Sobota, 30 Maja 2020 Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Marszałek zabiera pieniądze na pomoc społeczną
26-01-2013 11:38

Powiksz zdjcieRYBNO Dofinansowanie dla gminy Rybno na pomoc społeczną będzie o 15 procent mniejsze niż w poprzednim roku - taką wiadomość usłyszeli radni i sołtysi podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Rybnie.
Pismo powiadamiające o zmniejszeniu subwencji Urząd Gminy w Rybnie otrzymał 11 grudnia. Poprzednio z 108 600 złotych zmniejszona została do 94 000 złotych. Jak twierdzi wójt gminy coraz częściej mówi się o przesunięciu utrzymania pomocy społecznej na samorządy.
- Niby 15 procent, to nie jest aż tak dużo, ale dla takiej gminy jak nasza są to już znaczące wydatki - zauważył podczas sesji Grzegorz Kopiak, wójt gminy Rybno.
Rozwiązania tej sytuacji nie potrafi sobie wyobrazić kierownik GOPS: - Informacja ta odjęła mi mowę. Mimo tego, że i tak mamy bardzo małe środki, to jeszcze nam je zmniejszono. Teraz to już tylko możemy się zdać na wolę Rady Gminy, czy dołoży nam brakujące 15 600 złotych. Jeśli nie będziemy mięli tych pieniędzy, to może oznaczać dla nas, że trzeba bedzie zwolnić jednego z pracowników - ubolewała podczas sesji Regina Sołtysiak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybnie.
Jeśli jednak zredukowane zostaną etaty w GOPS, to placówka nie będzie mogła pozyskiwać pieniędzy z unijnych projektów.
GOPS w Rybnie prowadzi między innymi projekt aktywizacji osób bezrobotnych. Od 2008 roku przeszkolono 71 osób. W sumie jednostce udało się uzyskać 602 tys. złotych z funduszy Unii Europejskiej.
Radni gminy uchwalili ostatecznie budżet z kwotą poprzednich środków na utrzymanie ośrodka, czyli z 108 600 złotych. Dla GOPS 15 600 złotych to ogromna suma, która stanowi o bytności ośrodka. Ostatecznie radni przyznali GOPS budżet taki jak w ubiegłym roku.
Paulina Dyczewska


(0 gosw)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL