Piątek, 3 Kwietnia 2020 Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

10-09-2014 15:04

PIŁKA NOŻNA Warszawska liga okręgowa
KS Teresin – UKS Łady 0:6 (0:3)
KS Teresin: Ruciński - Wróbel, Zych (ż.), K. Bargieł (ż.), Łuczak – Kołodziejczyk (28 Kornacki), Gral, Jabłoński (49 D. Buczyński (ż.)), Gromulski, Bolimowski (75 Szczypkowski) - Kostrzewa (75 Wysocki)
Drużyna z Ład, to tegoroczny spadkowicz z czwartej ligi. Jak do tej pory okazała się najlepszym przeciwnikiem. Ładne, pomysłowo przeprowadzane akcje z dużą ilością - na ogół celnych - podań kompletnie rozbiły teresiński zespół, który jako nominalny gospodarz rozgrywał ten mecz w Milanówku.
Praktycznie przez całe 90 minut gra wyglądała podobnie, Łady organizowały składne akcje, Teresin czasami tylko potrafił zawiązać jakieś sensowne akcje, oddając w całym meczu jeden celny strzał na bramkę, którego autorem był Bartek Kostrzewa. Goście zdobyli po 3 gole w każdej z połówek, wykorzystując słabe punkty Teresina. Gdyby nie znakomite niekiedy interwencje w bramce Janka Rucińskiego, tych bramek mogło być sporo więcej.

Milan Milanówek - KS Teresin 5:0 (1:0)
KS Teresin: Ruciński - Gral, Zych, Szczypkowski, Kołodziejczyk – Gromulski (90 Wysocki), M. Bargieł, Kamiński (46 Ciurzyński), Wróbel (62 K. Bargieł), Bolimowski (74 Jabłoński) – Kostrzewa.
Przez pierwsze pół godziny kibice Teresina mogli mieć wreszcie nadzieję na jakąś zdobycz. W Milanówku drużyna organizowała składne akcje, szkoda że nie zakończone zostały ona bramką. Wyraźny był brak na lewej obronie Jarka Łuczaka, co gospodarze bezlitośnie wykorzystywali. W 28. minucie wykonywali oni rzut wolny sprzed linii pola karnego. Sprytne podanie przejął nie kryty zawodnik, odwrócił się i strzelił, obejmując prowadzenie Milanu, które utrzymało się do przerwy.
W drugiej połowie było już tylko gorzej. W 59. minucie kolejna akcja prawą stroną gospodarzy, klasyczna klepka i było już 2:0. Za to w 6.2 minucie Milan skutecznie egzekwował rzut wolny powiększając swoją bramkową przewagę. W 78. i 87. minucie przypieczętował efektowną wygraną.
Nie wiele dobrego można napisać o grze Teresina. Po niezłych trzydziestu minutach drużyna niestety przestała funkcjonować, co odzwierciedla najlepiej wynik meczu.
Po sześciu kolejkach sytuacja KS Teresin staje się fatalna. Gra w każdej formacji może z wyjątkiem bramkarza wymaga natychmiastowej poprawy i to poprawy znacznej, w innym wypadku o utrzymaniu w lidze będzie można tylko pomarzyć.