Czwartek, 14 Listopada 2019 Imieniny: Emila, Laury, Rogera

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Herb dla gminy
07-04-2017 15:45

RYBNO Od dawna trwają działania zmierzające do ustalenia herbu gminy Rybno, która jako jedna z nielicznych w Polsce i jedyna w powiecie sochaczewskim nie posiada własnego herbu.
– To nie jest takie łatwe. Staramy się od dawna o to, ale herb musi spełniać określone wymogi. Musimy to ustalać i konsultować z komisją heraldyczną, która określa, jaki powinien być herb miejski, powiatowy czy gminny. Po ustaleniu przedstawione zostaną nam propozycje do konsultacji oraz wzory do wyboru – mówi Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.
Jednocześnie dodaje, że w rozmowach z komisją heraldyczną zaznaczył, iż chce, aby herb odnosił się w swej formie i kształcie do tradycji lokalnej, zawierał jakieś elementy przypominające przeszłość Rybna.
– Myślałem, że może to kasztan lub jabłko, ale dowiedziałem się, że nie są to heraldyczne symbole i raczej powinny być inne elementy. Na pewno nie będzie to wizerunek Zabłockiego, co zrobił u nas biznes na mydle, ale jakiś lepszy wzorzec. Myślę, że komisja heraldyczna uwzględni nasze sugestie i najlepiej to ustali - dodał wójt.
Pierwsze propozycje herbu najpewniej będą dopiero jesienią.
BN


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL