Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Amnestia Walentynkowa
04-02-2009 10:39

Amnestia Walentynkowa od trzech lat organizowana w lutym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rybnie wydobywa na światło dzienne różne, ciekawe historie. Zdarzyło się na przykład, że pani przyniosła książkę po 9 latach przetrzymywania.
Znalazła ją na strychu i co ciekawe była to książka wypożyczona przez męża, który w ciągu tych 9 lat przestał już być mężem czytelniczki. Książka wycofana zresztą już została z zasobów bibliotecznych.
W tym roku akcja organizowana jest w dniach 1 – 28 luty. Promuje ją walentynkowe hasło „Z miłości do książki”. Skierowana jest do osób, które nie zwróciły w terminie wypożyczonych książek. – Teraz mogą to uczynić bez żadnych konsekwencji – mówi dyrektor biblioteki Ewa Bojarska. – To czas kiedy nie złościmy się, nie krzyczymy, nie stosujemy kar – dodaje.
Akcja z roku na rok cieszy się większym powodzeniem. Ludzie przyzwyczaili się już do niej, wiedzą, że naprawdę w lutym nic ich za przetrzymanie książki nie spotka. – W pierwszym roku pojawiło się tylko kilka osób. Rok później było ich już znacznie więcej – ocenia dyrektor biblioteki.
Warto skorzystać z amnestii, bo po 1 marca do przetrzymujących książki wysyłane będą upomnienia. Wtedy już nie obejdzie się bez kary. Każde takie upomnienie kosztować będzie książkowego recydywistę 5 zł.
wcz


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL