Poniedziałek, 2 Października 2023 Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Sennik
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z wszystkie
ABECADŁO - (sen o abecadle) - zapowiada rychły sukces artystyczny.
ABORCJA - (dla kobiety) - to zapowiedź, że realizacja rozpoczętych działań może zakończyć się utratą honoru i upokorzeniem, (dla lekarzy) - to oznaka problemów w działalności zawodowej.
ADMINISTRACJA- (praca) - w administracji oznacza życie w nędzy i ubóstwie.
ADMIRAŁ - taki sen to znak, że nie ominie Cię szczęście w miłości i powodzenie w pracy, także symbol zawarcia nowych znajomości.
ADOPCJA - (sen o adoptowaniu dziecka) - przepowiada wzbogacenie się, (dla mężczyzny) - to także awans, (dla panny i rozwódki) - zapowiedź bliskiego ślubu.
ADORATOR - (sen o adoracji) - oznacza wspaniałą przyszłość i same radości, ( zakochanym) - taki sen wróży szczęśliwą miłość.
ADRES - ( czytanie adresu) - oznacza kłopoty w interesach i poważne straty, ( natomiast adresowanie listu) - to pomyślne nowiny.
ADWOKAT- (wizyta u adwokata) - oznacza poważny awans, (dla młodej kobiety) - to znak, że stanie się obiektem plotek, ( rozmowa z adwokatem) - to zapowiedź dużych pieniędzy, ( widzieć adwokata w sądzie) - to ostrzeżenie przed wrogami.
AGREST - (zbierać agrest) - oznacza polepszenie się interesu i nadzieję lepszej przyszłości, (jeść agrest) - przyjemności, które mogą zaszkodzić, (widzieć) - uniknięcie przykrej roboty.
AFISZE - (roznosić je) - -sen ten oznacza zniewagę, (czytać) - jest wróżbą ciężkiej pracy bez zysku.
AFRYKA - ( być w niej) - oznacza to chorobę, bądź żałobę w rodzinie, ( podróżować po niej) - przestroga przed wrogami i kłótliwymi ludźmi, (oglądać mapę Afryki) -to znak, że spełnią się twoje marzenia.
AGRAFKA-sen ten oznacza zapowiedź dużych interesów, (dla panien i kawalerów) - jest oznaką rychłego małżeństwa.
AFRONT - (dla młodej dziewczyny) - sen ten jest ostrzeżeniem przed niemiłymi adoratorami, (doznać go od kogoś) - zwiastuje rozczarowanie w miłości oraz kłopoty i przykrości, również może oznaczać łzy i smutek.
AGAT-jest zapowiedzią małego zysku w interesach lub niewielkich kłopotów rodzinnych.
AKACJA-jest zapowiedzią niespodziewanego zysku, bądź wygranej w toto lotka lub loterii fantowej, (czuć jej zapach) - wskazuje na twoje niemoralne postępowanie.
AKORDEON - (dla kobiety) - sen taki oznacza szczęśliwy i trwały związek, (słyszeć dźwięki akordeonu) - jest zapowiedzią miłych rozrywek w sympatycznym towarzystwie, (grać na nim) - sen ten oznacza większą energię w dążeniu do sukcesu.
AKSAMIT - to zapowiedź powodzenia oraz szczęścia w interesach, (kupować go) - uporządkowanie spraw majątkowych, (ubierać się w aksamit i przeglądać się w lustrze) - oznacza plotki, jak również cierpienie z powodu własnej pychy, (dla kobiety sen o aksamicie) - wróży zaszczyty i bogatych adoratorów.
AKTA - (przeglądać je) - jest oznaką awansu, (widzieć podarte akta) - jest ostrzeżeniem przed kłótnią z rodziną lub sąsiadami, z których jednak wyjdziesz zwycięsko, ( gdy czyta je notariusz) - mogą być oznaką wplątania się w sprawy sądowe, które mogą być przyczyną kłopotów i strat finansowych.
AKTOR - oznacza niezależność oraz większe możliwości wykorzystania zdolności w interesach, (być aktorem) - oznacza przyjemną pracę, (dla kobiety sen, że jest zaręczona z aktorem) - zwiastuje przestrogę przed niemoralnymi przyjemnościami, które mogą przynieść jej upokorzenie i wstyd.
AKTORKA - (być aktorką) - oznacza zmiany w życiu, (widzieć ją) - wróży wiele przyjemności i rozrywki w sympatycznym gronie, (flirtować z aktorką) - dla mężczyzny sen ten jest przestrogą przed kłótnią z żoną lub narzeczoną, która będzie przyczyną rozstania, (kochać się w aktorce) - jest oznaką miłej i pożytecznej pracy.
AKUMULATOR - sen o nim wróży szczęście w interesach oraz powiększenie majątku.
AKUSZERKA - (widzieć akuszerkę) - oznacza zaproszenie na chrzciny, (przyjmować akuszerkę) - może być błogosławieństwem dla bezdzietnej rodziny, (dla zakochanych) - jest oznaką trwałej i wiernej miłości.
ALABASTER - taki sen dla młodej dziewczyny może oznaczać rozstanie z ukochanym z powodu swej niewierności, (rozbicie rzeźby z alabastru) - oznacza nieszczęście, w innych przypadkach sen o alabastrze zawsze oznacza pomyślność.
ALARM - (sen o sygnale dźwiękowym) - zapowiada zawsze pojawienie się bogactwa, (zaś głos budzika) - to zwiastun interesującego spotkania.
ALBUM - może oznaczać wizytę dalekich krewnych lub zawarcie nowych przyjaźni, (gdy otrzymujesz album) - to znak dobrych interesów, ( dla młodej kobiety) - sen taki oznacza miłego adoratora lub nawet zamążpójście.
ALEJA - (przechadzka ją) - to oznaka wielu kłopotów, ( kobietę sen taki) - ostrzega przed podejrzanymi znajomościami i przed utratą dobrego imienia.
ALIMENTY - (płacić alimenty) - ostrzeżenie przed nierozważnym przedsięwzięciem, (otrzymywać je) - jest oznaką szczęścia i dostatku w życiu.
ALTANA - (budować altanę) - to pomyślność i szczęście w miłości, (siedzieć w niej) - jest oznaką szybkiego pokonania przeszkód w osiągnięciu szczęścia, (niszczyć ją) - to zapowiedź nie zrealizowania marzeń i planów.
ALKOHOL - wróży waśnie i nieporozumienia wśród rodziny lub znajomych, (pić alkohol) - jest zdradą najbliższego przyjaciela, (rozlewać go) - to wróżba, że źle skończy się spotkanie towarzyskie.
AMANT - wróży dobry znak na przyszłość , (nieporozumienie z nim) - wskazuje, że należy przeprosić osobę , której wyrządziło się przykrość.
AMBONA - (wstępować na nią) - wróży szczęście, (widzieć ją) - oznacza nieczyste sumienie oraz zwiastuje smutek i niepokoje, ( naprawiać ambonę) - oznacza korzystne plany lub pomyślną starość, (widzieć kogoś na ambonie) - oznacza nieszczęście lub chorobę oraz niepowodzenia w interesach.
AMBULANS - ( widzieć go) - oznacza wyjazd kogoś z rodziny lub śmierć przyjaciela oraz ostrzeżenie sprawach prywatnych i zawodowych.
AMPUTACJA - (amputacja jakiejś kończyny u innych) - jest zapowiedzią możliwości śmierci kogoś z najbliższej rodziny lub poważnych kłopotów w interesach, ( mieć przeprowadzoną amputację) - ostrzeżenie przed wszelkimi niepowodzeniami i kłopotami jak również kłótniami i waśniami rodzinnymi.
AMUNICJA - jest oznaką pomyślnego zakończenia wszystkich przedsięwzięć, ( kupować amunicję) - oznacza, że zostanie się pociągniętym do odpowiedzialności, ( zgubić ją) - kłótnia z osobą odmiennej płci, ( pracować przy produkcji amunicji) - oznacza zwiastun klęski i niepowodzeń.
ANANASY - oznaczają zaproszenie na przyjęcie lub wesele, gdzie spotkasz osobę, którą się później ożenisz i będziesz szczęśliwy, oznaczają również sukcesy w interesach np. pomyślne zawarcie kontraktu, (dla podróżujących )- oznacza pomyślną podróż i zadowolenie, (jeść ten owoc) - wróży sukces i wyróżnienie, (zbierać je) - zwiastun niepokojów i nieporozumień oraz przykrości w sprawach dotąd pomyślnych.
ANIOŁ - dobry znak wróżący dużo szczęścia, ( towarzyszyć aniołowi) - oznacza powodzenie, spokój, szczęście oraz dobry interes z przyjaciółmi, (dla zamężnej kobiety) - jest to znak , że będzie miała liczną i kochającą rodzinę, ( dla kochającej się pary ) - jest to znak , że ich małżeństwo będzie bardzo zgodne i będą mieli dużo przyjaciół , ( widzieć anioła w promieniach światła) - to zapowiedź bliskiej radości i miłej niespodzianki w rodzinie, a także otrzymanie wiadomości od przyjaciół lub małego spadku.
APTEKA - ( być w niej z receptą) - oznacza uwolnienie od kłopotu, ( widzieć aptekarza lub rozmawiać z nim) - jest zapowiedzią dobrego ożenku, ( dla panny lub młodej wdowy) - jest przepowiednią ulgi w dolegliwościach lub poprawy finansów.
ARCHITEKT- (architekt sporządzający plany) - korzystne plany w życiu oraz w interesach, ( dla kobiety) - architekt jest ostrzeżeniem przed intrygami i podstępnymi planami osób, które będą zmierzały do zawarcia korzystnego małżeństwa dla niej.
ARCYBISKUP - ( widzieć go) - to znak, że będziesz zmuszony do przezwyciężenia wielu przeszkód na drodze do bogactwa i dostatku, (rozmawiać z nim) - uzyskanie pomocy przyjaciół w dążeniu do zaszczytów, ( dla kobiety) - jest to zapowiedź zawarcia nowych i sympatycznych przyjaźni.
ARMIA - (rozgromiona i przegrana) - oznaka wielu korzystnych interesów, (zwycięska armia) - zwiastuje nieszczęścia i kłopoty.
AS - (mieć go w ręku) - oznaka dobrej okazji, która nie zostanie jednak należycie wykorzystana, (widzieć go w rękach innych) - przestroga przed wrogami pragnącymi zaszkodzić twojej reputacji.
AUTO - ( prowadzić sprawnie, jeśli go masz w życiu na jawie) - to oznaka, że ważne sprawy wymagać będą szybkiej decyzji, ( jechać autem lepszym niż masz) - to znak poprawy losu, ( niższa klasa) - oznacza pogorszenie losu, ( auto rozsypujące się) - to ostrzeżenie może oznaczać kradzież auta lub wypadek. Niekiedy stare auto oznacza,śmierć starszej osoby. Jechać taksówką to znajomość obliczona na krótki okres. Wysiąść z auta na środku drogi to zmiana decyzji lub przeszkody na drodze życiowej
AUTOBUS- ( jechać) autobusem - nieporozumienie z przyjaciółmi. Widzieć ( pusty) autobus - to Oznaka rychłych zaszczytów i honorów. Być ( kierowcą) tego pojazdu to zapowiedź dostatku i niespodziewanego szczęścia w miłości. Autobus ( zapełniony pasażerami) - wróży pomyślność w interesach.
AUTOR - (być nim) - oznaka biedy, (mieć do czynienia z nim) - oznaka straty czasu i wątpliwości w interesach, (widzieć przeglądającego swoje dzieło) - zwiastun niepokojów i konfliktów z przyjaciółmi.
ATŁAS - (kupować go lub mierzyć) - zostać oszukanym przy kupnie, (mężatce) - kłopot z krawcową, (mężowi) - wydatki na żonę.
ATRAMENT - (widzieć czarny) - kłopoty, (czerwony) - skaleczyć się, (zielony) - liścik miłosny, (atrament rozlać) - wmieszanie się w cudze sprawy.
AWANTURA-( mieć ją w domu) - to przepowiednia dobrej prywatki. Awantura ( na ulicy) - oznacza możliwość zgubienia lub zostawienia czegoś.( Zrobić samemu) awanturę - poznanie miłej osoby.
AWANS- (otrzymać) -oznacza przeciwność w miejscu pracy. Sen ten zaliczany jest do tzw. "odwrotnych" będących wytworem podświadomości.
AZJA - (podróżować po tym kontynencie) - zapowiedź zmian w życiu, które jednak nie przyniosą żadnych większych korzyści materialnych.
BABKA- (widzieć żyjącą) - jeśli jest pogodna wróży spokój, zdenerwowana, robiąca wymówki-ostrzeżenie przed pomyłkami życiowymi. Należy skontrolować swoje postępowanie. Umierającą -dręczy ją poważna choroba. Sen taki wróży zagrożenie życia kogoś innego.
BAĆ SIĘ- ( czegoś) sen jest zwiastunem przyszłych, przykrych napięć emocjonalnych w rzeczywistości.
BADAĆ- (pacjenta płci przeciwnej) - wróży pomyślne kontakty towarzyskie, dobra znajomość. (Tej samej płci) - to rozpoczęcie pomyślnego interesu. Natomiast (dla lekarza), dla którego sen ten może być odbiciem codziennych czynności zawodowych, znaczenie jest inne. Oznacza rozwinięcie się problemów natury zawodowej. ( Być badanym) -śledztwo, kontrola urzędowa. ( Choremu) - wróży nadzieję na polepszenie zdrowia.
BAGAŻ-(podróżować z dużą ilością) -bagażu to kłopoty, które pociągną za sobą trudności finansowe, (dla młodego mężczyzny) - oznacza przestrogę, iż jego przyszła małżonka może być słabego zdrowia, (dźwigać własny bagaż) - jest oznaką twojego braku zainteresowania problemami innych.
BAGNET - (widzieć) - oznacza zamachy złych ludzi, (bagnetem pchnąć) - pozbyć się natręta, (samemu być pchniętym) - niepowodzenie w interesie.
BAGNO-(spacerować po bagnistym terenie) - jest przestrogą przed fałszywymi przyjaciółmi i rozterkami w miłości, (widzieć innych przechadzających się po bagnie) - to niebezpieczeństwo i niepowodzenie, które szybko zakończy się powodzeniem i przyjemnościami, (widzieć pokryte zieloną trawą) - zapowiedź interesów i przedsięwzięć przynoszących niewielki zysk.
BAJKI - (powtarzać) - zyskasz opinię człowieka naiwnego, (samemu układać bajki) -sen ten zdradza twoje talenty twórcze ukryte w podświadomości, ( bajki religijne) - wróżą rychłe nawrócenie się na drogę religijności.
BAL -(być na balu w pięknym stroju i w towarzystwie miłych osób) - pomyślność i powodzenie, (widzieć bawiących się na nim) - symbolizuje śmierć w rodzinie w niedalekiej przyszłości.
BALDACHIM - (mieć go nad sobą) - oznaka fałszywych przyjaciół, którzy będą cię namawiać do niepewnych transakcji oraz konieczność większego zainteresowania się kłopotami najbliższych.
BALET- (oglądać go) - wróży kłopot oraz stratę w sprawach zawodowych, dla małżonków-jest oznaką kłótni, dla zakochanych - wróży rozstanie.
BALKON - (stać na nim) - to szybkie spełnienie życzeń, (spaść z niego) - strata lub niemiłe wiadomości od przyjaciół, (dla kochanków) - wróży długie, lecz ostateczne rozstanie.
BALON - (widzieć go) - przepowiednia straty czegoś miłego, (wchodzić na niego) - oznacza ryzykowne przedsięwzięcie, (spaść z niego) - rozczarowanie, (unosić się balonem w powietrzu) - jest zapowiedzią niespodziewanej podróży służbowej lub nieoczekiwanego wzrostu dochodów.
BAŁWAN - (śniegowy) - straty moralne, zawód miłosny, ( rozmawiać z nim) - poniżenie, nieodpowiednie towarzystwo.
BANK - (lokować pieniądze w banku) - jest przestrogą, aby być bardziej oszczędnym, (brać udział w interesach bankowych) - wróży powodzenie w sprawach finansowych lub zmysłową miłość,(widzieć sejf bankowy) - jest zwiastunem niespodziewanego wzrostu dochodów, albo otrzymania spadku.
BANANY - sen oznacza, że masz szczere zamiary, ale musisz bardzo uważać na swoje postępowanie, aby nie dać się zwieść pustym złudzeniom i nie zmarnować życia, (jeść je) - oznaka zaangażowania się w nudne i nie dające satysfakcji przedsięwzięcia, (gnijące)- zapowiedź czekających cię kłopotów i zmartwień, (sprzedawać banany) - to znak, że jesteś obiektem zainteresowania ze strony ludzi biznesu.
BANKNOTY-(posiadać)-straty materialne,(wydawać lub zgubić) - zysk.
BANKRUCTWO - (niemożność spłacenia długów) - to przestroga przed zawieraniem umów, kontraktów lub przed złym wyborem w miłości.
BAŃKI - (stawianie baniek)- przemijająca choroba), (stawianie ich) - niespodziewana zasadzka.
BARAN - (widzieć pasące się barany) - smutne wiadomości), (słyszeć beczenie barana) - strata i wstyd, (nosić barana) - zwiastun wielkiego honoru i niespodziewanych zaszczytów), (widzieć wiele baranów) - to bogactwa i dostatek, które będą powodem zazdrości ze strony zawistnych ludzi.
BAWEŁNA - (rosnąca) - symbol wielkich interesów i szczególnej pomyślności w życiu, (w belach) - oznaka czekających cię lepszych czasów, (dla człowieka interesu) - poprawa w interesach, (zbierać bawełnę) - zapowiedź bogactwa i wielkiego dostatku, (bawełniana suknia) - przyjemna, a niekosztowna zabawa.
BERŁO-to symbol władzy i poważania, (trzymać w ręku) - pomyślność i powodzenie, (widzieć u kogoś) - korzystna znajomość, protekcja.
BERET - (studentowi) - zdanie egzaminu, (kobiecie) - być wyśmianą.
BEZ - (widzieć kwiat bzu) - szczęście w grze, (widzieć kwitnący) - oznacza spełnienie nadziei i zadowolenia ze swojego postępowania, (dla osoby chorej) - jest zapowiedzią szybkiego wyzdrowienia,(zrywać lub łamać krzewy) - nieprzyjemności, może grzywnę.
BIBLIA-(czytać biblię) - szczęście, dobre wiadomości i powodzenia w miłości, ( widzieć innych czytających ją) - to ostrzeżenie przed moralnymi pokusami, które mogą być przyczyną wielu rozterek i konfliktów.
BIBLIOTEKA - (być w niej) - bliskie kontakty z dobrymi ludźmi, jak również oznacza niezadowolenie z postępu interesów, (być bibliotekarzem) - wróży otrzymanie dobrej posady.
BIĆ - (kogoś po głowie) - mieć do czynienia z człowiekiem tępym, (w piersi) - powziąć do kogoś złość, (po nogach) - wypędzać nieproszonego gościa.
BIELIZNA -(nosić nową) - pomyślność, (czarną) -smutek, żałoba, (brudną) -kłopoty, przeciwności, pomówienia, a czasem rozczarowanie w miłości.
BISKUP - złe wiadomości, zmartwienie.
BLONDYN(KA) - (widzieć kogoś o jasnych włosach i rozmawiać) - pozytywne kontakty, (kochać blondynkę) - zapowiedź zdrady w miłości.
BLUSZCZ-oznacza, że ma się szczerych przyjaciół oraz zapowiada powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach.
BŁOTO - (widzieć lub upaść w nie)- możliwość wzbogacenia się, (wpaść w głębokie błoto) -zapowiada, że spotka cię coś złego, (być obrzucanym) - przestroga przed wrogami pragnącymi narazić twoje dobre imię.
BŁYSKAWICA - jest dobrym znakiem, zapowiada powodzenie w interesach, honory i niezależność, (dla rolnika) - dobre zbiory, (marynarza) - udaną podróż, (dla zakochanych) - wytrwałość w uczuciach, (błyskawica razem z burzą) - to niedobry znak, (uderzająca w coś) - przestroga przed popadnięciem w tarapaty wskutek zawiści i obmowy.
BOGACTWO - (widzieć) - oznacza utratę majątku; (być bogatym) - przepowiada straty materialne. (Mieć bogato urządzony dom) -sen pozytywny.
BÓJKA - wróży nieporozumienia w rodzinie lub między kochankami; ( zostać pobitym) - zapowiada spełnienie nieprzyjaznych zamiarów konkurencji.
BRAT- (rozmowa z nim) oznacza stabilizację finansową; (widzieć jego dzieci), zapowiada drobne problemy rodzinne.
BRZYDOTA - (widzieć kogoś lub coś brzydkiego) - zapowiada nieprzyjemną sytuację; (szpetota własnej twarzy) - oznacza wyrzuty sumienia.
BUDYNKI - ( widzieć wysokie, piękne budynki) - wróży pomyślność. (Walące się lub zburzone) - nieziszczone nadzieje.
BURZA - symbolizuje wstrząs psychiczny na tle niespodziewanych, przykrych przeżyć emocjonalnych.
BYDŁO - (pasące się bydło) wróży powodzenie i dostatek.( Czarne, rogate bydło) - liczni i groźni nieprzyjaciele. ( Pędzić bydło) znaczy, że przy pilności i zapobiegliwości możesz stać się bardzo bogaty.
CAŁOWAĆ - ( ziemię) - smutek i poniżeni, (czyjąś twarz) - lekkomyślność uwieńczona pomyślnym skutkiem, (być całowanym skromnie i bez erotycznych uniesień) - przyjaźń, (całować matkę lub ojca) - zysk i szczęście, (osobę zmarłą) - smutek lub chorobę.
CEBULA - oznacza nieprzyjemności i kłótnie.
CHMURY -( widzieć ciemne chmury) - smutne wydarzenie oraz nieszczęścia w rodzinie,( jasne i przejrzyste) - zwiastują pomyślny okres w interesach.
CHOROBA - sny o chorobie zwiastują troski i kłopoty.
CIĄŻA - przepowiednia kłopotów, jeszcze odległych, lecz nieuniknionych.
CIĘŻAR -(dźwigać nadmierny) - wróży ciężką pracę i trudne warunki życia, (jeżeli ciężar zdoła się udźwignąć i przenieść w inne miejsce) - zapowiedź pokonania trudności i pozbycia się kłopotów, mieć ciężkie nogi - wróży ciężką chorobę.
CMENTARZ - ( jego widok) - informuje o złych nastrojach, które trwać będą długo.
CUKIER - (jeść lub gryźć) - wróży, że należy być ostrożnym przy sporządzaniu dokumentów, (handlować nim) -zapowiedź zwycięstwa na drodze do zaszczytów i sukcesu, (pakować cukier) - to korzyści w interesach, w wyniku zaangażowania się w z pozoru błahą sprawę, (rozsypany cukier) -wróży niewielkie, lecz dotkliwe straty.
CYGANIE - sen o nich - jest przestrogą przed nieuczciwością przyjaciół lub bliskich, których darzysz nadmiernym zaufaniem.
CYLINDER - (mieć go na głowie) - ostrzeżenie przed kradzieżą, jak również przed innymi niepowodzeniami i zmartwieniami, (widzieć innych z tym nakryciem) - wróży zwiększenie dochodów, może być oznaką nagłego zdobycia sławy w branży artystycznej w niej zaangażowanych.
CYTRYNY-zwady i nieporozumienia, (owoce cytryn na drzewie) - nieudany związek małżeński lub partnerski.
CZAPKA - (kupować lub otrzymać nową) - nowa znajomość, (nosić starą) - nie masz perspektyw na nowe kontakty, (zgubiona lub dziurawa) - strata, (czarna) -smutek.
CZAROWNICA- (widzieć ją) - poszukiwanie niemoralnych przygód oraz rozrywek, które ostatecznie zakończą się upokorzeniem i utratą reputacji, (rozmawiać z nią) - to rozczarowanie i trudne położenie w interesach.
CZEKOLADA- (pić lub jeść czekolad)- zapowiedź choroby oraz lepszych czasów po krótkim okresie niepowodzeń, (gorzka lub niesmaczna) - zwiastuje rozczarowania i niepowodzenia.
CZEREŚNIE - (jeść) - duże dochody w krótkim czasie oraz pomyślność i szczęście w domu, (dla zakochanych) - wróży trwałą i wierną miłość.
CZYTAĆ - (naukowe książki lub prace)-sukcesy w danej dziedzinie, korzystne zatrudnienie, (satyryczne) - przykrości lub ośmieszenie, (gazety) - nowiny, rychłe wiadomości, (księgi rachunkowe) - wiadomości dotyczące spraw finansowych. Sen taki może oznaczać straty materialne.
ĆMA - (widzieć latającą ćmę) - zapowiedź plotek wokół ciebie i twojej rodziny, (zabić ją) - wróży pokonanie nieprzyjaciół.
DACH- (stać na dachu) - osamotnienie, niepewna pozycja, (chodzić lub ślizgać się po nim) -niebezpieczeństwo, (uszkodzony lub zerwany) - wielkie niepowodzenia, zasadzki i intrygi, spaść z dachu.
DAKTYLE-oznaka powodzenia w sprawach handlowych, (jeść daktyle) - zapowiedź ubóstwa i nędzy, będącej wynikiem lekkomyślnego postępowania, (widzieć je na drzewie) - to szczęście i radosne pożycie małżeńskie.
DĄB - (piękny i zielony) - szczęście i pomyślność, (dąb z żołędziami) - niezwykłe powodzenie, (spróchniały lub bez liści) - niepowodzenie, (widzieć powalony lub ścinany) - ciężka choroba lub śmierć kogoś z otoczenia.
DESZCZ -(ulewny) - zapowiedź wielu problemów, (moknąć na ulewnym deszczu) - oznacza twoją niewyczerpaną energię w dążeniu do sukcesu, (być przemoczonym przez deszcz) - oznacza chorobę, (dla kobiety) - sen taki zwiastuje popełnienie niedyskrecji, przez co narazi na szwank swoją reputację i dobre imię chwytać lub zbierać-twoje pieniądze lub przedsięwzięcia narażone są na straty, (słyszeć uderzenia kropel o dach) - zwiastuje szczęście i pomyślność w domu oraz zadowolenie z dzieci.
DIAMENT- zapowiedź dobrobytu, bogactwa lub dobrego wyboru w małżeństwie, (znaleźć go) - to strata, (zgubić diament) - wróży sporo przykrości, (być posiadaczem diamentów) - to wielkie zaszczyty i wyróżnienia, (otrzymywać je) -oznaka ubóstwa i upokorzeń.
DŁOŃ- (widzieć własną dłoń) - zwiastuje powodzenie, (ściskać czyjąś dłoń) - to korzystny interes, (piękne i zadbane dłonie) - symbolizują zaszczyty i wysoki awans, (brzydkie i zniszczone) - są oznaką rozczarowań i zmartwień, (brudna dłoń) - wskazuje na twoją zawiść i zazdrość w okazywanych uczuciach innym, (okaleczona dłoń) - wskazuje na osiągnięcie przez innych twoich zamierzeń, (dla kobiety sen o dłoniach) - symbolizuje zdobycie wielkiego szacunku i poważania, (myć dłonie) - rychłe zaproszenie na wesołą i miłą zabawę w gronie przyjaciół, (podziwiać obce) - ostrzeżenie przed zbytnim okazywaniem zazdrości ukochanej osobie, co może doprowadzić do konfliktów, a nawet rozstania.
DOBROBYT- (żyć w dobrobycie) - oznacza twoją niewyczerpaną energię, która pomoże ci w pomyślnym rozwiązaniu wszystkich spraw, (dla młodej dziewczyny) - sen taki wskazuje na jej wysokie aspiracje i zamierzenia, które będzie mogła osiągnąć dzięki własnej pracy.
DOM - (budować dom) - to powodzenie i dostatek, (odnawiać go) - to pełne powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (pokrywać dachem swój dom)-ostrzeżenie przed możliwością poniesienia strat, (widzieć walący) - zwiastuje ciężką chorobę, (pożar domu) - oznacza niepowodzenie, (dom rodzinny) - to zdrowie i dobrobyt, (dom publiczny) -prowadzić go-zapowiedź powodzenia, (poprawczy) -ostrzega przedangażowaniem się w niepewne interesy.
DRABINA - (stać na jej wierzchołku) - to szczęście i powodzenie, (złamana drabina) - zapowiada niespełnione nadzieje, (spaść z niej) - wróży nieszczęście i kłopoty, (uciekać przy pomocy drabiny) -oznacza ciężką walkę z wrogiem.
DROGA-(widzieć drogę)-oznacza podróż, (szeroka) - to powodzenie w życiu, (wąska) - oznacza bogactwo, (długa) - oznacza życie pełne trosk, (górzysta i nierówna) - zapowiada nieszczęścia, jak również rozpoczęcie nowych interesów, które w końcowym efekcie zakończą się smutkiem i rozczarowaniem, (obsadzona drzewami) - to przyjemności w niedalekiej przyszłości.
DRÓB - (dla młodej dziewczyny) - oznacza przestrogę przed frywolnymi przyjemnościami.
DRZEWO - (pełne zielonych liści) - pomyślność w zamysłach, dobre interesy, (pełne dojrzałych owoców) - korzystny związek uczuciowy, (egzotyczne drzewo) - bogaty ożenek lub korzyści zdobyte zagranicą, (spaść z drzewa) - niepowodzenie porażka życiowa.
DRZWI - (zamykać na klucz) - bezpieczeństwo, ukrycie tajemnicy, (mieć trudności z zamknięciem) -nieuniknione przykrości, sen ten jest ostrzeżeniem przed nieprzyjaciółmi, którzy mogą stać się powodem dużych kłopotów i intryg.
DWORZEC - (kolejowy) - ( czekać na pociąg) - zawód, próżne oczekiwania, (wsiąść do pociągu) -korzystna zmiana, (nie wsiąść do niego) - przegapisz ciekawą okazję życiową lub nie skorzystasz z możliwości zmiany w twoim życiu, (żegnać kogoś na dworcu) - utrata przyjaźni śmierć lub rozstanie, (czekać na dworcu) -różne nadzieje.
DWÓR- (znajdować się we dworze) - zapowiedź niezwykłych trudności i kłopotów w życiu prywatnym, (widzieć go z oddali) - szybkie otrzymanie awansu lub osiągnięcie innego, ważnego sukcesu.
DYNIA-w/g sennika egipskiego - (chorym) - wyzdrowienie, (wszystkim innym) - próżne nadzieje.
DYREKTOR - (rozmawiać ze swoim dyrektorem) - ważne sprawy zawodowe, (kłócić się z nim) -nieprzyjemności w pracy, (poufale z nim postępować) - upomnienie, nagana lub utrata stanowiska.
DZBAN - ostrzeżenie,aby powstrzymać się przed nadużywaniem napoi alkoholowych, (pełny dzban) -wskazuje na twoją troskę o zapewnienie godziwego bytu w rodzinie, (stłuczony) - wróży chorobę w rodzinie, (pić z niego) -oznacza dobre zdrowie oraz miłe wizyty.
DZIECKO - (dla młodej kobiety) - wróży zapowiedź opuszczenia przez ukochanego, (własne umierające) - szybkie wyzdrowienie, (jeśli kobieta ciężarna śni o urodzinach swego dziecka) - powinna zwiększyć ostrożność podczas całej ciąży, aby uniknąć komplikacji, (jeśli sen taki objawia się przed samym porodem) - może być snem proroczym o pozytywnym znaczeniu, (karmić dziecko) - dla kobiety niepowodzenia i rozczarowania, (uczące się dzieci) - oznaka szczęśliwych czasów.
DZWON - (słyszeć) - złe wiadomości, (alarmowe) -zwiastuje kłopoty, które zakończą się pełnym sukcesem, (dla kobiety) - oznacza rozstanie z ukochanym lub mężczyzną.
EGZAMIN - (zdawać) - zapowiada nowe, bardziej korzystne stanowisko, (egzaminować kogoś) -oznacza, że wyświadczysz wkrótce komuś przysługę.
EGZEKUCJA - (widzieć czyjąś) - będziesz świadkiem czyjegoś upadku, (własna) - porażka życiowa.
EKSPRES - (otrzymać przesyłkę ekspresową) - nieporozumienia z przełożonymi, co może być powodem opóźnienia awansu.
ELEKTRYCZNOŚĆ - (przyrządy elektryczne) - wróżą szybki awans, (być porażony prądem) -przestroga przed groźnym niebezpieczeństwem, czyhającym w twoim otoczeniu, (widzieć przewód) -twoi wrogowie będą w stanie przeszkodzić twoim zamiarom.
ENCYKLOPEDIA - (czytać) - wskazuje na twoje wielkie możliwości literackie, przeglądać ją - to znałaby bardziej rozmyślnie postępować w ważnych sprawach.
EUROPA - (podróżować po Europie) - zapowiedź dalekiej podróży w niedługim czasie w celach czysto rozrywkowych, (dla młodej dziewczyny) - może oznaczać nie wykorzystanie szansy na uzyskanie awansu, jak również sprawienie zawodu swojemu ukochanemu lub rodzinie.
EWANGELIA - (czytać) - spokój sumienia i właściwe postępowanie, które przyniesie ci wielkie dochody i majątek, (słuchać ewangelii) - to znak, że powinieneś posłuchać czyjejś dobrej rady i postępować zgodnie z nią.
EPILEPSJA - zawsze zapowiada zmiany w Twym życiu
EWA - (widzieć ją w raju) - znak, że prowadzisz zły tryb życia, który nastręcz ci wiele problemów (dla panny) sen taki jest ostrzeniem przed zawieraniem pochopnych związków, (Ewa z jabłkiem) - przestroga dla biznesmenów.
FABRYKA - (widzieć) - wróży poprawę sytuacji majątkowej, (być właścicielem fabryki lub pracować w niej) - stosując odpowiednie środki ostrożności masz szansę osiągnąć dobrobyt,(dla zakochanych sen o fabryce) - wróży długą i szczerą miłość.
FAJKA - (palić ją) - tryumf, (połamana) - niezgoda, (widzieć dym unoszący się z fajki) - gniew.
FARTUCH - (chodzić w fartuchu) -ostrzeżenie przed fałszywymi przyjaciółmi, (wkładać komuś) -oznacza, że ktoś żywi do ciebie gorące uczucia, (dla młodej dziewczyny) - wróży to zmienność losu, (dla uczennicy) - wskazówka,aby bardziej zajęła się nauką,a nie frywolnymi rozrywkami.
FIGI - wróżba hojnych darów, od których zależeć może twój los, (jeść je) - to szybka podróż, (rosnące na drzewie) - wiele korzyści materialnych, (suche figi) - przykrości i kłopoty, (dla kobiety) - wróży szybkie zamążpójście z bogatym mężczyzną.
FIGURY - (gipsowe lub inne) - zła przepowiednia dla osób chorych lub spodziewających się dziecka.
FIRANKI - sen o nich - oznacza wyjawienie przyjacielskiej tajemnicy, co sprowadzi na ciebie kłopoty, (brudne) - to spory i konflikty rodzinne ogólnie sen o firankach jest złą przepowiednią.
FLAGA - (trzepocząca) - to dobre nowiny, (podarta) - zapowiada utratę wolności, (flaga państwowa) -zwiastun pomyślności i powodzenia we wszystkich sprawach.
FLIRT - (flirtować z kimś) - zapowiedź licznych przyjemności i szczęścia, (widzieć osoby flirtujące pomiędzy sobą) - zapowiedź szczęścia w interesach.
FOTOGRAFIE - są zapowiedzią intryg i podstępnych działań ze strony bliskich, a także ostrzeżeniem przed nielojalnością kochanków lub osób widzianych na zdjęciach, (dla osoby zamężnej lub żonatej) -sen o fotografiach innych osób oznacza ujawnienie niepochlebnych spraw.
FRUWAĆ - (w powietrzu unosząc się lekko w górę) - jest dobrą przepowiednią, (fruwać i spaść) -krótkotrwałe sukcesy, po których nastąpią przykrości i niepowodzenia.
FUTRO - (nosić lub otrzymać) - znaczny zysk, często zdobyty cudzym kosztem, (stracić lub widzieć zniszczone) - utrata korzyści.
FURTKA - może oznaczać nowe przedsięwzięcia, (nie móc otworzyć furtki) - trudności nie do pokonania.
GABINET - oznacza, że postępujesz w życiu zbyt skrycie, jak również oznacza zmianę miejsca zamieszkania.
GAD - symbolizuje skrytego i groźnego nieprzyjaciela.
GAZETA - (czytać) - ważne nowiny od przyjaciela oraz zmiana zatrudnienia, (dla kawalera) - zapowiedź ożenku z wdową, (dla zakochanych) - zwiastuje dłuższą rozłąka później małżeństwo, (kupować gazetę) - nagabywanie o pieniądze, (prenumerować gazetę) - pomyślne transakcje,(drukować gazetę) - wróży wiele okazji do odbycia ciekawych podróży, których nie będziesz w stanie wykorzystać.
GEOGRAFIA - (uczyć się jej) - zwiastun dalekiej podróży w celach czysto turystycznych.
GĘŚ - przykra wizyta, (stado gęsi) - nieodpowiednie towarzystwo, (gęsio) - może oznaczać nieodpowiedniego konkurenta, (być gonionym przez gęś) - nieuniknione przykrości, (skubać pióra z gęsi) - korzyści osiągnięte cudzym kosztem.
GILOTYNA - (stać na niej) - niespodziewana, lecz bolesna strata przyjaciela, (być ścinanym na gilotynie) - utrata rozsądku lub szczęścia.
GITARA - powodzenie, (grać na gitarze) - miłość zmysłowa, (grać źle) - nieodpowiednie postępowanie utrudni kontakty, (gitara zniszczona, uszkodzona) - utrata miłości.
GLINA -sen o glinie wróży zastój w interesach i niewypłacalność, (kopanie w niej) - niepomyślne i niespodziewane wydarzenia staną na przeszkodzie w nowej pracy, (mieć ubrudzone ręce i nogi w glinie) - niespełnione zamiar.
GŁÓD - (odczuwać) - to namiętności, (zaspakajać go) - daremne nadzieje, czasem niedostatek.
GNIAZDO- (ptasie) - symbolizuje dom rodzinny. (Zniszczyć gniazdo) -będziesz przyczyną rozbicia rodziny, (puste) - to długa nieobecność w domu, (gniazdo gołębi) - szczęśliwy związek,(bocianów) -dobre perspektywy dla domu, (gniazdo ptaków śpiewających) - oznacza szczęśliwy związek.
GNOJOWISKO - zapowiedź dużych pieniędzy, (rozrzucać go) - to świetne widoki na przyszłość.
GODŁO - (jakiegoś państwa widzieć) -honory i zaszczyty, (zniszczone) - utrata sukcesu, przeciwności.
GOŁĄB - (para gołębi) - szczęśliwe miłostki, (widok pary białych gołębi w gnieździe) - zaproszenie na ślub, (gruchanie słyszeć) - wyznanie miłosne, (zabić gołębia) - skrzywdzisz bliskiego.
GÓRA - (wspinać się na nią i dojść na szczyt) - trudności w realizacji planów, (znaleźć się na szczycie) - pomyślne zakończenie spraw, (schodzić na dół) - niepowodzenia, (widzieć góry) - plany trudne do realizacji.
GRÓB - (kopać) - śmierć w rodzinie, (odwiedzać groby) - utrata uczuć, (wpaść do grobu) -niebezpieczeństwo, choroba lub ciężkie przejścia życiowe, (choremu) - zwiastuje śmierć.
GRZMOT- (słyszeć bliskie grzmoty) - zapowiada niebezpieczeństwo, (znaleźć się w ulewie z grzmotami) - to znak nadciągających kłopotów i utrapień.
GRZYBY - (jeść) - zapowiedź choroby, a także upokorzeń, (widzieć je) - to niezdrowe pragnienia w gromadzeniu bogactwa, (dla kobiety sen o grzybach) - zwiastuje lekceważenie zasad przyzwoitości w pogoni za niegodnymi przyjemnościami.
GWIAZDY- (spoglądać na jasne) - to dobre zdrowie, pomyślność i szczęście, (spadająca) - oznacza szczęśliwe zdarzenie, (gwiazda wieczorna) - to tęsknota, (tocząca się po ziemi) - wróży niebezpieczeństwo i trudne czasy.
GWOŹDZIE - (sprzedawać) - uczciwa praca, nie zawsze ciesząca się społecznym prestiżem, (gwoździe zardzewiałe) - to choroba i niepowodzenie w interesach, (wbijać w ścianę) - pokonanie wszelkich przeszkód oraz nieprzewidziane wydatki, (zranić się gwoździem) - kłopoty finansowe lub niewłaściwe posunięcie na giełdzie.
HABIT - widzieć we śnie to przepowiednia bliskiej choroby kogoś z rodziny. Czasami sen ten zwiastuje długi celibat lub smutek na tle miłosnym.
HAK -zapowiada kłopoty. Dla zakochanych to oznaka kłótni.
HARACZ - (płacić) - oznaka dużych wydatków na cele osobiste. ( Przyjmować) - to zapowiedź niezasłużonych zaszczytów, co przyniesie plotki.
HAREM - (utrzymywać) - to oznaka, że tracisz najlepsze siły w pogoni za przyjemnościami. (Dla kobiety sen o przynależności do haremu) - to znak, że będzie szukać zakazanych przyjemności.
HARMONIA - (grać na niej) -dla mężczyzny oznacza wesele, (dla kobiety) - to znak bliskiej żałoby.
HERB - oznaka godności i zaszczytów.
HERBATA- (Pić ją z miłymi osobami) - pomyślność w kontaktach. (Rozlać) - złe następstwa
HEŁM - (widzieć) - oznaka mądrego zachowania pozwalającego uniknąć strat i problemów finansowych. (Nosić lub nakładać) - to błąd w wyborze wspólnika.
HETMAN - (dla mężczyzny) - zapowiedź poboru do wojska, (dla kobiety) to oznaka powiększenia rodziny.
HIENA - zapowiedź kłopotów, rozczarowań, plotek.
HIPNOZA - sen o niej zapowiada życie bez problemów, uznanie otoczenia.
HODOWLA -( zajmować się nią) - to wielkie zyski (dotyczy zwierząt domowych), ( hodowla koni wyścigowych) - to straty i kłopoty z tytułu niemoralnego życia.
HOŁDY - (zbierać) - to pomyślność. (Oddawać) - poniżenie.
HOROSKOP - (stawiać) - znak nieoczekiwanych zmian w interesach i dalekiej podróży.
HOTEL - Niestabilna sytuacja.
HOSTIA - (dla osób młodych) - powodzenie, (starszym) -wróży chorobę.
HUK - (słyszeć) - zwiastuje ciekawe zdarzenie.
HULANKA - (uczestniczyć w niej) - to nadchodzące smutki i kłopoty.
HURAGAN - Niedobra przepowiednia dla biznesmenów. Dla zakochanych rozczarowanie.
HUTA - pracować w niej to oznaka, że jest się wyzyskiwanym
HYMN - (śpiewać) to znak szczęścia i powodzenia w życiu. (Słyszeć) - to kłopoty w interesach.
IDEA - głosić ją to zapowiedź rychłego ośmieszenia.
IDEAŁ - (dla młodej kobiety) spotkanie ze swoim ideałem to znak beztroskiego życia. (Dla kawalera) to zapowiedź korzystnych zmian w interesach.
IDIOTA - taki sen ostrzega przed kontaktami z ludźmi.
IGŁA - to zapowiedź kłopotów. (Dla panny) to oznaka staropanieństwa. Jedynie (dla biznesmenów) taki sen to zwiastun wielkiego zarobku.
ILUMINACJA - radosne zdarzenie i dobre następstwa.
IMIĘ - (słyszeć własne imię we śnie) - to dobre wiadomości. (Wypowiedziane przez osobę zmarłą) - Ostrzeżenie.
IMIENINY - (urządzać komuś) - to oznaka niespodziewanych odwiedzin przyjaciół. (Gdy obchodzisz własne) - możesz spodziewać się kłopotów.
INDEKS - (Przeglądać) - znak, że znajdziesz to, czego szukasz.
INDIANIN - (śnić o nim) - to zapowiedź niezwykłych zdarzeń.
INDYK - to kłopoty. Czasami oznaka depresji i choroby nerwowej. (Latający indyk) - to szybko zbliżająca się sława. (Strzelać do tego ptaka) - majątek zdobyty nieuczciwie.
INSTRUMENTY- zazwyczaj sen taki ma podłoże seksualne. (Grać na nich) - to zmysłowa miłość. (Słyszeć) - pomyślność, (jeśli smutna)- to cierpienie, (połamane) -radość zepsuta złym towarzystwem. (Dla panny) bogaty mąż.
INWALIDA - niedostatek. (Pomóc inwalidzie) - to pomyślność w sprawie o odszkodowanie.
INWENTARZ - ostrzega przed rozrzutnością i marnotrawstwem.
ISKRA - silne emocje na tle uczuciowym.
IZBA - (mieszkać w małej) - to ubóstwo, (sprzątać) - dla starszych pogrzeb, (dla stanu wolnego) - zmartwienia, (dla zaślubionych) - wulgarne kłótnie.
JABŁOŃ - (z liśćmi) - to pomyślność, (kwitnąca) - miłość, (owocująca) - dostatek, (uschła, bez liści) - choroby.
JACHT - odpoczynek od interesów. ( Zabawa na jachcie) oznacza awans i poważanie. (Na mieliźnie) - problemy w interesach.
JAD - (pić) - sen ostrzega przed znajomymi, dzięki którym możesz stracić wiele.
JADŁO - (nieczyste) - to ostrzeżenie przed wrogami. (Czyste i smaczne) - to liczne potomstwo i wszelka pomyślność. ( Stół zastawiony jadłem) - to zapowiedź zabawy lub wesela. (Jadło zepsute) - znak poważnej choroby.
JAGODY - (zbierać je) - to szczęście w życiu. (Jeść (białe) - wygrana, (czarne) - kłopoty, (czerwone) - śmierć bliskiej osoby.
JAGNIĘ - zwykle symbolizuje dziecko. (Zabijać) - robić krzywdę dziecku, także nienarodzonemu. (Karmić jagnię) - to udane dzieci, szczęście rodzinne. (Dla panny) - to dobry mąż i liczne potomstwo. (Dla mężczyzny) - piękna i cnotliwa żona. (Strzyc Jagnie) - to oznaka wyrachowania.
JAJKA - (dużo jajek) - oznaka powodzenia w biznesie i miłości oraz szczęśliwe małżeństwo. (Dla kobiety) - oznaka wielu przygód miłosnych. (Rozbite) - niepowodzenie. (Jajecznica) - kłótnia z sąsiadem. (Gotowane) - dobra wiadomość. (Kupować) - zapowiedź dostatku w życiu.
JAŁMUŻNA - (rozdawać) - kłopoty rodzinne. (Brać) - powodzenie przyjdzie po wyrzeczeniach. (Dla osoby młodej) - to ostrzeżenie przed podstępnymi rywalami.
JAMA - (wchodzić do jamy) - zły czas dla interesów. (Uciec od niej) - przykra sprawa. (Wpaść do niej) - sytuacja bez wyjścia. Sen taki może także mieć podłoże seksualne, zapowiada ożywione kontakty seksualne.
JAMNIK - to partner seksualny albo przestroga przed nieprzyjaciółmi.
JARMARK - dla biznesmenów oznaka zamętu w interesach. (Być na jarmarku) - to znak upadku interesu i fałszywych przyjaciół.
JARZYNY - oznaczają niskie pobudki, człowieka bez wartości.
JARZĘBINA - symbol lenistwa i lekkomyślności. (Jeść) - przykrości.
JASKÓŁKA - zwykle nowiny lub: (lecą wysoko) -powodzenie, (martwa) - smutek, (biała) - oświadczyny, (wlatująca do domu) - zmiany, (puste gniazdo) - to szczęście rodzinne i zyski.
JASZCZURKA - kobieta podstępna, nieprzyjaciółka. Dla kobiety to także znak, że jej męża czeka inwalidztwo.
JAŚMIN - (kwitnący) - zapowiada zaręczyny bliskiej osoby, a także (dla kobiety) nowe przygody miłosne.
JAZDA (na koniu) - symbol kontaktów intymnych. (Spaść z wierzchowca) - utrata partnera. (Powozem) zapowiedź honorów, miłości i dobrego życia.. (Jazda przez las lub puste pola) - to oznaka wielu zmartwień. (Na ośle) - uważaj na honor. (Na łyżwach) - ryzyko. (Na wózku,taczkach) - poniżenie.
JELEŃ - rywal, konkurujący o twoją kobietę.
JEZIORO - (pływać po wzburzonym,ciemnym jeziorze) - zmiana losu; (widok brudnej wody w jeziorze) - zapowiada kłopoty i straty. (Żeglować po jeziorze w miłym towarzystwie) - zapowiada spokojne i wygodne życie.
JĘZYK - (pokazywać komuś) - to zapowiedź zwycięstwa nad wrogami knującymi intrygi przeciwko tobie, (widzieć własny język zaatakowany chorobą) - to znak, żebrak rozwagi przysporzy ci kłopotów.
JUBILER-przyjaźń z wartościowym człowiekiem oglądać lub kupować klejnoty to ostrzeżenie przed stratą wielkich pieniędzy.
KACZKA - (widok dzikiej kaczki na czystej wodzie) - to zapowiedź interesujących podróży, (widok kaczek lecących w powietrzu) - oznacza powiększenie majątku; (polowanie na kaczki) - oznacza zmianę posady, (kaczki nurkujące) - zapowiadają trudne warunki życia.
KADZIDŁO - dym ulatujący z kadzidła oznacza koniec romansu.
KAKAO - (gotowanie kakao) - zapowiada dobrą zabawę na weselu, (choremu) - wróży poprawę zdrowia.
KAKTUS - dla zakochanych kłopoty i waśnie oraz przykrości i nieporozumienia w rodzinie.
KALENDARZ - przepowiednia zmian i nieoczekiwanych sytuacji mających zaistnieć w bieżącym roku.
KAŁUŻA - (wchodzić w kałużę) - to zapowiedź małych kłopotów, które zostaną ci wynagrodzone przez los,(widok kałuży krwi) - to zapowiedź pożaru, (przeskoczyć kałużę) - to znak uniknięcia kłopotów.
KAŁ - (widzieć) - nieprzyjemności; (wydalać) - krytyka i oszczerstwo.
KAMIENICA - (nowa lub w trakcie budowy) - to pomyślność w przedsięwzięciach; (zburzona lub waląca się) - nieziszczone plany; (paląca się) - straty materialne.
KAMIEŃ - zwiastuje kłopoty i niepowodzenia; (zbieranie małych kamyków) - oznacza drobne przykrości; (wielkie kamienie) to wielka strata;(chodzić po kamieniach) to utrapienie i zgryzoty; (drogocenne kamienie) to znak,że otrzymasz spadek lub jakiś wielki dar.
KANAPA - sen o niej jest zapowiedzią spokojnej starości, (siedzieć na kanapie) - pomyślność, (leżeć lub spać na niej) - trudy bez zysku.
KAPCIE - to ostrzeżenie przed niefortunnym związkiem lub intrygą, (posiadanie pięknych kapci) - to zapowiedź uwikłania się we flirt przynoszący wstyd;
KAPELA-to zapowiedź zdobycia wiernych przyjaciół w niedalekiej przyszłości.
KAPELUSZ - (piękny, nowy) - to ciekawa znajomość, (biały) - to radość albo oświadczyny dla osoby, którą widzi się w kapeluszu; (zgubić lub nie móc odnaleźć) - strata moralna.
KAPLICA-smutna wiadomość lub niezgoda w kołach towarzyskich; (wchodzić do kaplicy) - oznacza uwikłanie się w niefortunne związki, (modlić się w kaplicy) to znak, że otrzymasz wsparcie od bliskich ci osób.
KAPUSTA - (zielona) zapowiada niewierność i przeszkody w miłości; (gotować ją) - to zaproszenie na wesele lub zabawę; (kroić kapustę) - to zapowiedź pogorszenia sytuacji przez rozrzutność.
KARAWAN - może zapowiadać śmierć kogoś bliskiego lub chorobę i smutek; (karawan przecinający drogę) to znak, że będziesz zmuszony do walki z zajadłym wrogiem.
KARTKA MIŁOSNA - (wysyłać kartki miłosne) - to stracić okazję wzbogacenia się; (dla kobiety) sen taki oznacza, że poślubi ubogiego, lecz żarliwego wielbiciela.
KAT- (widzieć kata) - to zapowiedź intrygi przeciwko tobie ze strony najmniej spodziewanej; (rozmowa z nim) to przepowiednia wielkiego bogactwa i majątku.
KATASTROFA - (stać się ofiarą wypadku) - poważne przejścia życiowe; (sen o katastrofie na morzu) wróży utratę zysków lub śmierć bliskiej osoby; (jeśli z katastrofy wychodzisz szczęśliwie) to znak,że szczęśliwie wybrniesz z trudnej sytuacji.
KĄPIEL- (brać kąpiel w czystej wodzie) - zapowiada pomyślność; (jeśli woda jest brudna i mulista) oznacza niepowodzenia i liche zdrowie; (dla młodych dziewcząt sen o kąpieli0 - ostrzega przed towarzystwem mężczyzn mogących sprawić kłopoty.
KLUCZE - (otrzymać klucz do czyjegoś mieszkania) - związek seksualny; (zgubić klucz) jest ostrzeżeniem przed narażeniem swojej reputacji.
KŁOPOTY- sen o kłopotach jest zapowiedzią szczęśliwych wypadków.
KOBIETA - jest zwiastunem powodzenia w życiu i powiększenia majątku; (piękna) to wydatki; (blondynka) to szczęśliwe zdarzenie; (całować kobietę) oznacza zyski materialne.
KOCHANEK - (być kochankiem) - jest wróżbą, abyś był ostrożny w swoim postępowaniu; (widok kochanków żony) zapowiada dobrych przyjaciół.
KONCERT - (dla młodej osoby) szczęście w miłości, które zakończy się weselem.
KOTY- ostrzeżenie przed nieszczęściem i zdrada także fałszywym przyjacielem.
KSIĄDZ - jest zapowiedzią szczęścia i pomyślności we wszystkich interesach; (spowiadać się) jest zapowiedzią smutku.
KUPA GNOJU - (widok dużej kupy gnoju) - zapowiada szczęście i powodzenie; (kilka kup) oznacza zdobycie wielkiego majątku.
KWIATY- (zbierać pachnące kwiaty) zwiastuje dobrobyt lub wielką wygraną; (czerwone) są symbolem dobrej nadziei na przyszłość; (widzieć piękne kwiaty w ogrodzie) - trwałe uczucie.
LALKA - (żywa lalka) - jest dobrym snem dla osób oczekujących dziecka, (nieruchoma) - ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem.
LAMPA - ( jasno świecąca) - jest zapowiedzią powodzenia w sprawach osobistych, pochwały w pracy i szczęścia rodzinnego, (zgaszona wróży śmierć w rodzinie; (wypełniona oliwą) - jest symbolem aktywności zawodowej przynoszącej wymierne korzyści.
LAS - (chodzić po lesie) - oznacza opłacalny trud, jeśli roślinność była bujna; (zgubić się w lesie) - niepowodzenie; (las zniszczony lub suchy) - wielkie straty.
LATAĆ - (latać wysoko) - oznacza uniknięcie wielu kłopotów; (spaść latając) -niebezpieczeństwo, przeciwności losu, porażka życiowa; (dla młodej osoby) - oznacza pokonanie przeszkód w drodze do celu; (latać bez skrzydeł) - to oznaka niebezpieczeństwa, którego można uniknąć.
LĄDOWAĆ - (lądować i dopływać statkiem do brzegu) - jest zapowiedzią zmian w życiu na lepsze, małżeństwa z ukochaną osobą lub zmiany miejsca zamieszkania.
LEKARSTWO - (brać gorzkie) - gorycz i cierpienie; (słodkie i dobre) - to pewne pocieszenie; (podawać choremu) - zwiastuje zyski dobry interes; (kupować lekarstwo) - to niepotrzebne wydatki.
LEKARZ - (wizja lekarza we śnie) - jest w większości wypadków korzystna dla chorego, zdrowemu zapowiada dolegliwości.
LEŻEĆ - chwilowa bezczynność; ( leżeć z nieznajomą osobą) - zapowiada trwałe szczęście w miłości; (leżeć na twarzy) - to przepowiednia żałoby w niedługim czasie; (widzieć leżącego) - lekkie niedomagania lub brak aktywności tego, kogo się widzi.
LIPA - wróży pomyślne życie, bez wielu trosk i kłopotów; (kwitnąca lipa) - zwiastuje doznanie wielkiego szczęścia w miłości; (wchodzić na nią) - zapowiada, że wszystkie twoje marzenia zostaną spełnione.
LINA - trudności z przeciwności losu.
LIS - jest symbolem podstępu i przebiegłości,oznacza niebezpieczeństwo ze strony skrytego wroga; (zabić go) - pokonanie nieprzyjaciela; (futro z lisa) - osiągnięcie zysku cudzym kosztem.
LIŚCIE - ( zielone, rosnące na drzewach) - to dobra przepowiednia, ( suche) - oznaczą przeciwności losu.
LIST - (otrzymać list) - zapowiedź jakiegoś prezentu lub wiadomości o osobie, której nie spotkałeś całe lata, (polecony) - wróży złe wiadomości lub kłopoty, (pieczętować list) - konieczność zachowania tajemnic będących przeszkodą w prowadzeniu interesów, (czytać list) - wróży szybkie małżeństwo lub wiadomość od przyjaciela, (list anonimowy) - ostrzega przed krzywdą, jaka może cię spotkać z najmniej spodziewanej strony, (spalić list) - to oznaka lekkomyślności, (otwierać list) - przestroga przed złodziejami czyhającymi na twój majątek.
LISTONOSZ - (wizja listonosza we śnie) - zapowiada niespodziewaną przesyłkę pocztową, (widzieć listonosza wchodzącego do domu) - otrzymasz niedobrą wiadomość.
LITERY - (pisać lub drukować) - oznacza twoje zadowolenie z wypełnianych obowiązków, (uczyć się liter) - zapowiedź niespodziewanych, nudnych wizyt.
LOTERIA - (brać w niej udział) - zmienne szczęście, (wylosować szczęśliwą liczbę) - zwiastun korzyści finansowych, (dla młodej dziewczyny) - każdy sen o loterii oznacza rozczarowania i niestałego w uczuciach męża.
LÓD - (widzieć w porze nietypowej) - przeciwności,ostudzenie uczuć lub utrata miłości, (dla handlowca) - straty finansowe, (dla rolnika) - ni udane zbiory.
LUSTRO - (widzieć swoje odbicie jasne młode i ładniejsze niż w rzeczywistości) - prawidłowy rozwój duchowy i dobre zdrowie, (nagie) - wystawienie śniącego na krytykę i obmowę, (w czarnych szatach) - smutek, (w czerwonych szatach) - skłonności do gwałtownych reakcji i silnych wzruszeń.
LUTNIA - (słyszeć dźwięk lutni) - oznacza pomyślne wiadomości od przyjaciela, (grać na lutni) - zwiastun szczęśliwej starości, (słuchać muzyki granej na lutni) - zapowiedź przyjemnych zajęć i rozrywek.
ŁABĘDŹ - (biały) - pomyślność, (w parze) - zaręczyny, (starszym osobom) - oznacza zaproszenie na ślub, (widzieć łabędzia na wodzie) - związek seksualny, (stado białych łabędzi) - bliskie wesele w rodzinie, (czarny łabędź) - oznacza smutek.
ŁACHMANY - (zbierać je) - to oznaka pomyślnego ułożenia sobie życia pomimo przeszkód, (nosić je na sobie) - wróży popadnięcie w biedę, (sprzedawać je) - to szczęście w domu oraz pomyślność w pracy.
ŁAŃCUCHY - nieuniknione kłopoty, (być zakutym w łańcuchy) - oznacza ciężkie doświadczenia życiowe, (zerwać je) - znak uniknięcia kłopotów, (widzieć innych w łańcuchach) - zapowiedź ciężkich czasów, (zakładać na szyję złoty łańcuch) - zwiastun szczęścia i bogactwa.
ŁAŃCUSZEK - (otrzymać cenny) - korzystny związek, (przerwany lub uszkodzony) - zerwanie cennej znajomości, (zgubić) - nieporozumienie z bliską osobą.
ŁASICA - jest ostrzeżeniem, aby wystrzegać się przyjaźni z byłymi wrogami, (zabić łasicę) - pokrzyżowanie planów wrogom, łasica również oznacza podstępną kobietę.
ŁAWKA - (siedzieć na niej) - zwodnicze nadzieje, (widzieć pustą) - próżne oczekiwanie, (dla osób starszych sen o ławce) - jest zapowiedzią spokoju i nostalgii.
ŁAZIENKA - (przebywać w łazience) - to wróżba, że będziesz chciał ukryć swoje wady na korzyść zalet, (pokryta jasnymi kafelkami) - to ciężka choroba w rodzinie, (ciemnymi kafelkami) - drobne kłopoty i zmartwienia, które jednak zostaną obrócone w bardziej trwałe radości.
ŁĄKA - zwiastun wesołych i radosnych spotkań, będących zapowiedzią pomyślnej przyszłości, (spacerować po niej) - to poprawa twoich finansów, (dla młodej dziewczyny) - sen taki zwiastuje szczęśliwą miłość i szybkie małżeństwo.
ŁÓDŹ - (płynąć łodzią lub statkiem po wodzie) - powodzenie w miłości, (starszym osobom) -pomyślność, (łódź tonąca lub chwiejąca) - utrata powodzenia.
ŁÓŻKO - (czyste i białe) - oznacza zakończenie zmartwień i kłopotów, (ścielić łóżko) - rychła zmiana miejsca zamieszkania lub długa podróż, ( leżeć na nim na wolnym powietrzu) - zapowiedź radosnych przeżyć lub okazji do poprawienia swego losu, (wstawać z łóżka) - oznaka dobrego zdrowia i samopoczucia.
ŁZY - (własne) - zwiastują nieoczekiwaną radość, (widzieć inne osoby roniące łzy) - to smutek, który będzie powodem troski, także twych przyjaciół.
MAGNES - (trzymać magnes) - to powodzenie u płci przeciwnej; ( widzieć u kogoś) - niebezpieczna przyjaźń; (używać magnesu) - to knucie spisku przeciwko komuś w złych zamiarach.
MAJTKI - ostrzeżenie przed skutkami nieprzyzwoitych rozrywek; (czyste) - wróżą dobre zdrowie i samopoczucie; (brudne) - zapowiadają chorobę; (wkładać je) - to zapowiedź niespodziewanych podarunków.
MALARZ - (pracujący malarz) - wróży długie i spokojne życie; (pracować samemu jako malarz) - oznacza dążenie do powiększenia majątku.
MALOWAĆ - (swoją twarz) - zdobycie zaszczytów niewielkim wysiłkiem; (malować pokój na jasny kolor) - oznacza uporządkowanie spraw osobistych.
MAŁŻEŃSTWO - otrzymanie niemiłych wiadomości od kochanej osoby; (brać udział w uroczystości zaślubin) - to pomyślne ułożenie spraw zawodowych; (dla kobiety sen o małżeństwie ze starym mężczyzną) - zapowiada kłopoty i ciężką chorobę.
MAŁŻONEK - (dla młodej dziewczyny sen o mężu) - wróży staropanieństwo; (sen o miłości męża do innej kobiety) - jest ostrzeżeniem przed złymi myślami i niecnymi zamiarami.
MAPA - zapowiada zmianę w interesach; (studiować mapę) - wyjazd do dalekiego kraju; (kolorowa mapa) - to zamożność i bogactwo; (dla kobiety) - sen oznacza interesujące kontakty.
MARCHEW - pomyślność w sprawach sercowych, powodzenie w miłości i w życiu rodzinnym.
MARYNARKA - (nowa marynarka) - jest oznaką wyróżnienia w pracy; (widzieć własną podartą marynarkę) - oznacza utratę przyjaciela; (nosić cudzą marynarkę) - poprosisz o przysługę.
MASKA - (nosić maskę) - jest zwiastunem przejściowych kłopotów; (widzieć ją na czyjejś twarzy) - oznacza podstęp ze strony bliskiego; (zdejmować maskę) - to przestroga przed nieskromnym zachowaniem.
MASŁO - pomyślność dla wszystkich; (dla ludzi wolnych) - oznacza szczęśliwe małżeństwo; odwiedzi cię dawno nie widziany przyjaciel lub znajomy.
MATKA - jest symbolem dostatniego i miłego życia; (matka krzątająca się) - oznacza zadowolenie z siebie; (dla kobiety) - sen oznacza przyjemne rozrywki i szczęście w małżeństwie; (mieszkać z nią w jednym domu) - oznacza czekający cię dostatek, a także dobre zdrowie i samopoczucie.
MĄŻ - (widok męża z inną kobietą) - to dowód jego miłości i wierności; (martwy mąż) - to smutek i rozczarowanie; ( kochający inną kobietę) - zwiastuje rozstanie.
MĘŻCZYZNA - (widzieć przystojnego mężczyznę) - symbolizuje bogactwo oraz radość z wszelkich przyjemności; (dla kobiety) sen taki oznacza spotkanie z ciekawą osobą, która zostanie jej przyjacielem; (brzydki i zgorzkniały mężczyzna) - zapowiada rozczarowania i kłopoty życiowe.
MGŁA - niepewna sytuacja życiowa; (przebywać we mgle) oznacza niepewność w interesach, jak i w miłości - groźba choroby lub wypadku; (widzieć osoby we mgle) oznacza korzyści,które uzyskasz w wyniku niepowodzenia innych ludzi.
MIEDNICA - nowe sprawy, które dostarczą innym powodów do radości; (napełniona wodą) wróży rychłe zdobycie wielkiej fortuny; (próżna) - oznacza długi.
MIĘSO - (surowe) - spory i kłótnie w rodzinie oraz smutek z powodu osiągnięcia twych pragnień przez innych; (gotowanie mięsa) zapowiada ciężką chorobę; (kupować mięso) to znak, że możesz na kogoś liczyć.
MIŁOŚĆ - (platoniczna) to szczęśliwe układy towarzyskie; (widzieć bożka miłości) oznacza, że w twoim otoczeniu znajduje się osoba darząca cię gorącym uczuciem; (dla kobiet w ciąży) wróży szczęśliwy poród.
MONETY - (złote monety) to kłopoty a także nieszczęście w rodzinie;(srebrne) - bogactwo i przyjemności z dalekich podróży; (dla dziewczyny) sen taki to rozstanie z ukochanym; (znaleźć monety) to pokonać wszelkie przeciwności; (rozdawać je) to wstyd i upokorzenie.
MOST - (długi, zniszczony most) oznacza przeżycie głębokiego smutku z powodu utraty przyjaciół; (widzieć most) - pewne plany czekają na realizację; (przechodzić przez most) -zasadnicze zmiany życiowe.
MUR - (jeśli cię zatrzymuje) - przeszkody w działaniu; (przechodzić przez mur) - oznacza pokonanie trudności.
MYDŁO-śnić mydło to znak,że należy pozbyć się fałszywych przyjaciół; (wytwarzać mydło) to zapowiedź dostatku i bogactwa
MYSZY - nieprzyjaciele, którzy doprowadzą cię do ubóstwa; (zabijać) - próba zwalczania przeciwności.
NACZYNIA - (stołowe napełnione) to korzyści i dostatek; (próżne) oznaczają niedostatek i przeciwności; (naczynia ze szkła) - nietrwałe wartości.
NAGOŚĆ - groźba krytyki i obmowy; (być nagim w towarzystwie osób ubranych) - zapowiada skandal towarzyski; (próba ukrycia nagości) wskazuje na poszukiwanie niemoralnych rozrywek.
NAGROBEK - utrata uczucia lub przyjaźni; (przechadzać się wśród nagrobków) to zapowiedź rychłego zamążpójścia.
NAPAD - to ostrzeżenie by zwracać uwagę na swoje zachowanie, bo grożą ci plotki i pomówienia.
NAPIS - (widzieć napis) to wróżba otrzymania niemiłych wiadomości; (wykonywać napis) to oznaka utraty bliskiego przyjaciela.
NAPÓJ - (pić napój) to zapowiedź szczęścia i radości; (dawać go innym) - wskazuje na twoje dobre i uczciwe postępowanie.
NAPRAWIAĆ - (maszynę) - oznaka poprawy warunków życiowych, (samochód) - wskazuje, że jesteś oszczędny, to przyniesie ci bogactwo.
NARKOTYKI - przepowiednia drobnych zmartwień.
NARTY - oznaka powodzenia w interesach.
NARZECZENI - (brać ślub ze swoim narzeczonym) - rozstanie, wielka kłótnia. (Tańczyć) z nim /nią wspólne szczęśliwe życie, rychły ślub, (uciekający) narzeczony ( ona) symbol nieszczęścia w rodzinie, (chory narzeczony) - oznaka długiego i szczęśliwego małżeństwa.
NARZĘDZIA - (połamane) - symbol śmierci lub poważnej choroby kogoś bliskiego, (rolnicze) - zapowiedź szczęścia rodzinnego (pracować narzędziami) - fałszywi przyjaciele wokół ciebie
NASIONA - (duże ilości) - wspaniała przyszłość, bogactwo, zapowie korzystnych inwestycji, (siać) - twoje plany dojrzewają do realizacji, (nasiona konopi) - nowe przyjaźnie.
NASZYJNIK - (drogi) wróży szczęście w miłości, (złoty, z drogimi kamieniami) - cenna znajomość, (zgubić) - zapowiada żałobę, (zerwany) - ubóstwo na starość ( z korali, pereł) - łzy, ( z krzyżykiem) - Cierpienie. Sen o naszyjniku dla panny oznacza bogatego męża.
NAUKA - sukces dzięki wytrwałej pracy.
NAUCZYCIEL - zapowiada wiele rozrywek, może nawet niemoralnych.
NAZWISKO - (swoje słyszeć) - dobre nowiny. Gdy wypowiada zmarły - ostrzeżenie. Zmieniać - zwiastun utraty honoru, dla kobiety zapowiedź małżeństwa.
NEGLIŻ - hańba, pomówienia wstyd.
NEKROLOG - smutne wiadomości, rozstanie z bliska osobą.
NICI - drobne kłopoty.
NIEBO - zwiastuje zaszczyty, beztroska przyszłość (zachmurzone) - przeszkody. (Trafić do nieba) - wielkie wyróżnienie, ( unieść się do nieba) - niebezpieczne wywyższenie.
NIEDŻWIEDŻ - nieodpowiednia znajomość, niebezpieczeństwo. Dla dziewczyny zapowiedź rywalki. (Zabić) - przezwyciężenie trudności (futro z niedźwiedzia) - lepsza praca.
NIERUCHOMOŚĆ - (nabyć) powinieneś wykazać więcej stanowczości w swoim postępowaniu.
NIEWOLNIK - poważne problemy finansowe, zmartwienia.
NIEWIERNOŚĆ - (być niewiernym) to zwiastun problemów, (niewierny partner) -niepokój, zagrożenie - wynikające ze złej oceny sytuacji.
NOC - zawsze przepowiada poważne kłopoty. Ciemności zwiastują zagmatwane sprawy, brak rozsądku.
NOGI - (zgrabne kobiece) - nierozsądne postępki sprowadzą na ciebie kłopoty, (nogi brudne lub chore) - niepowodzenia materialne, (czyste, zdrowe) - pomyślność,(stracić nogę) - niestabilność w życiu, (złamana) - utrata szacunku, (myć) - straty, choroba, (mieć kilka nóg) - wygórowane ambicje bez pokrycia, (drewniana) - będziesz podły dla przyjaciół.
NOS - (duży) - rozwiązłość, (nieforemny) - niezdrowe skłonności, (mały) - kłopoty, ( okaleczony) - zapowiedż strat moralnych.
NOSOROŻEC - przepowiada poważne straty oraz niebezpieczeństwo ze strony wrogów, (zbić go) - oznaka pokonania tych problemów.
NOŻYCZKI - to zwiastun kłótni (ostrzyć) - będziesz mieć nieciekawą pracę, (złamać, zgubić) wyjście z trudnej sytuacji, (papier ciąć) - zgubisz ważne dokumenty.
NURKOWAĆ - ( w czystej wodzie) -szczęśliwy obrót spraw ( w mętnej) - troski, niespokojne dni (w płytkiej) - straty materialne. Dla zakochanych taki sen jest zwiastunem spełnienia pragnień i namiętnej miłości.
NURT - (być porwanym przez nurt) ostrzeżenie przed popełnieniem błędu w biznesie, zapowiedź niepowodzeń finansowych.
NUTY ( pisać) - mozolna praca fizyczna (czytać) - radosne wydarzenia.
OAZA - bardzo pomyślne przedsięwzięcie, wielka wygrana, szczęścia, radość
OBCAS - zwiastun kłótni, zapowiedź błędu, niekiedy tragicznego w skutkach
OBCY (człowiek) -korzystne znajomości w krótkim czasie
OBELISK - zapowiada złe wiadomości.
OBIAD - (suty) - dobre, wygodne życie (w samotności) - niepowodzenia finansowe, (w towarzystwie) - otrzymasz zaproszenie na wielką uroczystość.
OBŁĄKANY - nieodpowiednie towarzystwo pociągnie to za sobą nieobliczalne następstwa
OBRABOWANYM (być) - wkrótce pozbędziesz się natrętnych znajomych.
OBRAZY - ostrzeżenie przed fałszywymi ludźmi (malować) - satysfakcja bez zysku, (niszczyć) - Bezwzględna walka o zaszczyty (wieszać bezwartościowe obrazy) - złe działania w życiu, brak poczucia wartości (brzydkie) - konflikty w rodzinie.
OBRĄCZKA - (jasna i błyszcząca) -szczęście domowe, (złamana, zgubiona) - nieszczęście, śmierć małżonka lub rozwód, (znaleźć) - zapowiedź romansu.
OBRUS (biały, czysty) - to dobry znak dla ludzi biznesu, (brudny, podarty) - zapowiedź intryg w twoim otoczeniu.
OBORA (z krowami) -zaproszą cię nieżyczliwi ludzie.
OBUWIE - ( nowe) - zaszczytne propozycje, ( zniszczone) - stracone marzenia, fatalne układy, (kupować) - niespodziewana podróż, (czyścić) - zaproszenie na wesele, (naprawiać) - zła passa w interesach.
OCEAN - (spokojny) - dobra przepowiednia dla wszystkich, (płytki) - zmienne szczęście, (żeglować) - pomyślność.
OCET - kłótnie, waśnie, spory.
OCZY (jasne) - życzliwość otoczenia, (ciemne) - nieżyczliwość, (chore) - ostrzeżenie przed popełnienie występku.
ODDALENIE (się kogoś) - rozłąka, jeśli jesteś oddalony od swojego domu - czeka cię wkrótce daleka podróż.
ODMŁODNIENIE - zmiana osobowości na lepsze.
ODMROZENIE - niekorzystne interesy lub ostudzenie uczuć.
ODPADKI - to zwykle dobry zwiastun (dużo odpadków) - wielki majątek, (zbierać je) - drobne kłopoty.
ODWILŻ - wyraźna poprawa losu.
ODZIEŻ - (nowa, ładna) - pomyślne układy, (czarna) - smutek, (biała) -monotonne życie w celibacie, (kolorowa) - zadowolenie z życia, (brudna, podarta) - choroba, kłopoty.
ODZNACZENIA - otrzymasz niebawem interesującą propozycję pracy,a także zaszczyty i wyróżnienia.
OGIEŃ - (pożar) - straty, (w kominku) - harmonia rodzinna, (wzniecać) - powodzenie.
OGIER - symbol siły i męskości. Gdy (kobiet jeździ) na nim - zdobędzie idealnego kochanka. (Spaść z niego) - porażka w uczuciach, (czarny) - brunet, (jasny) - blondyn. Sen taki zwiastuje mężczyźnie groźnego rywala.
OGÓRKI - przepowiadają dobre zdrowie, dla chorego powrót do zdrowia. OGRODZENIE - pokonywanie trudności, bezpieczeństwo, spokojna przyszłość.
OGRÓD - (zielony, kwitnący) - wygodne spokojne życie, (warzywny) - nędza i ubóstwo, (zoologiczny) - urozmaicone życie.
OJCIEC -zwiastuje potrzebę opieki, (zmarły) - ostrzeżenie przed pochopnymi decyzjami, (zostać ojcem) -nagłe zmiany w życiu.
OKNO - niedobry sen. Może oznaczać zaburzenia emocjonalne, niezaspokojone namiętności. (Okno zamknięte) -samotność, (zasłonięte) - smutek, (rozbite) - zdrada bliskiej osoby.
OKULARY - (nosić) - bądź czujny, nie dostrzegasz wielu ważnych spraw wokół siebie, (zgubić) - straty, (kupować) - ostrzeżenie przed złym towarzystwem, (dla dziewczyny) - ostrzeżenie przed niemoralnym trybem życia.
OKRĘT - dobry sen, gdy okręt na spokojnym morzu, zły, gdy płynie po wzburzonym akwenie lub jest rozbity - to oznacza chorobę partnera, (na mieliźnie) - przeszkody na drodze do celu.
OŁTARZ - oznaka ofiary, jaką poniesiesz wkrótce. Kapłan przy ołtarzu do bardzo zły znak, (ślub) - Smutek a nawet śmierć w rodzinie.
OMDLENIE - znajdziesz się w opresji, los cię upokorzy, zostaniesz zdradzony.
OPARZENIE - (ogniem) -oznacza wiernych przyjaciół, (napojem) - nie wtrącaj się w cudze sprawy.
OPERA - obecność w operze potwierdza dobry gust i poczucie piękna.
OPERACJA - gdy śnisz o niej możesz spodziewać się wyzdrowienia, gdy jesteś zdrowy - choroby.
OPŁAKIWAĆ - (utratę przyjaciela) - to oznaka, że chwilowe problemy przerodzą się w wielką radość.
ORAĆ - spodziewaj się sukcesów osiągniętych poprzez ciężką pracę, (widzieć orzących) - zyski czerpane cudzym kosztem.
ORDER - (dostać) - zapowiedź awansu oraz szczęścia w rodzinie.
ORKIESTRA - wesołe usposobienie może przysporzyć ci kłopotów.
OSA - kobieta nieprzychylna.
OSIOŁ - (prowadzić na postronku) - problemy z utrzymaniem partnera, (jechać na ośle) - nierozsądny wybór, (osioł niosący bagaż) - wykorzystasz czyjąś naiwność.
OSTROGI - zapowiedź sporu.
OSZUSTWO (popełnić) - pomyślność, (być ofiarą) - mimo problemów pomyślny finał.
OWADY - poważne straty finansowe. (Zabijać je) - pokonanie wrogów.
OWCE - (białe) - pomyślność, (czarne) - smutek, (beczenie) - obmowa, (strzyc) - duże Krzyś Ci, (zabić) -wyrządzisz komuś krzywdę.
OWOCE (szukać ich) - to bardzo pomyślny sen, (kupować) - kosztowna przyjemność, (dojrzałe) -szczęście, (niedojrzałe) - uczucie bez wzajemności, (kwaśne) - intrygi, (suszone) -przeciwności losu, (sprzedawać) - uwaga na oszustów. AGREST - związek nie trwały. ANANASY - szczęśliwa znajomość, ARBUZ - przyziemne uczucia, BANANY - pokusy seksualne, BORÓWKI - intrygi, BRZOSKWINIE - wzajemność w miłości, CYTRYNY - kłótnie, CZARNE JAGODY -nieporozumienia w sprawach życia codziennego, DAKTYLE - szczęście w biznesie, FIGI - spełnione życzenia, GRUSZKI - pomyślność, JABŁKA - pomyślny sen dla mężczyzn, JEŻYNY - problemy małżeńskie, MALINY - szczęście w miłości - podobnie MELONY i MORELE, POMARAŃCZE - początek problemów, PORZECZKI - plotki, ŚLIWY - fatalna znajomość, WINOGRONA - zwiastun dostatku,WIŚNIE - rozczarowanie w miłości.
OŚMIORNICA - podstęp.
OZDOBY - czekają cię pochlebstwa, (zgubić) -rozstanie z ukochanym, (dostać) - udane interesy.
PACIORKI - ( nawlekać) - możesz spodziewać się plotek na swój temat. Gdy je rozrzucasz czeka cię wielka radość.
PACIERZ - (odmawiać) - pociecha w trudnych chwilach
PACHNIDŁA - (perfumy) - krótka radość, (woń kwiatów) - trwałe uczucie.
PACZKA - (otrzymać) - miła niespodzianka, (dźwigać) - trudne zadanie,
PAJĄK - wróg, nieprzyjaciel, bliskie niebezpieczeństwo, (zabić) -pomyślność.
PALCE - (brudne) - kłopoty, (piękne, zadbane) - powodzenie w miłości.
PALMA - to symbol szczęścia i dostatniego życia, (uschnięta) - smutek.
PAŁAC - (budować) - intratny biznes, (zburzony) - niespełnione plany.
PANTOFEL (zniszczony) - straty moralne, (zgubić) - stracone złudzenia, (oddać) - strata finansowa.
PANNA MŁODA - (dla młodej osoby) to zapowiedź szczęścia, (dla starszych) zwiastuje radość, (płacząca) - oznacza rozstanie z ukochanym, (uciekająca) - symbol dobrego małżeństwa, (spotkać ją) - wygrana, (modląca się) - niepowodzenie w miłości.
PANTONIMA - uważaj twoi wrogowie udają przyjaciół, (grac w niej) - działania na pokaz.
PAPIEŻ (widzieć) - dla chorego zwiastun poprawy zdrowia,dla zmartwionego - pociecha, dla sinych przepowiednia szczęścia, (rozmawiać z nim) - czekają cię zaszczyty.
PAPUGA -oznacz nierozsądne rozrywki, często sen taki plotki i pomówienia.
PARASOL - (jasny) - kłopoty, z których wybrniesz, (ciemny) - niespodziewane problemy, (rozkładać w deszczu) - bezskuteczne przeciwdziałanie przeciwnościom, (przeciwsłoneczny) - pomyślność, (zniszczony) - trudności, problemy, (kupować) - doskonała inwestycja, (zgubić) - kłopoty w pracy.
PARK - dobre perspektywy, symbol zdrowia i pomyślnej przyszłości.
PARLAMENT- (być członkiem) - wpadniesz w kłopoty powiązane z kłótniami, (uczestniczyć w jego posiedzeniu) - to zwiastun utraty wiarygodności zawodowej, (zwiedzać parlament) - przestroga przed sporami i kłótniami w rodzinie lub pomiędzy zakochanymi.
PASEK- (nosić) - zapowiada radość, (otrzymać go w darze) - wróżba powodzenia w zalotach, (bogato zdobiony) - wróży majątek, (pozłacany) - zapowiada małżeństwo w najbliższej przyszłości, (niemodny) - wróży zasłużoną krytykę twojej osoby w wyniku nierozważnego postępowania, (modny) - zwiastun nowych znajomości, które przyniosą ci szkody i straty w interesach.
PASTWISKO - (z bydłem rogatym) -niepowodzenia i krzywdy wyrządzone przez nieodpowiedzialnych ludzi, (z owcami) - korzyści materialne, (z trzodą chlewną) - przebywanie w nieodpowiedzialnym towarzystwie przysporzy ci kłopotów, (z końmi) -dobre towarzystwo, o ile zwierzęta nie były czarne.
PASZPORT - (trzymać w ręku) - zapowiedź nieprzyjemnego zdarzenia w podróży lub na ulicy, (zgubić go) - poważne kłopoty, możliwy nawet areszt, (otrzymać go) - zwiastun niebezpieczeństwa i kłopotów domowych.
PAŚĆ - (trzodę krów) - zapowiada nudę, (paść świnie) - to znak, że zdobędziesz przewagę nad nieprzyjaciółmi.
PATELNIA - (trzymać) -to zwiastun odwiedzin nieproszonego i niemiłego gościa, (widzieć ją) - to znak, twój partner ma zamiary przerastające wasze możliwości.
PAW - (paw z pięknym ogonem) - uroczy towarzysz życia. Zamężnym kobietom zapowiada niebezpiecznego amanta, mężczyznom - rywala, żony lub córki, (krzyczący) - złe nowiny, kłopoty, (martwy) - strata przyjaciela.
PAZNOKCIE - (długie) - drapieżność i nieustępliwość, (obcinać, skracać) - straty moralne, niepowodzenia, (odpadające) - wielkie niepowodzenie, (malować na różowo) - powodzenie, (na czerwono) - sukces poprzedzony cierpieniem, (na czarno) - zła przepowiednia dla śniącego lub kogoś z jego bliskich, (piękne paznokcie u nóg) - wspaniałe powodzenie, (brudne) - kompromitacja.
PĄCZKI - (smażyć) - intrygi, (kupować lub widzieć) - słodkie pokusy, (pączki kwiatów) - zwiastują spełnienie wszelkich marzeń i pragnień.
PERFUMY - (pięknie pachnące wąchać) - przemijające rozkosze, (o niemiłym zapachu) - nieprzyjemności.
PERŁY - (widzieć je u kogoś) - to łzy i smutek w rodzinie, (łowić perły) - znak, że odbierzesz dawny dług, (nosić je) - zwiastuje zaszczyty, (otrzymywać w darze) - zwiastun żałoby w rodzinie, (dla kobiety) - oznacza starania w uzyskaniu miłości lub majątku na drodze prawości, (chować perły) - ostrzeżenie, aby być oszczędniejszym i bardziej gospodarnym.
PIANINO - (sen o pianinie) - to oznaka o zmarnowanowanej szansie w życiu, (grać na nim) - to przykrości i kłopoty domowe, (kupować pianino) - to niespodziewany wydatek.
PIASEK - (widzieć go) - to drobne, lecz liczne przeciwności losu, (nosić lub wozić) - zwiastuje nędzę lub poważne kłopoty finansowe, (rozrzucać) - oznaka niepewnych warunków życiowych.
PIĆ - (zimna wodę) - zapowiedź zdrowie i dostatek, (alkohol) - niezdrowa rywalizacja, (drogie trunki) -uważaj na długi, (olej) - choroba, (soki) - przyjemności, (mleko) - przyjaźń kobiety.
PIEC - (rozniecać) - powodzenie, (wygaszony) - strata ukochanej osoby, (zimny) - choroba, (rozbity) - przykrości ze strony dzieci, (skokowy) - niespodziewany awans w pracy.
PIECZĘĆ - (stawiać) - podejmiesz ważną decyzję.
PIEKŁÓ - ostrzeżenie przed utratą dobrego imienia
PIELĘGNIARKA- - kłopoty, cierpienia, także ostrzeżenie przed oszustami.
PIENIĄDZE - (papierowe) - straty, (złote monety) - uważaj na swoje poczynania, nie bądź pazerny, ( stracić, wydać) - pomyślność, (drobne) - małe kłopoty.
PIERSI - (nagie) - pomówienia, (jędrne) - pomyślność, ( owłosione) - męskość, męskie role w życiu - dla kobiety.
PIERŚCIONEK (dostać) - przyjaźń, (znaleźć) - znak kłótni, ( złamany) - utrata partnera, (zgubić( - niewierność ukochanego, (na palcu) - szczęśliwy związek.
PIES - zwykle symbol wierności, (szczękający) - uważaj na niebezpiecznych wrogo, (chory) - pogorszenie stanu kogoś bliskiego, ( wściekły) - choroba umysłowa, (pływający) - łatwo osiągniesz dobrobyt.
PIJAK - zapowiada awantury, nieprzyjemności, straty moralne i finansowe.
PIŁA - uważaj na ryzykowne działania i niektórych przyjaciół.
PINGWIN -wiadomość o śmierci lub ciężkiej chorobie.
PIÓRA - (białe) - zysk ( czarne) - strata, (skubać gęsi) - kontroluj swoje czyny.
PIRAMIDY - spotkają cię wielkie zaszczyty.
PISMO - (otrzymać) - złe wiadomości
PISKLĘTA - kłopoty z dziećmi.
PIWO - (pić) - uwaga na wrogów, (ciemne) - poprawa w życiu, (dziewczynie) - zamążpójście.
PISTOLET - nieszczęście.
PISAĆ - miły romans, (niepoprawnie) - odrzucenie korzystnej propozycji.
PIWNICA - rozrywki, sprawy przyziemne, niezdrowe żądze.
PLAMY - (na ciele) utrata honoru, zniesławienie.
PLECAK - trudności na twojej drodze.
PŁASZCZ - (elegancki) - pomyślnie zrealizujesz plany, (podarty) - hańba, (czarny) - smutek. (Czerwony) - cierpienie.
PŁOMIEŃ - niespodzianka na tle uczuciowym, (gasić) - stracone złudzenia.
PŁOT - rozwaga w życiu zaprowadzi cię do celu.
PŁUG - czeka cię wiele wyrzeczeń, ale osiągniesz to, co chcesz.
PLYWAĆ - bardzo dobry okres przed tobą.
POCAŁUNEK - lekkomyślność, podstęp, (od matki, ojca - żyjących) - szczęście. Gdy ktoś całuje twoje partnera - rywal, rywalka.
POCHODNIA - zapowiedź beztroskiej zabawy.
POCIĄG - zmiany w twoim życiu. Najpierw czekają cię problemy, potem zyski.
POCZTA - oznacza złe wieści i niepowodzenia.
PODKOWY - wyjątkowo dobry sen - czeka cię bogactwo.
PODATKI - (płacić) - wokół ciebie złe wpływy, kłopoty w interesach.
PODRÓŻ - pomyślność pomimo trudności.
PODUSZKA - luksus i pomyślność w życiu, tylko (biała) oznacza - chorobę.
POGRZEB - (widzieć) bardzo złą wiadomości, (brać udział) - zwiastun nieszczęść w rodzinie.
POLE - (zaorane) - zajście w ciążę, (pełne roślin) - dobrobyt. (Zboże) - poprawa losu, (kwiaty) - wspaniałe uczucie, (kosić) - straty.
POLICJA -ostrzega cię przed czynami karalnymi, przykre doświadczenia w biznesie.
POLOWANIE - sukcesy w walce z wrogami, ( na jelenie) - masz rywali, ( na ptaki) - ucz się; ( na zające) - koledzy będą szybsi.
POMIDORY -bardzo dobra nowina cię czeka.
POMNIKI - to zły sen - czekają cię choroby, utrata miłości a nawet śmierć.
POŃCZOCHY -symbol przyziemnych rozrywek - także strat i upadku moralności.
PORONIENIE - zdarzenie o fatalnym początku i szczęśliwym zakończeniu.
PORÓD -spore kłopoty, (gdy chcesz dziecka) - przeciwności, (ciężarnej) - ostrożność.
PORTRET -sen niezbyt pomyślny - pozostaną ci wspomnienia.
POSAG - musisz liczyć wyłącznie na siebie.
POŚCIEL - (czysta) - pomyślność, (brudna) - utarta czci, (leżeć w niej) - choroba.
POTWÓR - twoja przyszłość będzie ciężka.
POWIESIĆ się - wydarzenia, które przytłoczą cię.
POŻAR - wielkie straty moralne i utrata przyjaciół.
POWÓDŹ -choroba, kłopoty finansowe, nieszczęśliwe małżeństwo - to cię może spotkać.
PRALNIA - uważaj na oszczerstwa.
PROCES - masz wielu wrogów.
PROSTYTUTKA - niepowodzenia, utrata reputacji.
PRZYSTAŃ - pomyślna przyszłość.
PSZCZOŁY - czeka cię fortuna, ożywienie w biznesie, duży zysk i powodzenie..
PTAKI - miłe towarzystwo, szczęście, rozrywka.
PUSTYNIA -zwiastuje ubogą przyszłość, utratę majątku.
PUSZCZA - rychłe małżeństwo, (dla żonatych) - ciężka praca i niewielkie korzyści.
RABARBAR - ( widzieć rosnący) - miłe rozrywki chwilowo zajmą twój czas, (gotować rabarbar) - zapowiada awantury i kłótnie, w wyniku, których możesz utracić bliskiego przyjaciela, (jeść rabarbar) - niezadowolenie z obecnego zajęcia.
RABIN - (prowadzić rozmowę z rabinem) - zapowiedź nawiązania nowych znajomości, (dla ludzi wyznania mojżeszowego) - niepowodzenie w interesach.
RACHUNKI - (płacić) - poprawa sytuacji materialnej, (dla księgowej) - sen ten oznacza kłopoty w pracy, (jeśli przedstawiono ci rachunki) - znajdziesz się w niebezpiecznej sytuacji.
RADA - (otrzymać radę) - pomoc uzyskana w potrzebie, (szukać rady prawnej) - ostrzeżenie przed zawieraniem niepewnych interesów, które mogą być przyczyną niesłusznych podejrzeń.
RAJ - (przebywać w raju) - przepowiednia zawarcia nowych, wiernych przyjaźni, (dla chorego) - szybki powrót do zdrowia, (dla kochanków) - to długa i wierna miłość, (dla osób samotnych) - symbol ożenku.
RAK - (widzieć) - przestroga przed kłótniami, (chwytać je) - oznaka fałszywych przyjaciół w najbliższym gronie, (gotować) - zapowiedź otrzymania nieprzyjemnych wiadomości, (spożywać) - oznaka wielkiego szczęścia i dobrobytu, (sen o raku - chorobie) - to rychłe zdobycie wielkiego majątku.
RDZA - (przedmioty pokryte rdzą) - symbolizują złą atmosferę w twoim otoczeniu, która jest wynikiem groźnej choroby.
REDAKTOR - (rozmaić z nim) - powinieneś być bardziej energiczny(a) i odważniej postępować z ludźmi, (pracować jako redaktor) - otrzymanie zaszczytnego wyróżnienia lub odznaczenia.
RENIFERY - (powozić reniferami) - przygoda zakończona niepomyślnie, (jeździć wierzchem) - niekorzystna wiadomość, (renifer atakujący) - dziewczynie - agresywnego amanta, mężczyźnie - niebezpiecznego rywala.
REWOLWER - (posiadać) - smutek z powodu rozstania z przyjaciółmi, (dla zakochanych) - zapowiedź sporów, a nawet rozstania.
RĘCE - (związane) - dotkliwe kłopoty i daremne wysiłki we wszystkich ważnych przedsięwzięciach, (amputowane ręce lub ręka) - separacja albo rozwód, jest to złowróżbny sen dla wszystkich.
RĘKAWICZKI - (mieć ładne) - szczęście i powodzenie, (dziurawe lub brudne) - nieprzyjemności, (zgubić) - osamotnienie, (dla kobiety) - sen taki oznacza, że będzie musiała sama pracować na swoje utrzymanie, (znaleźć jasne rękawiczki) - małżeństwo albo romans.
RODZICE - (widzieć dobrze wyglądających rodziców) - zapowiedź miłych rozrywek w miłym towarzystwie, (martwi) - symbolizują kłopoty i niepowodzenia, (ubrani na czarno) - to zmartwienia i kłopoty, (zmęczeni) - niespodziewana poprawa losu.
ROMANS - (czytać) - to szczęście w miłości, (pisać go) - to zmartwienia i kłopoty rodzinne, (przeżywać romans) - to trudności i przepowiednia niepowodzeń w przedsięwzięciach.
ROLNIK - ( przy pracy w polu) - poprawa sytuacji materialnej.
ROGI - (widzieć na czyjejś głowie) - niebezpieczeństwo grożące od mężczyzny widzianego we śnie, (rogi mieć na swojej głowie) - szaleństwo z powodu niewierności kobiety.
ROWER - (jechać pod górkę) - pomyślność w zawieraniu nowych przedsięwzięć, (zjeżdżać z górki) - ostrzeżenie przed utratą reputacji oraz dobrego imienia, jak również ostrzeżenie przed fałszywym przyjacielem.
RÓŻA - (kwitnąca) - szczęście i powodzenie (piękne, kolorowe róże) - szczęście i pomyślność w małżeństwie, (zwiędła) - ubóstwo i konflikty domowe, (zrywać je) - przestroga przed utratą zdrowia, (wąchać je) - ostrzeżenie przed oszustwem, (otrzymać w podarunku bukiet róż) - ogólnie zła przepowiednia.
RÓŻANIEC - (widzieć go) -pomyślne zrealizowanie własnych planów, (odmawiać) - zwiastuje rychłą śmierć w rodzinie, (widzieć odmawiających) - zapowiedź licznych przykrości i niepowodzenia w interesach.
RURA - widzieć rurę to zapowiedź spokoju i dobrego samopoczucia, które nastąpi po wielu trudach i zmaganiach. (Stara i połamana) rura zapowiada kłopoty ze zdrowiem i niepowodzenia finansowe.
RYBY - nowe znajomości z wpływowymi i bogatymi ludźmi; (duża ilość ryb) zapowiada uzyskanie niezależności materialnej; (martwa ryba) przepowiada niewielkie straty; (łowić w czystej wodzie) to zapowiedź szczęścia i radości.
RYSUNEK - widzieć siebie rysującego to nowe plany na przyszłość i zapowiedź szczęścia w aktualnym związku.
RYWAL - ( rywalka) - jego widok często zwiastuje kłopoty i przykrości; (pokonać go w walce) - daremny trud; (wygrać z rywalem) - zapowiada pomyślny koniec rozpoczętych przedsięwzięć.
RZEKA - (czysta i spokojna) przy ładnej pogodzie - bardzo dobre perspektywy; (mętna i porywista) to kłopoty osobiste; (przepływać przez rzekę) to zapowiedź spełnienia marzeń i pragnień.
RZEŹBA - przedstawiająca człowieka jest złą przepowiednią; (widzieć rzeźbę żywą) - oznacza, że ożyją jakieś trudne problemy.
SAD - (pełen drzew owocowych) - bogate małżeństwo; (widzieć zielony i przechadzać się po nim) - to pomyślne perspektywy; (spacer po sadzie) ostrzega przed zazdrosnymi rywalami.
SALA - (pełna ludzi) przepowiada ważne interesy i spotkania na wielką skalę; (sala balowa) oznacza niespodziewane spotkanie starych przyjaciół.
SAMOCHÓD - (widzieć go) to znak, że ktoś ci bardzo zazdrości twojej pozycji społecznej; (jechać szybko) to zapowiedź kłopotów lub złej wiadomości; (poszukiwać samochodu) oznacza niepowodzenie w interesach, (sznur jadących samochodów) oznacza niespodziewany wyjazd w interesach.
SAMOLOT - (lecący samolot) zwiastuje nowiny z daleka; (lecieć nim) to przepowiednia ciekawych wydarzeń.
SĄD - ostrzeżenie; (pozywać kogoś) oznacza, że odbierzesz dług; (dla dłużnika) sen taki symbolizuje kłopoty.
SĄSIAD - (spotkanie sąsiada) zapowiada kłopotliwą sytuację; (przyjmować go) to sprawa w sądzie; (rozmawiać z nim) to ostrzeżenie przed obmową i plotkami.
SCHODY - (iść schodami w górę z trudem) - duże szanse na sukces; (schodzić po nich) - oznacza pechowy przebieg spraw.
SCHRON - (budować) to przestroga przed popadnięciem w zależność od innych osób.
SERENADA - (słuchać serenady) to oznaka kłótni z sąsiadem; (słyszeć z oddali) - nieoczekiwane wiadomości z daleka.
SERWETA - (widzieć białą serwetę) oznacza dobry krok w interesach; (brudna) symbolizuje wesołe rozrywki.
SIEKIERA - kłótnie i przeciwności; poważny spór lub bójka; (zardzewiała siekiera) symbolizuje dokuczliwą chorobę lub kłopoty pieniężne.
SKAKAĆ - (skakać w wodę czystą) zapowiada duży zysk; (skakać w mętną lub stojącą) wskazuje, że ktoś chce ciebie oszukać; (skakać przez przeszkodę) to oznaka przezwyciężenia kłopotów finansowych.
SKAŁY - trudności życiowe; (wdrapywać się na skałę) to zapowiedź wielkich trudów zakończonych sukcesem.
SKARBY - (znaleźć) - nieoczekiwana radość; (zakopywać skarby) to spotkanie z oszustem; (bezskuteczne poszukiwania skarbu) - symbolizują niezwykłe powodzenie w interesach.
SKLEP - (posiadać sklep) oznacza osiągnięcie znacznych zysków w miejscu pracy; (oglądać wewnątrz sklep) to spore wydatki; (sprzątać w nim) to wytrwałość w dążeniu do zysku;
SKRZYNIA - (pełna) - otrzymasz cenny prezent; (pusta) jest zwiastunem biedy lub dużych wydatków.
SÓL - jej widok symbolizuje niezgodę i awantury w najbliższym otoczeniu; (dla kobiety) sen taki oznacza porzucenie przez kochanka.
SPAĆ - (w czystym łóżku) wróży harmonię w domu; (widzieć śpiących) to przezwyciężyć przeszkody na drodze do sukcesu; (spać z kochankiem) to ostrzeżenie przed uleganiem urokom mężczyzn.
SPÓDNICA - czeka cię nowa, interesująca znajomość. Jeżeli (podarta) - uważaj, stracisz godność.
STANIK - wróży liczne zaszczyty, (zniszczony) - pomówienia, (pannie) - niebezpieczna rywalka.
STARCY - spadną na ciebie nieprzyjemne obowiązki.
STATEK - spodziewaj się wyróżnień i zaszczytów, (zatopiony, rozbity) - przeszkody w interesach.
STAW - (czysty) - przyszłość bez problemów, (mętny) - wiele przeciwności.
STEP - niewielkie zyski.
STÓŁ - pomyślność w interesach - gdy ładnie nakryty, (pusty) niedostatek, (ukwiecony) - nowa znajomość.
STRUŚ - romans, który cię poniży.
STUDNIA - ( czysta woda) - zdrowie, (brudna) - klęski życiowe, (sucha) - życie bez ideałów.
SUKNIA - ciekawe perspektywy, nowe znajomości.
SZAFA - pomyślność, dostatek, niekiedy zaręczyny.
SZCZURY - zapowiadają bezwzględnych nieprzyjaciół.
SZKOŁA - będziesz bogatszy o nowe doświadczenia - raczej przykre.
SZPITAL - to zły sen, oznacza cierpienia.
SZUBIENICA - - wpadniesz w pułapkę, sytuację bez wyjścia.
SZYDEŁKOWANIE - -niebezpieczna intryga.
ŚLIMAKI -opóźnienie w interesach.
ŚLUB - przeżyć we śnie- niepowodzenie i zawód miłosny, niekiedy pogrzeb.
ŚMIECH - (wesołość) - we śnie oznacza smutek.
ŚMIECIE - czekają cię skandale.
ŚNIEG - ostudzenie uczuć.
ŚPIEW - przepowiada szczęście i powodzenie w miłości.
ŚWIECA - (zapalona) - uczucia, (wypalona) - przeciwności, ( kopcąca) - zdrada.
TABAKA - podstęp i nadużycie twojego zaufania; (sprzedawać lub częstować nią) to udany zakup; (zażywających widzieć) zwiastuje dziwną wizytę.
TALERZ - (pełny) - korzyści związane z wizytą znajomych; (potłuc lub widzieć rozbite) - straty.
TANIEC - (tańczyć lekko i z przyjemnością) - z łatwością rozwiążesz problemy; (taniec z przystojnym partnerem) może być oznaką nieuzasadnionej zazdrości ze strony partnera.
TAPCZAN - (leżeć na nim) to przepowiednia bezrobocia lub choroby; (odpoczynek na nim) to niespełnione nadzieje związane z przyszłością.
TECZKA - sen o teczce przepowiada miłe zajęcia może też oznaczać zmianę miejsca zamieszkania.
TELEFON - (widzieć aparat) to oznaka przeszkód w kontaktach osobistych; (odbierać telefon) zapowiada niespodziewanie pilne sprawy; (słyszeć dźwięk telefonu) to przepowiednia groźnej choroby.
TEŚCIOWA - (kobiecie sen o teściowej) zapowiada drobne kłopoty ze strony ludzi kłótliwych; jest też przepowiednią pomyślnego zakończenia drobnych nieporozumień.
TEŚĆ - (milczący) - wróży niepowodzenie w kontaktach z partnerem; (zadowolony) oznacza szczęście i harmonię w rodzinie.
TŁUM - widzieć tłum to zapowiedź nieoczekiwanych przeszkód; (tłum ładnie ubranych ludzi) symbolizuje miłe spotkanie w gronie przyjaciół; (rozganiać tłum) oznacza awantury w miejscu pracy.
TONĄĆ - zapowiedź niebezpiecznych transakcji i niepowodzeń; (topić kogoś) - zwiastuje bolesną stratę przyjaciela.
TOR - widzieć tor kolejowy to wskazówka by ściśle trzymać się planu wcześniej ustalonego.
TORBA - pracowitemu wróży bogactwo i wspaniałą przyszłość; (zgubić ją) oznacza kłopoty i stratę.
TOWARZYSTWO - mieszane towarzystwo jest zapowiedzią wyróżnień i zaszczytów; (spotkanie w miłym towarzystwie) to znak, że przyjaciele nie zawiodą.
TRAMWAJ - (jechać tramwajem) bezpiecznie zrealizujesz ważne plany życiowe; (stać na przystanku) - długie wyczekiwanie na poprawę losu; (jechać z osobą płci przeciwnej) - znajomość nie zapewni ci komfortu życiowego.
TRAWA - (zielona i gęsta) - to nadzieja na lepsze jutro; (kosić ją) - to niespodziewany zysk; (leżeć na trawie) to przepowiednia beztroskiego życia.
TRUMNA - (widzieć ją) to poważne zmartwienia; (leżeć w niej) - to przepowiednia długiego życia; (widzieć nieboszczyka w trumnie) wskazuje na kłopoty lub śmierć widzianej osoby.
TUNEL - (widzieć tunel) oznacza rychłe uzyskanie długo oczekiwanej informacji w ważnej dla ciebie sprawie może też zapowiadać kontakty seksualne.
TWARZ - (piękna) to pomyślność ; (stara i brzydka) to przeciwności z powodu zdrady przyjaciół; (mieć ładniejszą niż zwykle) jest dobrą przepowiednią.
UBÓSTWO - polepszenie warunków materialnych; (dla ciężarnej) jest przepowiednią urodzin syna.
UBRANIE - (sen o czystym ubraniu) zapowiada udane przedsięwzięcie; (ubranie brudne i podarte) to utrata godności, strata i niepowodzenie; (być ładnie ubranym) wskazuje na brak szczęścia w miłości; (zgubić je) to zwiastun niepowodzeń w interesach.
UCIECZKA - (uciekać przed grożącym niebezpieczeństwem) oznacza przykre okoliczności, których trudno będzie uniknąć; (mieć trudności z uciekaniem) - niekorzystne położenie.
UCZTA - (brać udział w uczcie) to przepowiednia zmartwień; jeśli jest to (miłe przyjęcie) - niespodzianki; (nieporządek lub jakiekolwiek zakłócenie spokoju) zapowiada zły obrót spraw.
UKĄSZENIE - (przez psa) to przestroga przed stratami finansowymi; (przez węża) symbolizuje podstępnych wrogów.
ULICA - (ulica szeroka) to rychłe powiększenie majątku; (obsadzona drzewami) oznacza nowe miłe znajomości; (iść w tłumie ulicą) to przepowiednia pomyślnych interesów.
UMARŁY - (widzieć umarłego w trumnie) to radość dla domu; (jeść z nim) to szansa na wysokie stanowisko i zaszczyty.
UNIFORM - (nosić go) - przepowiednia zaszczytów i wyróżnień, (chwalić się uniformem) - twoja zarozumiałość przyczyni się do twojego upadku.
UNIWERSYTET - (uczęszczać do niego) - oznaka korzystnych przedsięwzięć, które szybko zrealizujesz, sen taki również może oznaczać pozyskanie nowych przyjaźni.
UNOSIĆ - (się w powietrzu z łatwością) - pomyślność w zamiarach - wybijesz się ponad innych, (unieść się i spaść) - niepowodzenia, nieziszczone górnolotne plany.
UPOMINEK - (otrzymać od przyjaciela) - przepowiednia szybkich przyjemności i rozrywek w miłym towarzystwie, (dawać komuś upominek) - rychłe odwiedziny przyjaciół, (prośba o podarowanie upominku) - zwiastuje nędzę i ubóstwo.
UPRZĄŻ - (rozluźnione chomąto) - przestroga przed przykrymi zajściami, (wkładać go na konia) - oznaka zdobycia wielkiego bogactwa, (dla młodych ludzi) - chomąto symbolizuje szybkie wesele.
URODA - (śnić, że jest się pięknym) - zapowiada osiągnięcie zaszczytów, (widzieć ludzi urodziwych) - zapowiedź drobnych nieporozumień z przyjaciółmi.
URODZIĆ - (dla mężatki) - sen o urodzeniu dziecka symbolizuje wielką radość i szczęście domowe, (dla kobiety samotnej) - sen taki wróży pohańbienie oraz utratę czci z powodu zadawania się z nieprzyzwoitymi ludźmi.
URZĄD - (piastować) - szczęśliwa realizacja wszystkich zamierzeń i planów pomimo niebezpiecznej śmiałości, z jaką to będziesz realizować, (być pozbawionym urzędu) - to straty finansowe, (urząd Miejski) - jest zapowiedzią dużych nakładów finansowych w interesy, które wkrótce będą przynosiły duże zyski.
USTA - (grube i brzydkie) - niemiłe odwiedziny, awantury rodzinne i niebezpieczne decyzje w interesach, (ładne, uśmiechnięte) - spokojne i szczęśliwe życie, (dziecięce usta) - to znak, że masz oddanych przyjaciół, (wąskie) - wskazują na twoje opanowanie oraz spokój podczas realizacji ważnych spraw, (otwarte) - poważne niebezpieczeństwo zagrażające tobie, a które może również dotknąć twoich przyjaciół.
USZY - (długie) - ostrzeżenie przed plotkami i pomówieniami, (stracić je) - jest oznaką waśni i kłótni domowych, (podziwiać piękne uszy) - uzyskanie pomocy w trudnych chwilach, z najmniej spodziewanej strony, (myć je) - znak, że będziesz poważany i szanowany w towarzystwie.
UZDA - (końska) - przestroga przed egoizmem bliskiego człowieka, (zakładać koniowi) - będziesz próbował w rzeczywistości usidlić przyjaciółkę -przyjaciela.
WACHLARZ - (widzieć go) - zapowiedź wiadomości od dalekich krewnych, (widzieć kobietę z wachlarzem) - rozczarowani w miłości, (wachlować się nim) - przestroga przed wplątaniem się w plotki.
WAHADŁO - ( kiedy patrzysz na wahadło zegara) - wróży Ci to niespodziewany zarobek
WAGA -(widzieć ją) - ma znaczenie ostrzegawcze, często oznacza powołanie przed sąd.
WALIZA - (pełna) - perspektywa podróży, (pusta) - przeciwności związane z wyjazdem, (dźwigać ciężką walizę) - trudności życiowe.
WANNA - (kąpać się w niej) - jest zapowiedzią choroby, (kąpać się w towarzystwie drugiej osoby) - jest snem ostrzegawczym przed nadużywaniem alkoholu, (dla osoby wolnego stanu) - znak, aby unikać niebezpiecznych rozrywek w towarzystwie niepewnych osób.
WARCABY - (grać w nie) - przepowiednia poważnych kłopotów i zmartwień, (przegrać w nie) - zwiastun drobnych nieporozumień z dalekimi krewnymi, (wygrać w warcaby) - zapowiedź niespodziewanego sukcesu w wątpliwych interesach.
WARKOCZ - (splatać go) - zwiastun narażenia się na nieprzyjemności i szkody, (w nieładzie) - ostrzega przed plotkami i pomówieniami, (obcinać warkocz) - wróży polepszenie warunków życiowych.
WARZYWA - (spożywać warzywa) - pomimo pozornego szczęścia zorientujesz się, że zostałeś oszukany i wykpiony, (zgniłe) - to osamotnienie z powodu złego prowadzenia się, (sadzić je) - to znak, abyś wystrzegał się pochopnie zawartych znajomości.
WAZA - (gdy jest ona rozbita) - wróży Ci to wielkie straty
WAZON - (z kwiatami) - miła atmosfera, przemijające radości, (stłuczony) - straty, niepomyślność, (pusty) - niedostatek lub niepowodzenie.
WESELE - (być na własnym weselu) - smutek i niespełnione nadzieje, (widzieć czyjeś wesele) - uroczystość nie zawsze miła.
WĘDLINA - (kiedy tylko na nią spojrzysz) - przygotuj się na czas choroby
WĘGIEL - (trzymać go w ręku) - zapowiedź szczęścia i radości, (wypalony) - kłótnie i awantury w domu, (duża ilość węgla) -ostrzega przed niebezpieczeństwem.
WĘGORZ - (widzieć węgorza) - fałszywa miłość, przebiegły nieprzyjaciel, (zabić go) - pokonanie trudności.
WIADRO - (pełne mleka) - pomyślne widoki na przyszłość, (pełne wody) - pomyślność i powodzenie w interesach, (dziurawe) - zwiastuje drobne kłopoty i zmartwienia rodzinne, (zardzewiałe) - przestrzega przed nowymi, niepewnymi interesami.
WIATR - przeciwności i przeszkody w działaniu, (słyszeć szum wiatru) - rozstanie z ukochanym, (iść pod ostry wiatr) - zwycięstwo w trudnej rywalizacji o zaszczyty i wyróżnienia.
WIELBŁĄD - (widzieć go) - dzięki swojej cierpliwości pokonasz trudności, za co zdobędziesz podziw i szacunek, (być właścicielem wielbłąda) - to bogactwo i dostatek, (jechać na nim) - drobne niepowodzenia, które szybko przeminą, (widzieć stado wielbłądów) - wskazuje na osamotnienie podczas pokonywania rudości i kłopotów, zapowiada również chorobę.
WEŁNA - oznacza dostatek, (porwana, bądź zjedzona przez mole) - ubóstwo.
WIERZBA - (rosnąca nad wodą) - to smutek zmartwienia, może oznaczać przykrą podróż, (płacząca) - zwiastuje śmierć w rodzinie, (kwitnąca) - radość, szczęście w pożyciu małżeńskim.
WIĘZIENIE - (uciekać z niego) - zapowiedź pomyślnych okresów w życiu, (widzieć przyjaciela w nim) - niezależność oraz szczęście w przedsięwzięciach, (widzieć więźniów w więzieniu) - twoje niezdecydowanie podczas zawierania nowych transakcji, (rozmawiać z więźniami) - poważne kłopoty finansowe, z powodu własnych zaniedbań.
WINDA - (jechać windą do góry) - pomyślność, (zatrzymująca się między piętrami) - przeszkody w działaniu, (spadająca winda) - zły obrót spraw sercowych.
WINNICA - (widzieć piękne i dorodne owoce w winnicy) - spełnienie marzeń i dostatek, (zbierać winogrona) - duży zysk i pomyślność, (niedojrzałe winogrona) - na poprawę sytuacji trzeba będzie poczekać, (jeść słodkie) - przyziemne przyjemności, skonsumowana miłość, (kwaśne) - kłótnie i sprzeczki.
WINO - (pić) - zdrowie i pomyślność, jeżeli jest słodkie, (gorzkie lub cierpkie) - nieprzyjemności, (gasić pragnienie winem) - przyjemne szaleństwo, uzależnienie od miłości.
WIŚNIE - ( gdy je konsumujesz)- zapowiada Ci to kłótnię; (jeśli je zrywasz) - przepowiada to Tobie zabawę; (kwitnące drzewo wiśni) - wróży Ci miłosne uniesienie
WŁOSY - (mieć długie, jasne włosy) - pomyślność i uznanie, (wypadające) - straty moralne i niepowodzenia, (widzieć u siebie czarne włosy) - smutek lub żałoba, (myć włosy) - niepokoje i chęć oczyszczenia z pomówień.
WODA - (czysta i spokojna) - dobre zdrowie, (mętna i ciepła) - choroba, (wzburzona) - życiowe niepowodzenia, (pić wodę) -oznaka drobnych dolegliwości zdrowotnych, (chodzić po niej) - pomyślność i szczęście w interesach, a także w miłości.
WOJNA - przepowiednia zajść, które zakłócą twój spokój i szczęście, (brać w niej udział) - zwiastun poważnych niepokojów w najbliższym towarzystwie, (zwycięstwo na wojnie) - powiększenie majątku oraz spokój harmonię w domu.
WÓDKA - (widzieć ją) - zwiastuje troski i ubóstwo, (pić wódkę) - przestroga przed pochopnymi wydatkami.
WRÓBEL - (odganiać się od nich) - uniknięcie kłopotów i trudności, (polować na niego) - pomyślność w interesach, (martwy) - miłe chwile w gronie przyjaciół i znajomych.
WRÓŻKA - sen taki ostrzega abyś bardziej uważał na wypowiadane przez siebie opinie o innych, (rozmawiać z nią) - oznaka szczęścia rodzinnego, bądź szybkiego ożenku.
WSPINAĆ SIĘ - (na szczyt górski) - to zwyciężenie największych trudności, (po drabinie) - osiągnięcie sukcesu w interesach, (spaść podczas wspinania) - nieszczęśliwe wydarzenia w niedalekiej przyszłości.
WYPADEK - (stać się ofiarą wypadku) - poważne przejścia życiowe, (widzieć wypadek) - niepowodzenie w ważnej sprawie, (widzieć samochód lub inny środek lokomocji zniszczony w wypadku) - niespełnione nadzieje.
WYŚMIEWAĆ - (kogoś) - napomnienie o kontrolowaniu swojego postępowania, grozi ci ośmieszenie i przykrości.
WZYWAĆ - (pomocy) - będziesz jej potrzebował w niekorzystnym momencie swego życia, (wzywać kogoś imiennie) - zawiedziesz się na tej osobie, jeśli jednak wzywałeś osobę zmarłą wróży to wielkie przeciwności graniczące z ludzką wytrzymałością.
ZABAWKI - (widzieć dziecinne) - kłopoty rodzinne, (bawić się zabawkami) - zawarcie nowych znajomości, (połamane zabawki) - symbolizują śmierć lub chorobę, (dziecko z zabawką) - wróży szczęśliwe i udane małżeństwo, (rozdawać je) - przestroga przed ignorancją znajomych.
ZABITYM - (zostać) - wielka porażka, niebezpieczeństwo grożące przez złych przyjaciół, (zabić kogoś w walce) - oznacza, że powinieneś mieć więcej odwagi, w rzeczywistości, bowiem tylko we śnie potrafisz skutecznie dochodzić swoich racji.
ZAĆMIENIE - (słońca lub księżyca) - niepowodzenie we wszystkich poczynaniach.
ZAJĄC - (uciekający) - brak zaufania w środowisku, (schwytać zająca) - odniesiesz zwycięstwo nad rywalami, (zbić go) - nierozważne czyny uszczuplą grono przyjaciół, (widzieć zająca ściganego przez psy) - waśnie między przyjaciółmi.
ZAKONNIK(CA) - (widzieć zakonnicę) - sen taki jest przepowiednią trosk i niepowodzeń, (widzieć zakonnika) - niezliczone cierpienia i troski z powodu nadmiernego folgowania przyziemnym zachciankom.
ZAMEK - (do drzwi otwierać z łatwością) - pokonanie problemów, (nie móc otworzyć zamka) - duże przeciwności, (zamykać jakieś zamki) - tajemnice dobrze strzeżone.
ZAMIATAĆ - sen o zamiataniu jest oznaką natrętnych przyjaciół.
ZĄB - (mieć piękne zęby) - zdrowie i wielkie sukcesy, szczęście i powodzenie, (wyrwany lub ułamany) - strata przyjaźni lub kogoś bliskiego, (leczyć) - przykrości.
ZBOŻE -( widzieć łan zboża) - to przepowiednia szczęścia i powodzenia, ( złożone w spichrzu) - jest oznaką spełnienia wszelkich marzeń, ( dojrzałe zboże) - to symbol sławy i władzy.
ZDRADA - (zdradzić osobę bliską) - to niebezpieczne pokusy, ( widzieć osobę bliską w obecności rywala) - podstęp i chęć zmiany, (być zdradzonym) - zapowiada przezwyciężenie wszelkich kłopotów i trudności, ( rozmawiać o zdradzie) - to ostrzeżenie przed wrogami.
ZEGAR - zapowiada koniec rozrywek i radości, jeśli wskazuje czas ( godzinę) może to określić miesiąc, w którym zacznie się zła passa.
ZESZYT - zrealizujesz (plany dotyczące pogłębienia wiedzy.
ZGUBA -( zgubić cenny przedmiot) - to trudności w przedsięwzięciach, (dla zakochanych) - jest to oznaka rozstania.
ZIEMIA -( czarna) - wróży kłopoty i niepowodzenia, ( obsiana zbożem) - zysk, szczęście i długotrwały dostatek, ( kopać lub orać) - to ciężka, mozolna praca.
ZIMA - sen o niej przepowiada kłopoty ze zdrowiem i słabe perspektywy finansowe, czasem oznacza ostudzenie uczuć ze strony partnera.
ZJAWA - oznacza niebezpieczeństwa zagrażające tobie i twoim najbliższym.
ZŁODZIEJ - może symbolizować we śnie człowieka, który bezpośrednio lub pośrednio wyrządzi ci krzywdę, może oznaczać rywala w miłości lub w pracy, ( widzieć uciekającego) - oznacza pozytywne załatwienie drastycznych spraw.
ZŁOTO - (trzymać w rękach) - przepowiednia niezwykłego szczęścia we wszystkich dziedzinach, (znaleźć je) - zwycięstwo w realizacji o wysokie stanowisko, (zgubić złoto) - oznacza, że nie wykorzystasz szansy na osiągnięcie wysokich zysków, (wyrabiać przedmioty ze złota) - wróży niezwykłe powodzenie oraz dostatek.
ZMARŁY - (widzieć żyjące we śnie osoby zmarłe) - ostrzeżenie, bądź zapowiedź ważnych wydarzeń, (niespodziewana wizyta kogoś ze zmarłych) - oznacza złą wiadomość, (jeśli wzbudza strach) - bardzo zła wiadomość, (zabierająca kogoś ze sobą) - zła przepowiednia dla tego, kogo zabiera, (jeśli mówi lub zaleca) - należy wziąć pod uwagę jej rady, (całująca cię) - troski, choroba. Dla chorego pogorszenie stanu zdrowia, (ponownie umierająca) - stracone nadzieje, niepowodzenie - może oznaczać śmierć kogoś bliskiego.
ZMARTWYCHWSTANIE - (widzieć siebie) - wskazuje na poważne strapienia i kłopoty, które przezwyciężysz, (widzieć kogoś zmartwychwstałego) - pokonanie przeszkód dzięki pomocy przyjaciół.
ZNAK - (znaki na niebie) - nieszczęścia, które będą przyczyną rezygnacji z podróży - po takim śnie spodziewaj się awantur i waśni domowych, a także kłopotów i zmartwień zawodowych.
ZODIAK - przepowiednia niespodziewanego dobrobytu, jak również może oznaczać drobne niepowodzenia w domu, (zodiak w niesamowitej poświacie) - zwiastuje smutek, który trudno będzie ci przezwyciężyć, (kreślić mapę zodiaku) - wskazuje na zysk i powodzenie w przedsięwzięciach.
ZWIERZĘTA - (domowe) - to spokój, harmonia w domu, (dzikie) - daleka podróż, będąca powodem niezadowolenia i strat, (karmić zwierzęta) - przepowiednia szczęścia i dostatku, (mówiące) - to przegrana w rywalizacji o awans, (pasące się) - są oznaką wiernych i uczciwych przyjaciół, (kupować je) - przepowiednia poważnych wydatków.
ZWYCIĘSTWO - (odnieść zwycięstwo) - przezwyciężenie trudności oraz zdobycie wielkiego majątku, a także oznacza trwałą i szczęśliwą miłość.
ŹREBIĘ - przepowiednia nowych przedsięwzięć, które okażą się bardzo pomyślne, (skaczące źrebię) - oznacza szczęście w małżeństwie, a także zamożne życie.
ŹRÓDŁO - (z czystą wodą) - korzystne sprawy - interesy, dobre zdrowie, (z mętną) - niespełnione nadzieje, choroby, nieprzyjemności, (wyschnięte) - niebezpieczeństwo i straty , (pić wodę źródlaną) - szczęście w miłości , (kąpać się w źródle) - oczyszczenie z nieuzasadnionych podejrzeń , (lecznicze źródło) - oznacza niespodziewane zmiany w życiu , które okażą się nadzwyczaj pomyślne dla ciebie.
ŻABY - (rechocące) - zwiastun miłych wiadomości w niedalekim czasie, (widzieć dużo żywych żab w stawie) - oznacza to bogactwo, (duża ilość żab) - wskazuje na polepszenie twojego bytu, (zabijać je) - możesz spodziewać się drobnych trudności w realizacji swoich planów, (bardzo duża żaba) - zwiastuje przykre sytuacje, które spowodują twoją irytację, (dla kobiety) - sen taki oznacza ożenek z przykrym i niemiłym mężczyzną.
ŻAGIEL - (rozwijać) - pomyślność i powodzenie, (zwijać lub widzieć zwinięte) - przeciwności, zastój w ważnych sprawach, (poszarpane) - duże straty i niepowodzenia.
ŻAŁOBA - (nosić żałobę) - przepowiednia nieszczęścia, (dla zakochanych) - oznaka kłótni i waśni, (dla ludzi interesu) - trudności i straty w przedsięwzięciach, (dla osób pracujących) - oznaka powodzenia i pomyślności.
ŻARTY - (opowiadać je) - wskazuje na twoje wielkie powodzenie w interesach, (słyszeć opowiadających żarty) - symbolizuje szczęście i radość w rodzinie, (stroić sobie z kogoś żarty) - jesteś obiektem czyjejś nienawiści.
ŻĄDŁO - (być użądlonym przez owada) - zwiastun niepowodzeń lub nieszczęścia w rodzinie, (widzieć innych użądlonych) - oznaka smutku i zmartwień, z powodu przesadnej ufności do innych.
ŻEBRAK - (być żebrakiem) - możesz spodziewać się wielkiego bogactwa oraz dostatku, (dla osoby wolnej) - rychły ożenek z osobą majętną i wykształconą, (wynędzniały żebrak) - wskazuje na twoje złe zarządzanie własnymi sprawami, (dawać jałmużnę żebrakowi) - niezadowolenie z nowych znajomości, (zwymyślać żebraka) - zwiastun kłopotów i strat finansowych.
ŻELAZKO - (rozgrzane) - gorące uczucie, (chłodne) - ostudzenie w miłości.
ŻELAZO - zapowiedź smutku i nieszczęść, (żelazo w sztabach) - otrzymanie zaszczytów i uznania z wykonywanej pracy, (rozpalone) - symbolizuje trwałą i wierną miłość, jak również powodzenie i pomyślność w interesach, (kuć je) - wróży sypką poprawę bytu, (stopione żelazo) - szczęśliwe pożycie małżeńskie, (dla zakochanych) - symbolizuje trwałą miłość, (handlować nim) - zapowiedź niepewnych sukcesów, które ostatecznie zakończą się dla ciebie klęską, (zardzewiałe) - symbolizuje biedę i nędzę.
ŻMIJA - (atakująca) - przygnębienie, które ogarnie cię w wyniku niepowodzeń najbliższych przyjaciół, (zostać ugryzionym przez nią) - przestroga przed popadnięciem w poważne tarapaty finansowe, (zabić żmiję) - wkrótce pozbędziesz się fałszywych przyjaciół i znajomych.
ŻNIWA - (pora żniw) - pomyślność i powodzenie we wszystkich przedsięwzięciach, (obfite żniwa) - pomyślność w życiu oraz szczęście i zdrowie dla całej rodziny, (dla zakochanych) - sen o żniwach wróży szybki ożenek, (dla małżeństwa) - zwiastuje szczęśliwe pożycie.
ŻONA - (sen o własnej żonie) - zapowiedź groźnych dolegliwości zdrowotnych, (łagodna żona) - przepowiednia nieporozumień i kłopotów, (widzieć żonę flirtującą z innym mężczyzną) - przestroga przed zaangażowaniem się w nowe romanse, które mogą spowodować separację, (bić żonę) - zaangażowanie się w niefortunne awantury z domownikami.
ŻÓŁW - (widzieć go) - niezwykłe wydarzenia w życiu, które spowodują twoją radość i zadowolenie, (jeść zupę z żółwia) - przyjemności, których zaznasz w kompromitujących intrygach.
ŻYŁY - troski i niepowodzenia, (naprężone) - nieszczęście.
ŻYTO - dobra przepowiednia - oznacza pomyślność i powodzenie w przyszłości, (widzieć łan żyta) - oznaka szczęścia i pomyślności w pożyciu małżeńskim, (dojrzałe żyto) - wskazuje na rychłe powiększenie rodziny, (ścinać je) - zapowiedź drobnych niepowodzeń w domu, (widzieć bydło pośród żyta) - oznaka czekającego cię dostatku i bogactwa, (młócić je) - przepowiednia przezwyciężenia wszelkich trudności, (oczyszczać żyto) -oznacza osiągnięcie wysokich stanowisk i zaszczytów, (zwozić je z pola) - powinieneś bardziej zadbać o swoje interesy.
ŻYRAFA - pomyślny obrót spraw, niezasłużone szczęście.
ŻYWOPŁOT - oznaka miłego i sympatycznego towarzystwa, w którym spędzisz radosne chwile, (żywopłot z roślin wiecznie zielonych) - radość oraz szczęście w rodzinie, (wysuszony) - oznacza osamotnienie oraz nierozsądne transakcje, (dla młodej dziewczyny) - sen taki oznacza szybki ożenek, (kwitnący żywopłot) - powodzenie zarówno w miłości, jak i w interesach.


Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL