Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Woda czysta jak złoto
21-02-2009 08:37

- Zamykamy właśnie ostatnie sprawy proceduralne w celu uzyskania pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i jeszcze w tym miesiącu ogłosimy przetarg na budowę stacji uzdatniania wody w Złotej – mówi Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno. – Pieniądze muszą zostać wydane w tym roku, tak więc do końca roku zobowiązani jesteśmy do oddania obiektu do użytku.
Stacja budowana jest z myślą o przyszłorocznym zwodociągowaniu tej części gminy. Do tej pory Rybno kupowało pewną ilość wody – dla gospodarstw już w tej części zwodociągowanych, od sąsiedniej gminy Sochaczew.
Gmina posiada już dwie stacje w Rybnie i Nowej Wsi. W Złotej na razie zostały tylko odwiercone studnie.
Uzyskana przez gminę pożyczka wynosi 1 mln. 500 tys. zł. i w przyszłości zostanie umorzona pod warunkiem, że pieniądze przeznaczone zostaną na inwestycje związane z ochron ą środowiska.
Po wybudowaniu stacji, zwodociągowane zostaną: kolejna część Złotej, Wesoła i Konstantynów. Jest to już jednak sprawa przyszłego roku.
Na opisane inwestycje gmina złożyła wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego który przeszedł już pozytywnie ocenę formalną.
wcz


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL