Czwartek, 14 Listopada 2019 Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Gminne działki pod inwestycje
14-04-2017 13:38

Powiększ zdjęcieRYBNO Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Rybno radni zdecydowali o dzierżawach i sprzedaży gminnych działek. Sprawa ta przeciągała się od jakiegoś czasu, gdyż konieczne były konsultacje i zgoda z Urzędu Marszałkowskiego na planowane w tym miejscu inwestycje. W końcu jednak sprawy dopięto i radni mogli podjąć decyzję.

Dzierżawa przewidywana jest na terenie Rybna na 10 lat z możliwością przedłużenia jej o kolejne lata. Dotyczy działki o powierzchni 144 m kw. Część tej działki ma być wykorzystana na budowę masztu telefonii komórkowej, pozwoli na wzmocnienie jego sygnału.
– Trzeba było spełnić wszystkie wymogi. Musiała być zgoda na lokalizację i inwestycję z Urzędu Marszałkowskiego, aby nie było skargi kogoś z mieszkańców. Procedury trochę się przeciągały. Gdyż chodziło o sprawdzenie, jaka jest szkodliwość promieniowania. Jak się okazuje promieniowanie to jest minimalne i bardziej szkodliwe jest noszenie komórki przy sobie niż sąsiedztwo masztu. W sumie chcemy korzystać z telefonów i gdzieś te maszty muszą być na terenie gminy – stwierdził Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.
Radni przychylili się do jego rekomendacji i jednogłośnie przyjęli uchwałę o dzierżawie działki na terenie Rybna.
Z powodu braku planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów gminnych, jak również wykorzystania tych terenów do celów parkowych, radni przyjęli wnioski o sprzedaży nieruchomości gruntowych w Erminowie i Kamieńszczyźnie.
W pierwszym przypadku są to trzy działki o powierzchni 0,49, 0,11 i 0,27 hektara. Natomiast w Kamieńszczyźnie o wielkości 0,65 i 0,17 hektara. Jak wspomniał wójt Kropiak gmina skorzystała, że trafili się amatorzy na te nieruchomości, z których i tak wielkiej korzyści nie było.
– Trafił się nam inwestor, który chciał je przejąć i jeśli nawet nie powiększy się przez to budżet gminy, to przedsiębiorca da ludziom jakieś zatrudnienie. Każdy inwestor decydując się na zakup myśli o położeniu gruntów. Ważna jest dla jego inwestycji droga, dojście do nieruchomości. Te działki były dotąd niewykorzystane, albo w minimalnym stopniu. Natomiast grunty przy drodze nie tracą na wartości, ale wręcz zyskują – argumentował wójt.
Radni poparli uchwałę o sprzedaży działek gruntowych bez sprzeciwu. Przy okazji tej sprawy Grzegorz Kropiak wspomniał o problemach, jakie miał urząd gminy, gdy nie miał wytyczonej drogi dojazdowej.
– Sąd nakazał wtedy wybudować nam tunel albo wjazd, gdyż drogi pod urząd w planach nie było. Gmina stoczyła wielką batalię, aby droga powstała i teraz ją mamy. Długo to trwało. Czas oczekiwania na dokumentację inwestycyjną to 2-3 lata, a sama inwestycja trwa maksimum 3 miesiące – zakończył wójt Kropiak.
BN
Fot. Bogumiła Nowak


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL