Piątek, 28 Lutego 2020 Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Będą trzy szkoły
06-04-2017 15:16

MŁODZIESZYN Po wprowadzonej reformie oświaty w gminie Młodzieszyn zostaną trzy szkoły podstawowe – w Kamionie, Janowie i Młodzieszynie. Uchwała intencyjna przyjęta przez radnych została zaaprobowana przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
To w zasadzie utrzymanie istniejącej bazy, gdyż funkcjonujące gimnazjum w Młodzieszynie zostanie wchłonięte przez szkołę podstawową. W Młodzieszynie nie ma jako takiego osobno funkcjonującego przedszkola, a tylko oddziały przedszkolne przy szkołach. Jest też punkt przedszkolny.
Na sesji 27 marca radni poza ustaleniem obwodów szkolnych przegłosowali także kryteria, według jakich będą przyjmowane dzieci. W pierwszej kolejności zapewnienie właściwej opieki 3-5-latkom zagwarantowane jest dla tych, których rodzice pracują lub prowadzą działalność gospodarczą. W przypadku klas zerówkowych jest obowiązek przyjęcia dzieci. Urzędnicy gminni proponują, aby jeśli dzieci mają bliżej, korzystały z edukacji w Kamionie i Janowie, gdzie jest równie dobra kadra pedagogiczna, jak w Młodzieszynie, ale nie ma takiego obłożenia i jest nieco mniej uczniów.
BN


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL