Czwartek, 21 Stycznia 2021 Imieniny: Agnieszki, Jarosawa, Nory

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Przestępca i sędzia w jednym
22-02-2017 15:45

Powiksz zdjcieTo już chyba jest istna plaga. Niemal codziennie dowiadujemy się, że jakiś sędzia został przyłapany na kradzieży. We Wrocławiu sędzia wyniósł z marketu sprzęt elektroniczny, w Szczecinie ukradł elementy wiertarki, w Tarnobrzegu emerytowany sędzia sądu okręgowego przywłaszczył kiełbasę za 6 złotych, a w jednej z łódzkich galerii była sędzia próbowała ukraść spodnie. Uposażenie tej ostatniej wynosi obecnie około 8 tysięcy złotych brutto. I jak tu żyć, za tak marną emeryturę?
Trudno się dziwić przedstawicielom nadzwyczajnej kasty, że wynoszą ze sklepów to, co im się podoba. Skoro główny arbiter prawa, sprawujący najwyższy urząd w państwie, podprowadził ponoć z pałacu prezydenckiego kilkaset przedmiotów i nie poniósł żadnych konsekwencji?
Zresztą oni też zapewne pozostaną bezkarni. Gdyż sędzia ze Szczecina został zawieszony w pracy na miesiąc. To kara czy nagroda? Ponieważ przez miesiąc nie będzie pracować, a pieniądze za to i tak dostanie.
Jak widać, sędziowie w Polsce są wyjęci spod prawa, bo tak zostało skonstruowane nasze państwo i prawo. Sędzia, nawet jeśli jest przyłapany na gorącym uczynku kradzieży, to potem wraca do sądu i wymierza innym sprawiedliwość.
Dla oszczędności mogliby też sami siebie osądzać. Zaś poseł Budka powinien im fundować adwokatów. Należy im się, bo niechybnie zostali skrzywdzeni przez rządy PiS-u. I jeśli kradną, to w proteście przeciwko obecnej dyktaturze.
Leo


(1 gos)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2021 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL