Pitek, 9 Czerwca 2023 Imieniny: Anny-Marii, Felicjana, Sawoja

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Przystań pełna niespodzianek
05-06-2007 10:08

Powiksz zdjcieW sobotę, 2 czerwca, w Sochaczewie rozegrano trzecią edycję zawodów w kolarstwie ekstremalnym Superliga 2007. W strugach deszczu jeden po drugim odpadali faworyci, a klasyfikacja generalna trzeszczała w podstawach. Zawody 4X wygrał Wojtek Koniuszewski, wchodząc do finałów z biegów barażowych. Poza konkurencją fourcross rozegrano również konkursy skoków o zaszczytne tytuły „Księciunia Dirtu” i „Królewicza Dropów”.
Nowa trasa w połączeniu z atakami deszczu postawiła przed zawodnikami wysokie wymagania. Można było podziwiać nie tylko same przejazdy czwórkami, ale również widowiskowe upadki, o które na błotnistej skarpie nie było trudno. Prawdziwe niespodzianki zaczęły się już po eliminacjach, gdy do biegów finałowych nie wszedł jeden z lepszych polskich zawodników - Wojtek Koniuszewski. Kolejne biegi przynosiły coraz większe niespodzianki. Ostatecznie Koniuszewski musiał pojechać w biegach barażowych. Po kolejnych przejazdach znalazł się jednak w finale, gdzie szybko zdeklasował konkurentów. Drugi na metę dotarł Piotr Solarski z Rybnika, trzeci Wojtek Smuczyński z Bydgoszczy. Stawkę zamknął Tomek Kućkowski, zwycięzca Superligi z 2005 roku. W małym finale do mety jako pierwszy dojechał Dawid Korzeński z Bydgoszczy.
Obok toru rozegrano konkurs skoków o tytuł „Księciunia Dirtu” (dirt jumping, czyli skoki na specjalnie usypanych ziemnych skoczniach). Konkurs o tytuł „Królewicza Dropów” (konkurs ewolucji wykonywanych podczas skoku z dropa – kilkumetrowy uskok) wygrał Wojtek Gol.
Superliga 2007 dobiegła półmetka. Po sochaczewskich zawodach na czoło w klasyfikacji generalnej Superligi wyszedł Maciek Chmiel. Zaraz za nim są Tomasz Kućkowski i Michał Kollbek. Dzięki zwycięstwu w Sochaczewie, na czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej awansował Wojtek Koniuszewski, który jest w tej chwili także liderem superligowej klasyfikacji 4X.
Wyniki „4X Przystań” Sochaczew
Wojciech Koniuszewski - Białystok
Piotr Solarski – Rybnik
Wojtek Smuczyński – Bydgoszcz
Tomek Kućkowski – Łomianki
Dawid Korzeński - Bydgoszcz
Maciej Chmiel - Tomaszów Lubelski
Łukasz Pilewski - Sochaczew ex aequo Wojtek Kreps - Sochaczew
Więcej informacji dostępne będzie na www.superliga.pl .


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL