Poniedziaek, 8 Marca 2021 Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
W sobotę ruszamy w puszczę
20-06-2014 13:47

Powiksz zdjcieJuż w sobotę- bez względu na pogodę - wyruszy IV Świętojański Rodzinny Rajd Pieszy po Puszczy Kampinoskiej. Tym razem będzie to dwudniowa impreza. Łącznie przejdziemy około 35 kilometrów. Uczestników czeka wiele atrakcji.

Zakończyliśmy już zapisy na rajd dwudniowy z darmowym noclegiem. Teraz osoby, które nie zdążyły się zapisać, mogą wziąć udział w jednym dniu rajdu lub samemu wykupić nocleg - w cenie 40 złotych od osoby. Jednak i tę potrzebę trzeba zgłosić wcześniej organizatorom (rajd@exmedia.pl).
Zbiórka uczestników rajdu 21 czerwca (sobota), o godzinie 9.00, na parkingu w Granicy k. Kampinosu. Dojazd we własnym zakresie. Warto też pamiętać, że w tym roku nie wracamy na parking w Granicy, zatem nie można tam zostawić samochodów. Natomiast samochód techniczny rajdu może zabrać dodatkowe bagaże uczestników.
Wymarsz nastąpi o godzinie 9.30. Pójdziemy szlakami żółtym i niebieskim. Szacunkowy czas marszu to 4-5 godzin.
Około 14.00 dotrzemy do Doliny Słońca w Piaskach Królewskich. Tam nastąpi zakwaterowanie osób, które zgłosiły nocleg. Potem przewidujemy szereg atrakcji, m.in. małe warsztaty z survivalu prowadzone przez Adriana Kamińskiego. Będzie też można popływać kajakami, wziąć udział w konkursach sprawnościowych oraz poszukać legendarnego, świętojańskiego kwiatu paproci. Nie zabraknie też ogniska, podczas którego będzie z nami grać i śpiewać Tomasz Połeć - lider grupy folkowo- countrowej Teren C.
W Dolinie Słońca nocujemy w pokojach hotelowych ośrodka. Zapewniamy jedynie 50 bezpłatnych miejsc noclegowych. Lista osób, które mają zagwarantowane noclegi, znajduje się na portalu sochaczewianin.pl - w zakładce "turystyka".
Po noclegu w Dolinie Słońca, 22 czerwca (niedziela) wyruszymy dalej na trasę rajdu, który zakończy się około godziny 15.00 w Osadzie Puszczańskiej PTTK w Tułowicach. Tego dnia będziemy mieli do przejścia około 16 kilometrów. Po drodze odwiedzimy unikalne muzeum etnograficzne Henryka Goszcza w Górkach. Z Tułowic zabierze nas autokar firmy Speedbus, którym dojedziemy do parkingu przy Kaufladzie w Sochaczewie.
Organizatorzy zapewniają pamiątkowe koszulki, kiełbaski na ognisko. Warto zaopatrzyć się w prowiant na 2 dni. Ubezpieczenie NNW we własnym zakresie.
Organizatorem rajdu jest Express Sochaczewski oraz Express Wieczorny, przy wsparciu: Urzędu Gminy w Kampinosie, Starostwa Warszawskiego Zachodniego, Starostwa Sochaczewskiego, Urząd Gminy w Brochowie, Lokalnej Grupy Działania Między Wisłą a Kampinosem, Kampinoskiego Parku Narodowego, Speedbus PM Sport oraz Survival Sochaczew.
red


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2021 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL