Sobota, 30 Wrzenia 2023 Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Patrol Świętego Mikołaja odwiedził gminę Kampinos
05-01-2015 17:12

Powiksz zdjcieŚwięty Mikołaj zakończył wizytę w Kampinosie. Już po raz siódmy, dzięki wsparciu firm i zaangażowaniu mieszkańców gminy, Patrol Świętego Mikołaja mógł odwiedzić dzieci i podarować im prezenty.

Jak co roku nie zabrakło chętnych do pomocy. W tym roku do akcji włączyli się: Urząd Gminy Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny, wolontariusze z Młodzieżowej Grupy Wolontariuszy „Drużyna W", druhowie z OSP Kampinos.
Młodsi i starsi mieszkańcy naszej gminy włożyli dużo pracy i serca, aby na buziach dzieci zagościł uśmiech radości z wizyty Mikołaja. Bardzo cieszy fakt, że z roku na rok rośnie grono osób włączających się w tę akcję i sprawia im to przyjemność.
Tradycyjnie akcję rozpoczęła Aukcja na rzecz Patrolu. W niedzielę 14 grudnia po raz pierwszy w historii akcji spotkaliśmy się w nowym miejscu. Druhowie z OSP Kampinos użyczyli nam gościny w swoim budynku, za co im serdecznie dziękujemy. Piękna, duża sala świątecznie udekorowana, m.in. przez młodzież z „Drużyny W", bardzo się wszystkim podobała.
Głównym punktem programu była licytacja przekazanych przedmiotów, którą błyskotliwie i bardzo owocnie poprowadziła Magda Konopka. Aukcję rozpoczął występ Scholi Parafialnej „Kędziorki", zaśpiewali i zagrali również Julia Ambroziak, Mateusz Bednarski i Marek Konopka, każdy z występów był inny i bardzo miło przyjęty przez zebranych gości.
W tym roku gościem specjalnym było Trio Akustyczne M.A.J., które na zakończenie aukcji zagrało charytatywny koncert. Było lekko i przyjemnie, ale też pięknie i wzruszająco. Występ bardzo się podobał, wszyscy świetnie się bawili. Na wszystkich czekał pyszny poczęstunek a na kiermaszu można było kupić różne świąteczne drobiazgi i nie tylko. Cały dochód z Aukcji i kiermaszu został przeznaczony na przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej gminy. Dzięki dobrym sercom ofiarodawców, udało nam się zebrać z Aukcji i kiermaszu aż 5126 zł, to więcej niż w roku ubiegłym, a dodatkowo wystawione kosze zapełniły się słodyczami i zabawkami. Jeszcze przed rozpoczęciem Aukcji druhowie z OSP Kampinos przekazali na rzecz Patrolu pozyskane przez nich zabawki. Po spłynięciu dodatkowych pieniędzy z kiermaszu, zebrana w tym roku kwota zwiększyła się do 5298 zł.
Gdy nadszedł czas zakupów słodyczy i zabawek oraz przygotowywania paczek, pomocnicy Mikołaja pracowali bardzo sprawnie i przygotowali 300 paczek. Od poniedziałku 22 grudnia ekipy Mikołajów i Śnieżynek wyruszyły do dzieci. Nie bacząc na deszcz i pluchę, od rana do wieczora na zmianę do dzieci jeździło sześć ekip. Jak zawsze było dużo radości, uśmiechów i zadowolenia, zdarzało się, że obdarowani byli miło zaskoczeni, często było widać wzruszenie a nawet łzy, na szczęście radości. Dzieci, których Mikołaj nie zastał do Wigilii, odwiedził po Świętach.
W tym roku Mikołaj zakończył już swoją miłą pracę i odjechał, ale mamy nadzieję, że za rok znów nas odwiedzi a my zbierajmy siły i pomysły, aby mu znów pomóc.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób choć trochę pomogli w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji. Razem sprawiliśmy dzieciom radość. Dziękujemy bardzo i do zobaczenia za rok.
Anna Konopka

RAMKA
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję charytatywną „Patrol Świętego Mikołaja" w Kampinosie. W Patrolu udział wzięli: Ferniko, Urząd Gminy Kampinos, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Drużyna W, OSP Kampinos, Karolina Kwiatkowska - Flower Fiesta, Karol Kargulewicz – MLS Music Lights Service, Cukiernie: Lukrecja, Jeznach i Victoria, Elżbieta i Paweł Bargieł, Elżbieta i Marek Kłoszewscy, Teresa, Marek i Kamil Nowak, Trio Akustyczne M.A. J. Andrzej Pisarzewski, Marysia Głuchowska - Staszek, Janusz Staszek, Emilia i Mariusz Filipiak, Dorota i Marek Maciejewscy, Konrad Maciejewski, Red Lips, Tomasz Zakowany, Elżbieta Winiarczyk, Justyna Basiak, Anna i Szczepan Orzechowscy, Dariusz Filipiak, Anna i Adam Komorowscy, Schola Parafialna „Kędziorki”, Monika i Mariusz Ciurzyńscy, Julia Ambroziak, Mateusz Bednarski, Piotr Bednarski, Marek Konopka, Anita Lewandowska, Magda Konopka, Daria Stangreciak, Małgorzata Stangreciak, Krystyna Jędryka, Regina Zachurzok, Ada Komorowska „Manufaktura Cukierków”, „Cukrowa Sowa”, Joanna Figura, Marcin Kozioł, „Traveling Inspiration klub 80 rowerów”, Karolina Miązek, Dariusz Bergier, „Transhurt”, Janusz Cuper, Beata i Maciej Krzemińscy, Restauracja „Przepis na Kompot” - Robert Rajewski, Aleksandra Łazieba – Gadomska, Katarzyna i Hubert Zielerowicz, Drewniane Kostki Gitarowe – Szymon Dąbrowski, Maria Wilamowska, Anna i Zbigniew Konopka, Beata Matysiak – Bronny, Katarzyna Dziumak, Krystyna Radkowska, Kamil Pruski, Bogdan Niczman, Justyna i Artur Pijanowscy, Grażyna Olczak, „Dach Lux”, Zdzisław Wachnik, Joanna Basiak, Kamil Pływaczewski, Karolina Pływaczewska, Monika i Mateusz Stangielscy, Krystian Ciszewski, Beata Rutkowska, Joanna Wilkowska, Agata i Grzegorz Komorowscy, Magda Hartman, Zuzanna Tymoftyjewicz, Mateusz Paduch, Patryk Szczerbiński, Damian Zaleski, Andrzej Woźniak, Patryk Chmielecki, Kacper Kenig, Wioletta Pajdak, „Verona”, Longina i Stanisław Wieczorek, Martyna Pływacz, Piotr Marszałek, Ewa i Krzysztof Więch, Jadwiga Dudek, Ewa Rojewska, Wiktoria Fijołek, Ola Poddenek, Weronika Szułczyńska, Adrian Fijołek, Czarek Mucha, Miłosz Paduch, Dominika Basiak, Państwo Jędrzejewscy, Tomasz Michałowski, Hippo, Pizzeria „Foresta” – Paulina Tramecourt, Adam Szymański, Wiesława Piechota, Paulina Antkiewicz – Usługi Ogrodnicze „Paula”, Katarzyna Wieczorek, Stowarzyszenie „Cztery Krajobrazy”, Drukarnia Chrzczany, oraz wiele anonimowych osób.
Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wymienionym firmom i osobom, oraz wszystkim tym, których wymienić nam się nie udało.


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2023 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL