Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Dobrodziejstwa wodociągu
30-01-2009 14:31

Najwcześniej w lutym gmina Rybno ogłosi przetarg na budowę stacji uzdatniania wody w Złotej. Budowa, będąca jednym z etapów wodociągowania tej części gminy, potrwa do końca roku. Władze liczą, że w roku 2010, dobrodziejstw wodociągu zaznają już wszyscy mieszkańcy gminy.
Początki rybnowskiego wodociągowania sięgają lat siedemdziesiątych i objęły wtedy Rybno, Kamieńszczyznę i część Józina. Rozpędu nabrały od początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy to co roku wykonywane były jakieś prace w tym zakresie.
Obecnie trwająca inwestycja realizowana jest w czterech etapach – drugi i trzeci zakończone zostały w ubiegłym roku. W ramach prac zwodociągowane zostały najpierw Konstantynów, Wesoła, Bronisławy i część Złotej. Łącznie za kwotę 778 185,14 zł pobudowano 2 183 metry sieci wodociągowej z 51 przyłączami.
Etap trzeci obejmował Złotą, Jasieniec, Stary Szwarocin, Nowy Szwarocin i Erminów. Za 940 752,59 zł ułożono wodociąg na 3 221 m, z 84 przyłączami.
Zanim zrealizowane zostaną etapy 1 i 2, w tym roku wybudowana zostanie stacja uzdatniania wody w Złotej. Dwie studnie zostały już odwiercone w poprzednich latach i wszystko jest gotowe do rozpoczęcia inwestycji. Będzie to trzecia – po tych w Rybnie i Nowej Wsi – stacja uzdatniania wody na terenie gminy. Szacunkowy koszt prac wynieść może około 1 mln 800 tys. zł. Gmina liczy, że tak jak w przypadku poprzednich etapów, zyska na ten cel pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Przyszłoroczny pierwszy etap obejmował będzie kolejną część Złotej, Wesołą i Konstantynów. Pobudowane zostanie kolejne 2 671 m wodociągu z 41 przyłączami. Ostatni – czwarty etap – obejmował będzie zakończenie wodociągowania Złotej: 647 m wodociągu, z 25 przyłączami.
Na te dwa etapy gmina złożyła pod koniec ubiegłego roku wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną, na wynik ostatecznej oceny trzeba jednak jeszcze poczekać.
wcz


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL