Niedziela, 4 Czerwca 2023 Imieniny: Christy, Helgi, Karola

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Próbowała rozjechać policjanta!Ostrzelali go
15-05-2017 17:29

Powiksz zdjcieKradzież samochodu na terenie powiatu łowickiego zakończyła się wielką akcją z pościgiem i strzelaniną do uciekającego kierowcy. Zatrzymany nie tylko ukradł auto, ale też kierował nim pod wpływem narkotyków. Teraz odpowiadać za swoje czyny będzie przed sądem.

Informacja o kradzieży fiata stilo przez nieznanego sprawcę dotarła 8 maja do wszystkich jednostek policji sąsiadujących z powiatem łowickim. Dyżurny KPP Sochaczew poinformował o zdarzeniu i przekazał opis skradzionego samochodu wszystkim patrolom pełniącym służbę.
Niedługo po tym kryminalni z Sochaczewa zauważyli stojącego na poboczu drogi fiata. Skierowali się w kierunku samochodu. Jednak gdy podchodzili do pojazdu, jego kierowca zorientował się, że chcą go zatrzymać. Ruszył gwałtownie w kierunku policjanta, tak, jakby chciał go rozjechać. Ten w ostatnim momencie zdołał uniknąć potrącenia, uskakując na bok. Kierowca w kradzionym aucie dodał gazu.
Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za szarżującym złodziejem. Po pewnym czasie uciekającemu kierowcy zablokowali drogę, aby zatrzymać go. Jednak i tym razem kierowca fiata próbował potrącić policjanta. Z całym impetem uderzył w radiowóz. Policjanci zdecydowali, że pora na bardziej zdecydowaną akcję, gdyż działania uciekiniera zaczęły być bardzo niebezpieczne. Oddali strzały ostrzegawcze w powietrze, ale nie przyniosło to oczekiwanego efektu. Kierowca nie myślał się zatrzymać. Wtedy w kierunku fiata padły strzały. Policjanci przestrzelili opony samochodu, skutecznie unieruchamiając pojazd.
Funkcjonariusze obezwładnili kierowcę złodzieja. Okazał się nim 21-latek. Potrzeba było sporo wysiłku, gdyż młody człowiek był w momencie zatrzymania bardzo agresywny i próbował wyrwać się policjantom. Jak się okazało, animuszu dodawały mu środki odurzające, pod wpływem których się znajdował. 21-latek wylądował w policyjnym areszcie.
Przedstawiono mu zarzut kradzieży pojazdu. Do tego dołączono także prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia. Postępowanie wykazało, że konieczność użycia broni przez funkcjonariuszy w tym przypadku była w pełni uzasadniona i zgodna z przepisami prawa, choć mogła stworzyć zagrożenie życia uciekiniera.
oprac. BN


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL