Piątek, 20 Września 2019 Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Capstrzyk w bibliotece
24-11-2007 08:09

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie, 10 listopada odbył się uroczysty „Capstrzyk przy Regale”. W spotkaniu, w którym najstarszy uczestnik miał 99, a najmłodszy lat 9, w hołdzie bohaterom walczącym o wolną Polskę, młodzież recytowała utwory Władysława Bełzy.
Widownia ze wzruszeniem i z uśmiechem na twarzy słuchała tekstów, na których wychowały się całe pokolenia Polaków, między innymi wiersza „Katechizm młodego Polaka”.
Wszyscy uczestnicy śpiewali z zapałem pieśni, które znalazły się, w specjalnie przygotowanym z tej okazji, śpiewniku. „Płomień rozgryzie malowane dzieje, skarby mieczowi spustoszą złodzieje, pieśń ujdzie cało.” Pieśni patriotyczne stały się pomostem międzypokoleniowym, dając zebranym poczucie więzi i dumy narodowej. Gawędy i wspomnienia kombatantów o czasach minionych, życiu i śmierci, walce i niewoli, były wspaniałą lekcją historii dla młodego pokolenia, które, w podzięce za wspólnie spędzony czas, wręczyło im kwiaty i laurki na pamiątkę spotkania.
To spotkanie będzie miało swoją kontynuację, tym razem przed Bożym Narodzeniem i będzie rozbrzmiewało najpiękniejszymi polskimi kolędami.
Ewa Bojarska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rybnie, składa serdeczne podziękowania Danucie Gala, inspektor z Urzędu Gminy, za wsparcie materialne i duchowe, Grażynie Dybiec, skarbnikowi gminy za poparcie inicjatywy oraz Mateuszowi Tomaszewskiemu za wzruszające animacje muzyczne i prowadzenie spotkania. A także wszystkim uczestnikom za ciepło i chwile wzruszenia.
IP/EB


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL