Piątek, 28 Lutego 2020 Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Wiejskie drogi to tragedia
07-04-2017 15:42

Powiększ zdjęcieMŁODZIESZYN Drogi to jeden z gminnych priorytetów. Jednak realizacja wielu inwestycji drogowych zależy od posiadanych środków finansowych, a te są w gminie więcej niż skromne. Sołtysi nie odpuszczają i domagają się radykalnych zmian w temacie dróg.

– Mamy ograniczone możliwości, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Wszystko zależy od dotacji i pieniędzy uzyskany z funduszy na różne programy unijne – zauważyła Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, podczas sesji Rady Gminy.
Nie wszyscy jednak takie tłumaczenia przyjmują ze spokojem. Jak się okazuje w niektórych sołectwach sytuacja jest wręcz alarmująca. Wisława Komendarek, sołtys Leontynowa, pokazała w trakcie sesji zdjęcia sprzed kilku dni, na których udokumentowany jest stan drogi.
– To gminna droga gruntowa, która prowadzi do czterech wsi. Praktycznie nie ma do nich dojazdu. Podejmowane doraźne działania, w postaci wyrównywania dziur, nic nie dają. Co roku ten problem powraca. Te pieniądze na zasypywanie dołków są po prostu wyrzucane w błoto. Dopóki nie będzie utwardzenia nic się nie zmieni. Może lepiej podjąć jakieś bardziej rozsądne działanie i zdecydować się na solidny remont niż doraźne łatanie – stwierdziła sołtyska z Leontynowa.
– Tą drogą wożone jest drewno z lasów państwowych. Czy oni nie mogą się dołożyć do remontu drogi. Przecież zarabiają na transporcie drewna i jego sprzedaży – padła z sali sugestia.
Podobną sytuację zgłaszała Teresa Kornacka, sołtys ze Starych Bud, gdzie również dziury w drodze dają o sobie znać kierowcom.
– Dziury są tam nadal ogromne i zagrażają samochodom. Rok temu sprawę zgłaszałam. Równiarka nie da rady tego zniwelować. W Starych Budach robią się coraz większe doły. W końcu dojdzie do tego, że ktoś uszkodzi sobie samochód. Niewiele do tego brakuje – stwierdziła sołtyska ze Starych Bud.
Monika Pietrzyk obiecała, że sprawie się przyjrzy wraz z gminnymi urzędnikami. Jednak, jak sygnalizowała inwestycje mogą być wykonywana etapowo i zgodnie z przyjętymi planami. Na razie proponuje zasypywanie dołów destruktem i wypuszczenie na gminne drogi równiarki, która wyrówna nawierzchnię.
Czy mieszkańcy sołectw Leontynów i Stare Budy doczekają się kompleksowych remontów dróg? Jeśli uda się pozyskać dotacje na modernizację i przebudowę dróg, to najpewniej tak. Przy braku funduszy perspektywa może oddalić się o kolejne lata.

BN
Fot. Bogumiła Nowak
Na zdjęciu: Wisława Komendarek pokazuje, jak droga w kierunku Leontynowa zamienia się z wiosną w jedno wielkie bajoro


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL