Wtorek, 26 Wrzenia 2023 Imieniny: Cypriana, Justyny, ucji

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Przedświąteczne sortowanie
23-12-2015 08:02

Powiksz zdjcieWidać było, że Sawicką jakaś nie najlepsza energia rozpiera: - No i podzielił „Kaczor” społeczeństwo na lepszego i gorszego sortu – wyrzuciła z siebie balast.
- Jasne, wcześniej to dopiero było zjednoczone - wtrącił Dudek – Szczególnie, gdy Bartoszewski nazwał wyborców PiS „bydłem" a Sikorski „watahą”.
- Polacy gorszego sortu to ci, którzy na nasz kraj nagadują na Zachodzie, co na skargę biegają do Berlina i Brukseli. A nie, wszyscy przeciwnicy Kaczyńskiego – starała się wyjaśnić Malicka – Mnie mama uczyła, że brudy pierze się w domu, a nie biega po sąsiadach.
- No właśnie – włączył się Kozłowski - Gorszy sort, to tacy, jak ci dziennikarze „Gazety Wyborczej”, którzy będą bronić w Niemczech demokracji w Polsce. Szkalując Polskę w „Die Zeit”. Albo Lis...
- Wy to znajdziecie usprawiedliwienie na każde zło Kaczora – wszedł mu w słowo Szwaja – A w Szczecinie, to właśnie nawet Niemcy protestowali w obronie naszej demokracji i wolności.
- Oni już raz to zrobili w 1939 roku. I może wystarczy - uciął Dudek.
- Mówcie co chcecie, ale marsze w obronie demokracji spełniły swoją rolę – Sawicka puchła z dumy.
- Jasne, bez lustracji i IPN dowiedzieliśmy się, ilu jest jeszcze postkomuchów i antypolaków – ripostował Dudek.
- No, i mecenas Giertych pokazał, że bez alkoholu można się świetnie bawić - dorzuciła Malicka.
- To pewnie dlatego Kwaśniewskiego nie było, a szkoda – zasępiła się Sawicka.
- Może następnym razem przyjdzie – Szwaja pocieszał koleżankę.
- Następna okazja będzie na Gali KSW w Lidlu – drwił Dudek – 23 grudnia rzucą karpie lepszego sortu. Ale jemu raczej nie o zagrychę chodzi.
- Ty się tak nie naśmiewaj! – Sawicka zrobiła obrażoną minę, i po chwili dodała: – Dobrze, że jest Rysiek Petru, to powstrzyma tego szalonego dyktatora!
- Tego Petru to już jest tyle w telewizji, że niedługo pewnie będzie prowadzić prognozę pogody i teleturniej „Milion w minutę” – kpił Kozłowski.
Na te słowa Szwaja wyciągnął z teczki wymięty egzemplarz „Lüge Zetiung”: - Światowe media też potrafią docenić Ryśka. – zakomunikował i odczytał: „Lider Nowoczesnej, niczym hollywoodzki amant, czarował fotoreporterów przed budynkiem Komisji Europejskiej w Brukseli. Omdlałe kobiety błagały Petru o wspólny kredyt hipoteczny, albo chociaż romantyczny spacer trasą brukselskich bankomatów”.
- Światowiec! – parsknął Kozłowski.
- Śmiej się, śmiej! Ale, gdyby nie Rysiek, to pewnie niedługo CBA zatrzymałoby Świętego Mikołaja za próbę wręczenia korzyści majątkowej – Szwaja usiłował być dowcipny.
- No jasne, a ABW przeszuka mieszkanie Izy i Marka z „Ukrytej Prawdy” na TVN – drwiła Malicka – Wy to chyba ślepi jesteście. Pierwszy rząd, co coś dla ludzi robi, a wy tylko: łamanie demokracji, totalitaryzm i podobne bzdety.
- A co oni niby dla ludzi robią? – Szwaja nie zamierzał ustąpić - Program Platformy tylko kopiują.
- Jak to? - zapytała nieśmiało Wiśniewska.
- A tak to, mam kolegów z byłego rządu, to wiem – Szwaja poczuł wiatr w żaglach – 500 złotych na dziecko, to PO wymyśliło dużo wcześniej.
- Jak to?- powtórzyła się Wiśniewska.
- Normalnie, w gabinecie premiera – brnął dalej Szwaja.
- Domyślam się, ale dlaczego nie wdrożyli tego w życie?- dociekała Wiśniewska.
- Ponieważ Niesiołowski wszystko spieprzył. Wyskoczył ze szczawiem i mirabelkami, i taniej wyszło.
Cyprian Gniazdo


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL