Czwartek, 21 Listopada 2019 Imieniny: Janusza, Marii, Reginy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Boryszewski chleb nagrodzony
16-05-2016 14:29

Powiększ zdjęcieO tym, że chleb wypiekany w sochaczewskich piekarniach cieszy się uznaniem w naszym powiecie, nie trzeba nikogo przekonywać. O jego wyśmienitych walorach przekonali się także jurorzy tegorocznej edycji Konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego dla mazowieckich producentów żywności za najlepszy produkt roku 2015.

Przypomnijmy, że konkurs - który w tym roku ma już IX edycję, został zaplanowany z myślą o udziale w nim jak najszerszego grona producentów żywności z terenu województwa mazowieckiego. Co z kolei pozwala na udział w nim nie tylko firm komercyjnych, ale mniejszych producentów - w tym prowadzących przedsiębiorstwa rodzinne. Konkurs ma także na celu wyłonienie i nagrodzenie producentów wyróżniających się wysoką jakością produkcji, kultywowaniem i popularyzowaniem mazowieckiej tradycji kulinarnej. Jak również nagradzanie firm cechujących się oryginalnością i innowacyjnością w podejściu do tematu żywności i przetwórstwa oraz promocji mazowieckiej żywności.
Tym bardziej warto podkreślić, że wśród tegorocznych laureatów w kategorii wyroby piekarnicze znalazł się – chleb orkisz boryszewski wypiekany przez sochaczewską „Piekarnię 1919” znajdującą się przy ulicy Tartacznej 12. Dodajmy, że to najdłużej funkcjonująca piekarnia na terenie Sochaczewa.
- To wielka radość i duma, że kapituła konkursu o Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, właśnie w Orkiszu Boryszewskim upatrzyła faworyta. Muszę się przyznać, że stając do konkursu oczywiście liczyłem na wygraną. Wiedziałem jednak, że konkurencja będzie bardzo silna i żeby wygrać, trzeba będzie wyprzedzić wszystkie piekarnie z województwa. Zadanie więc nie z tych łatwiejszych, toteż produkt wybrałem nietuzinkowy. Orkisz Boryszewski to produkt najwyższej jakości, który nawiązuje do najgłębszych tradycji piekarnictwa polskiego. Orkisz Boryszewski to same naturalne i najlepsze składniki, które połączone razem są nieśpiesznie przygotowywane do wypieku. Uzyskane ciasto wymaga godzin obróbki przed wypiekiem – tak, by końcowy produkt spełniał wymagania klientów. Orkisz Boryszewski zdobywa uznanie klientów od września 2014. Jest produkowany w Sochaczewie Boryszewie, co bardzo mocno podkreśla jego nazwa i etykieta. Cieszę się, że mój produkt przyczyni się także do promocji miasta i regionu. Jego pochodzenie będę szczególnie podkreślał na gali rozdania nagród w Warszawie 19 maja, zwłaszcza, że swoją obecność zapowiedziały władze samorządów: miejskiego i powiatowego – powiedział na Sylwester Kaczmarek, właściciel piekarni i przewodniczący sochaczewskiej Rady Miejskiej.
Jak sam przyznaje, każdy sukces ma wielu ojców. Tak też jest i w tym przypadku. Dlatego przyznaną mu nagrodę dedykuje osobom, które w 1919 roku utworzyły Piekarnię Kaczmarek, która od momentu jej uruchomienia funkcjonuje w tym samym miejscu.
- Dedykuję ją moim dziadkom Wawrzyńcowi i Helenie Kaczmarek (założycielom i pierwszym właścicielom) oraz moim rodzicom Henrykowi i Wiesławie, którzy po moich dziadkach firmę przejęli, przeprowadzili przez wichry dziejów i w końcu przekazali mnie i mojej żonie Renacie, z którą obecnie prowadzimy i pracujemy w tej rodzinnej piekarni. Przygotowujemy się już dziś do setnej rocznicy powstania naszej firmy. Szczególnie jestem wdzięczny wszystkim naszym konsumentom, dzięki którym możemy do dziś wytwarzać dobry chleb dla mieszkańców naszego miasta. Mądrzy nauczyciele nauczyli mnie, że w każdej firmie najważniejszy jest klient a nie prezes, czy właściciel. Tej zasady zawsze się trzymałem i tak już zostanie. Szczególne podziękowania za zachętę i wielką pomoc w aplikowaniu do konkursu o Laur Marszałka składam także pani dyrektor Urszuli Milczarek z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bielicach oraz paniom zatrudnionym w tym oddziale – dodaje Sylwester Kaczmarek.
Jerzy Szostak
Fot.: Sylwester Kaczmarek


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL