Wtorek, 26 Wrzenia 2023 Imieniny: Cypriana, Justyny, ucji

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Czy to rozsądne kupić najtańsze OC?
31-07-2015 15:56

Powiksz zdjcieWielu ludzi ma wpojoną nieufność do tego, co tanie. Rynek od kilkudziesięciu lat nas do tego przyzwyczaja, że ceny są i muszą być wysokie. Ale czy tak jest naprawdę? Czy na przykład najtańsze OC to pomyłka i błąd, a może dobra oferta?

Od wielu lat w Polsce przyzwyczajani jesteśmy do tego, że nasze zarobki, nawet te nie na najniższym poziomie, są nieadekwatne do cen produktów – od spożywczych, przez odzieżowe, domowe, po ubezpieczeniowe. Wszystko wydaje się być nieadekwatnie drogie, a im droższe, tym nam się wydaje, że jest porządniejsze, lepsze. Jednak czy tak jest naprawdę?

Czy drogie = dobre?
Oczywiście, że nie. W wielu przypadkach przepłacamy za markę (nawet produktów spożywczych), płacimy za reklamę firmy, jej pracowników i wiele, wiele innych rzeczy, które ukryte są w cenie konkretnego produktu. Bardzo często możemy znaleźć zamienniki, które niczym się nie różnią, a zyskują na swojej cenie.
Czy drogie ubezpieczenie OC jest lepsze niż najtańsze OC? Czy ta zasada działa również w przypadku ubezpieczenia OC? Owszem. Bowiem jest to jedyne w Polsce obowiązkowe ubezpieczenie auta, dla każdego kierowcy, który posiada jakikolwiek pojazd mechaniczny. Ustawa reguluje kwestie zasięgu ubezpieczenia OC i jasno określa, że bez względu na wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe, zakres i pomoc w przypadku kolizji, musi być jednakowa wszędzie. Dlatego bez względu na to, czy kupimy bardzo drogie OC, czy zdecydujemy się na najtańsze OC, będziemy chronieni w jednakowy sposób.

Skąd różnice w cenach?
O ile zakres ubezpieczenia OC nie może się niczym różnić, o tyle wysokość składek, wyliczanie zniżek i zwyżek już tak – to zależy w pełni od towarzystwa ubezpieczeniowego. Każdy oblicza to według własnych reguł i stąd różnice w cenach.
Jak znaleźć najlepszą ofertę? Aby odszukać najkorzystniejszą ofertę i wybrać najtańsze OC, należy wykonać research ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Nie jest to wcale aż tak trudne, jak się z pozoru wydaje. Istnieją bowiem kalkulatory internetowe, które mogą wyliczyć składkę za OC, z uwzględnieniem wszystkich zniżek, zwyżek itd. u konkretnego ubezpieczyciela. Nie musimy więc jeździć po mieście lub wykonywać setki telefonów. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu, aby przejrzeć oferty i porównać, co nam się najbardziej opłaca.
Co ma wpływ na składkę? Pamiętaj, że na wysokość składki mają wpływ czynniki indywidualne, dlatego nie warto sugerować się, że sąsiad gdzieś płaci mniej. Składki wyliczane są bowiem po podaniu i analizie danych, takich jak: wiek kierowcy, samochodu, przebieg, moc silnika, miejsce zamieszkania, płeć, czas posiadania prawa jazdy oraz okres bezszkodowej jazdy.


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL