Czwartek, 27 Lutego 2020 Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
RODZINNIE POJECHALI NA ROWERACH
02-05-2017 11:22

Powiększ zdjęcieJuż po raz piąty wyruszył Sochaczewski Majowy Rajd Rowerowy. Nieco mniej liczny niż w ubiegłych latach, ale kolorowy i radosny. Na Placu Kościuszki 1 maja na stawiły się całe rodziny. Najmłodsi w siodełkach u rodziców, najstarsi mężnie kierowali swymi rowerami.

– W rajdzie uczestniczę od samego początku, czyli pięć lat. To taki sprawdzian moich możliwości. Jedziemy całą rodziną. W tym roku jednak córki zrezygnowały w ostatniej chwili. Jednak jak co roku razem ze mną jedzie mój tata, a ma już 85 lat i chyba jest jednym z najstarszych uczestników. Daje sobie radę doskonale mimo wieku – mówi pani Teresa, mieszkanka Boryszewa.
Sporo jednak w tegorocznym rajdzie pojawiło się młodych i bardzo młodych uczestników. Rodzice zdecydowali, aby ich kilkuletnie pociechy spróbowały swych sił.
– Jedziemy pierwszy raz w tym rajdzie i na początek planujemy, jak dadzą radę nasze maluchy, przejechanie tylko połowy trasy. Wiele emocji jest teraz zarówno dla nich, jak i dla nas – mówi pani Majkowska.
– Nie tylko my jedziemy z najmłodszymi, ale też nasi znajomi – dorzuca małżonek.
Tym razem uczestnicy V Sochaczewskiego Rajdu Rowerowego mieli do pokonania 42,5 kilometrów, trasą przez Nowe Mostki – Lasocin – Miszory – Tułowice – Sianno – Lasocin – Żelazową Wolę. Tradycyjnie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach zaplanowany był piknik w ogniskiem, kiełbaskami i licznymi konkursami.
Zgłoszonych było 600 uczestników. Jednak część osób zapisanych zrezygnowała, ale pojawili się nowi rowerzyści. Kolumna, tak jak w ubiegłym roku, ruszyła ulicą Staszica. Pogoda dopisała, choć było dość wietrznie i chłodno. Jednak nie padało, a to było najważniejsze dla rowerzystów.
– Taka pogoda jednak jest dobra na rajd rowerowy, gdyż przyjemnie się pedałuje – stwierdził pan Jerzy. jeden ze starszych uczestników.
Rajdowców na Placu Kościuszki powitał Piotr Osiecki - burmistrz Sochaczewa oraz Jolanta Gonta - starosta sochaczewski. Komandorem rajdu w tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach był Jacek Spilaszek. Ochronę i bezpieczeństwo rajdowiczom zapewniła Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie. Impreza od początku organizowana jest przez Urząd Miasta Sochaczew, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, PTTK i Osada Puszczańska w Tułowicach.
Kolejny VII Rodzinny Rajd Rowerowy „Od juniora do seniora” odbędzie się w niedzielę, 18 czerwca. Trasa nieco krótsza, bo tylko 35 km, ale nie mniej ciekawa. Też, jak wspomniała Jolanta Gonta, główny organizator Rajdu, i tam nie zabraknie atrakcji.
Bogumiła Nowak
Fot. Bogumiła Nowak


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL