Pitek, 8 Grudnia 2023 Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Sposoby na piękne włosy

Powiksz zdjcieBabcie słyną z tego, że mają złote, sprawdzone i zwykle bardzo proste sposoby na wszystko. Warto zatem zajrzeć do ich poradników i  zafundować sobie domową pielęgnacja włosów. Ich naturalne sposoby na włosy są przede wszystkim tanie w zastosowaniu i nieskomplikowane. Dziś kolejne porady na ten temat.

Żółtko do mycia włosów
Żółtko jako szampon i odżywka do włosów: zmieszaj 2 żółtka z kieliszkiem rumu. Wmasuj połowę papki w wilgotne włosy i pozostaw na nich na 5 minut. Spłucz i wmasuj w skórę resztę szamponu z żółtka, a następnie porządnie wypłucz włosy.
Piwo do włosów
Żel albo piankę do układania włosów możesz zastąpić piwem. Jest to po pierwsze środek naturalny, a po drugie, na ogół zawsze jest pod ręką.
Walka z łupieżem
Zaleca się częste mycie włosów, czyli mniej więcej co drugi dzień, w łagodnych szamponach! Przy skłonności do obfitego łupieżu dobrze jest nacierać skórę głowy odwarem z tymianku albo rzeżuchy wodnej. Trzeba też jak najczęściej szczotkować włosy, aby pobudzić gruczoły łojowe do zwiększonego wydzielania. Poza tym wyszczotkuje się też z włosów łupież. Dla poprawienia ukrwienia skóry doskonały jest zimny prysznic po umyciu włosów.
Tłuste włosy
Dwa razy w tygodniu myj włosy szamponem zawierającym siarkę, ichtiol albo kwas salicylowy. Wcieranie płynów zawierających alkohol i wyżej wymienione składniki dezynfekują i odtłuszczają skórę głowy.
Białko na tłuste włosy
Nadmiernemu wydzielaniu gruczołów łojowych możesz zapobiegać w sposób naturalny: ubij pianę z białka, zmieszaj ją z sokiem z cytryny i wsmaruj papkę w skórę przed myciem włosów. Trzymaj na włosach przez 10 minut.


Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL