Niedziela, 29 Marca 2020 Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Mapy płatne i darmowe
04-02-2015 12:31

Powiększ zdjęcieW Starostwie Powiatowym szykuje się rewolucyjna zmiana. Dotąd, aby otrzymać mapy do celów projektowych, trzeba było czekać kilka tygodni. Teraz będzie to załatwiane praktycznie od ręki.

O nowym usprawnieniu pracy Wydziału Geodezji Kartografii Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym, polegającym na możliwości szybszego odnajdywania i ściągania dokumentów i map geodezyjnych, poinformowała na ostatniej sesji Jolanta Gonta, starosta powiatu.
- Wcześniej trzeba było iść do wydziału geodezji, powiedzieć, o jaką mapę nam chodzi, złożyć wniosek i czekać kilka dni, aż zostanie ona znaleziona. Dopiero wtedy, po jej otrzymaniu mogliśmy starać się o uzyskanie niezbędnych zezwoleń. Teraz procedury będą uproszczone i sprawę będzie można załatwić prawie od ręki - stwierdziła Jolanta Gonta.
W tym celu w wydziale geodezji uruchomiono jedno stanowisko komputerowe, na którym wraz z pracownikiem wydziału można podglądać mapy i wskazać, które z nich są nam potrzebne. – Jest to ułatwienie, zarówno dla naszych klientów, jak i urzędników, którym system pozwoli na szybsze ich odnajdywanie. Co ma niebagatelne znaczenie dla osób potrzebujących dokumentów z naszych zbiorów. Klienci jednak nadal składając wnioski w sprawie inwestycji muszą przyjechać do urzędu i wnieść opłatę za mapę – poinformował nas Bogusław Marcinkowski, kierownik Wydziału Geodezji Kartografii Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym. Jak dodał, w wyniku wyroku Trybunału Konstytucyjnego, za dane z zasobów geodezyjnych i kartograficznych, wykorzystywane do celów edukacyjnych, badawczych i rozwojowych, nie są pobierane opłaty.
Niezależnie od tego, bez żadnych ograniczeń i bezpłatnie, można korzystać ze zbiorów danych dotyczących rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju, rejestru nazw geograficznych, (jest to baza danych, która pozwala opracować mapy o skali 1: 250 000, czyli mapy o dokładności wyższej niż te udostępniane przez Google Maps). Za darmo będzie można również uzyskiwać dane elektroniczne dotyczące ukształtowanie terenu mierzone z dokładnością co 100 metrów. Dodajmy, że wszystkie te dane może pobrać każdy ze strony: www.geoportal.gov.pl.
BN


(0 głosów)
  
komentarze (4)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

rafal
rafal
Powiększ zdjęcieImię: Rafal
Nazwisko: Abacki
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: --
Miejscowość: socho
Zarejestrowany:
29-12-2011 11:02
O mnie: cvvc
Napisanych komentarzy: 83
 napisał(a):
2017-05-07 21:36:37
Szkoda tylko ze informacje na:
www.geoportal.gov.pl
są nie aktualizowane , kupiłem działke w 7 lat temu i nadal nikt tego nie zaktualizował.

portal geodezyjny (gość) napisał(a):
2017-05-03 21:49:25
Geodezja portal geodezyjny: http://www.geodezja24.pl

hak
hak
Powiększ zdjęcieImię: Janko
Nazwisko: Walski
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: --
Miejscowość: Sochaczew
Zarejestrowany:
16-07-2013 15:42
O mnie: malkontent
Napisanych komentarzy: 211
 napisał(a):
2015-02-08 00:31:22
Czy w dzisiejszych czasach mapy nie są już zapisywane elektronicznie ?

Jak starałem się o odszkodowanie za linię energetyczną przebiegającą nad moim polem - to facet z biura prawnego poprosił tylko bym podał mu powiat i numer działki TELEFONICZNIE, za 15 minut oddzwonił- wiedząc jakie to wymiary, w którym miejscu jest i jaka linia energetyczna i ile się mogę spodziewać odszkodowania.

Zresztą mówił że działkę sprawdzi w jakimś zestawieniu w internecie

No to jest z tymi mapami - równi i równiejsi, czy może trzeba panu "Józiowi" znów dać w łapę ...

Pani Genia
Pani Genia
Powiększ zdjęcieImię: Pani Genia
Nazwisko: Pani Genia
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: 71
Miejscowość: wdasd
Zarejestrowany:
05-02-2015 14:10
O mnie: asas
Napisanych komentarzy: 1
 napisał(a):
2015-02-05 14:49:53
Już nie pamiętam kiedy poranny przegląd prasy przyniósł mi tyle rozrywki, co podczas czytania tego artykułu. Tylko nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.
Jestem częstym petentem w Wydziale Geodezji Kartografii Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie i równie często korzystam z usług geodety i to co zostało tu napisane ma się nijak do rzeczywistości.
Autor artykułu pisze że w Wydziale wprowadzono usprawnienie polegające na \"możliwości szybszego odnajdywania i ściągania dokumentów i map geodezyjnych\". Z powyższego wynika że ów mapy albo się gdzieś schowały albo siedzą na szafie i trzeba je ściągnąć.
Od lat aby osoba chcąca uzyskać mapę do celów opiniodawczych(bo tylko taką może uzyskać w Wydziale Starostwa)musiała się udać do Wydziału, złożyć odpowiedni wniosek i to w nim określić jaką mapę potrzebuje czy ewidencyjną czy zasadniczą. Czas oczekiwania na taką mapę wynosił/wynosi od kilku godzin do kilku dni,ale na litość boską wszystkie mapy są przechowywane w Wydziale i nikt, nigdzie ich szukać nie musi.
Natomiast jeżeli chodzi o mapę do celów projektowych to taką zawsze sporządza geodeta uprawniony a nie wydaje Wydział Starostwa.
Tak na marginesie byłam wczoraj po mapę do celów opiniodawczych i nic się nie zmieniło. Zamawia się w tym samym pokoju, wypełnia się ten sam wniosek i czeka się też tyle samo. Nie zauważyłam również nowego stanowiska komputerowego \"na którym wraz z pracownikiem wydziału można podglądać mapy\" - nikt mi nawet tego nie zaproponował.
Ciekawe tylko kto będzie tłumaczył wszystkim ludziom, którzy przyjdą do Wydziału Starostwa po mapę do celów projektowych, że takowej tutaj nie otrzymają.

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL