Czwartek, 21 Listopada 2019 Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
INAUGURACJA „KINA Z KRZYŻYKIEM”
02-05-2017 14:02

Powiększ zdjęcieProjekcją filmu „Bóg w Krakowie” w reżyserii Dariusza Reguckiego, swoją działalność w gminie Teresin zainaugurowało tzw. „Kino z Krzyżykiem”. W ubiegłą sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00 pod taką nazwą rozpoczął się cykl filmów emitowanych w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie.
– Jest to projekt, którego pomysł narodził się już dosyć dawno i będzie polegał na prezentacji najciekawszych produkcji filmowych nagrodzonych na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów, odbywających się od 1986 roku w Niepokalanowie – mówi Marek Jaworski, zastępca wójta gminy Teresin.
- To wspaniałe, że doszło do tego wydarzenia. Marzyłem o tym, aby festiwalowe filmy nie trafiały do szuflad, ale pod strzechy, i były dostępne dla nas wszystkich, dziś to się spełnia dzięki dobroci ojców franciszkanów i fundacji Vide et Crede im. św. Jana Pawła II” z Wrocławia – dodał wicewójt.
Podczas inauguracji projektu w Niepokalanowie, który otworzył o. Jacek Staszewski, widzowie obejrzeli obraz „Bóg w Krakowie”. Film rozgrywa się w czasach współczesnych na tle urokliwego grodu Kraka, w którym widzowie śledzą losy jego mieszkańców: młodego polityka, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyny szukającej miłości, stojącej na rozdrożu prawniczki specjalizującej się w sprawach rozwodowych, drobnego złodzieja pragnącego ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwa nie mogącego doczekać się dziecka, kobiety po przejściach i mężczyzny nie potrafiącego wyzwolić się ze szponów hazardu.
Poprzez te wszystkie historie reżyser pragnie mówić o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego Miłosierdziem.
I właśnie gościem specjalnym pokazu był reżyser Dariusz Regucki: – Niezwykle cieszę się, że jestem w Niepokalanowie oraz z Państwa obecności w ten sobotni wieczór, przyznam się, że obawiałem się pustej sali, tymczasem jestem bardzo mile zaskoczony – mówił reżyser. Po zakończeniu projekcji odpowiadał na pytania publiczności.
„Kino z Krzyżykiem”, to zasługująca na uwagę inicjatywa gminy Teresin, której na próżno szukać w okolicach. Docelowo projekcje filmowe mają odbywać się w soboty lub w niedziele aż do listopada z pominięciem października. Każdej projekcji towarzyszyć będą ciekawe spotkania z reżyserami, scenarzystami, aktorami.
Co bardzo ciekawe, w ramach projektu widzowie będę mogli wkrótce obejrzeć film „Dwie Korony”, do którego zdjęcia powstawały w Niepokalanowie podczas ubiegłorocznego lata. To filmowa opowieść o św. Maksymilianie Kolbe, w którego rolę wcielił się Adam Woronowicz, a towarzyszy mu Cezary Pazura.
Warto dodać, że organizatorami projektu „Kino z krzyżykiem” są: Fundacja „Vide et Crede”, której przedstawicielka Ewa Przyjazna również była obecna na pokazie, a także Klasztor Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie i Gmina Teresin. Wstęp na filmowe spotkania jest bezpłatny.
Marcin Odolczyk
Fot. Marcin Odolczyk


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL