Sobota, 30 Wrzenia 2023 Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Ruszył Patrol Świętego Mikołaja
21-12-2015 15:49

Powiksz zdjciePatrol Świętego Mikołaja ruszył w Kampinosie 13 grudnia. Już po raz ósmy, w drugą niedzielę grudnia tę akcję charytatywną rozpoczęła Aukcja na rzecz Patrolu.

Tradycyjnie do pomocy włączyli się: Urząd Gminy Kampinos, uczniowie, dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kampinosie, strażacy z OSP Kampinos, młodzież oraz dorośli mieszkańcy gminy, oraz jak zawsze niezawodne elfy, przed którymi jeszcze dużo pracy przy przygotowywaniu paczek z prezentami.
Jak co roku, patronat medialny nad akcją objęły redakcje: Express Sochaczewski, Express Wieczorny i sochaczewianin.pl.
Aukcję tradycyjnie rozpoczęły swoim występem „Kędziorki”, w trakcie zaśpiewała też Julka Ambroziak. Występy młodych artystów bardzo się wszystkim podobały.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej, świątecznej atmosferze, nie zabrakło chwil powagi, ale i humoru czy walki o wybrany eksponat, a mogliśmy ich zaproponować w tym roku dużo i z różnych dziedzin. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, były m.in.: obrazy, ikona, podkowy na szczęście, zegary, anioły, vouchery na badania techniczne pojazdu, róża pustyni, ręcznie robione, naturalne kosmetyki, płyta z dedykacją, zestaw do fondue, wazony malowane na szkle, toaletka, szkatułka, bombki wykonane metodą decoupage, szydełkowa serweta, rower stacjonarny, czy tradycyjnie jemioła i gwiazdy betlejemskie. Pierwszy raz dostaliśmy do wystawienia na aukcji zabawkę, był to wielofunkcyjny samochód marki Scania.
Wszystkie przygotowane eksponaty bardzo się podobały i cieszyły powodzeniem, ale to właśnie samochód osiągnął najwyższą cenę 370 zł. Cieszy nas bardzo, że jak zawsze mogliśmy liczyć na rodzimych artystów (były też udane debiuty) ale przekazane rzeczy dotarły do nas też m.in. z: Warszawy, Sandomierza, Piły, Obornik Śląskich, Kobyłki i Drogomyśla.
Na kiermaszu można było kupić drobiazgi świąteczne i nie tylko, a na wszystkich czekał smaczny poczęstunek. Kiermasz i poczęstunek mógł być tak bogaty dzięki sponsorom, uczniom naszych szkół i paniom, które przygotowały smaczne sałatki. Dzięki hojności uczestników, udało się pobić ubiegłoroczny rekord i razem z aukcji i kiermaszu zebraliśmy 6338 zł. To bardzo dobry wynik. Przypomnijmy, że cały dochód przeznaczony zostanie na przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z gminy Kampinos.
Na zakończenie spotkania gość specjalny Kuba Sienkiewicz zagrał wspaniały koncert, wsparł akcję i zrobił to charytatywnie. Artysta wykonał nowe piosenki i te starsze, wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy.
Teraz nadszedł czas przygotowywania paczek, a w tygodniu przedświątecznym Mikołaje i Śnieżynki wyruszą z paczkami do dzieci w gminie Kampinos.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają Patrol Świętego Mikołaja. Razem sprawimy dzieciom radość, a na ich buziach zagości uśmiech i zadowolenie, oraz wiara, że każdego może spotkać coś miłego. Dla wielu z nich te wizyty Mikołajów i Śnieżynek są niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Dziękujemy bardzo a na szczegółowe informacje i podziękowania przyjdzie czas po zakończeniu akcji.
Anna Konopka


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL