, Tomasz Michałowski, Jadwiga Dudek, Ewa Rojewska, Ola Poddenek, Czarek Mucha, Hippo, Pizzeria „Foresta” – Paulina Tramecourt, Drukarnia Chrzczany, firma Mattel, Farmona, Pan Dragon, Kukartka, MF Firma. Katarzyna Zawada, „Beta” – Krzysztof Heropolitański, Adam Roszczyk, Wiktoria Bosko oraz wiele anonimowych osób.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym firmom i osobom, oraz wszystkim tym, których wymienić nam się nie udało.


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2021 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL