Środa, 23 Października 2019 Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Jako jedyni dostali dofinansowanie ze „schetynówek”
22-01-2013 10:30

RYBNO Pieniądze na I etap przebudowy trasy autobusu dowożącego uczniów do Zespołu Szkół w Rybnie i Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie, otrzymała gmina Rybno. Jej wniosek znalazł się na 11. miejscu listy rankingowej Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych tzw. „schetynówek”.
Gmina na remont drogi - o długości 7 351 metrów - otrzymała 1 084 942 złote dotacji, tyle samo wyniesie wkład własny samorządu. 200 metrów długości drogi należy do powiatu, jest to niebezpieczne skrzyżowanie, które również będzie wyremontowane. Prace rozpoczną się po zakończeniu procedury administracyjnej, czyli po podpisaniu listy przez ministerstwo, podpisaniu umowy na dofinansowanie przez gminę i rozstrzygnięciu przetargu.
Termin zakończenia inwestycji wyznaczono na 30 listopada 2013 roku. Nowo wyremontowana trasa będzie biegła przez Konstantynów, Bronisławy, Erminów i Ćmiszew Parcel.
Obecnie droga nie jest w najlepszym stanie. Przypomnijmy, że codziennie pokonuje ją autobus dowożący dzieci do szkoły. Na niektórych odcinkach trasa jest o nawierzchni asfaltowej , na innych jest to droga gruntowa, a w jeszcze innych miejscach wysypana tłuczniem. Dzięki zewnętrznej dotacji będzie można znacznie poprawić jej standard.
W ramach inwestycji cała nawierzchnia zostanie wzmocniona warstwą wyrównująca z asfaltu od 75 kg do 100 kg na metr kw. i warstwą ścieralną asfaltu o grubości od 3 do 4 centymetrów. Ponadto wykonane zostaną utwardzone pobocza i wjazdy z destruktu lub tłucznia kamiennego tzw. „klińca”. Nie zabraknie wiat przystankowych, barierek ochronnych, progów zwalniających, oraz poziomego i pionowego oznakowania drogi. Wyremontowany również zostanie most na rzece Lutoni.
- Dużo mniejsze pieniądze i mniej czasu na zrealizowanie tej inwestycji otrzymaliśmy dwa lata temu w październiku, wówczas zrezygnowaliśmy z wykonania, ponieważ nie dalibyśmy rady. Rozważaliśmy również samodzielne wykonanie części drogi, w przypadku, gdyby nie udało się po raz drugi zakwalifikować do „schetynówek”. Na szczęście nasz poprawiony i jeszcze raz przeanalizowany wniosek spełnił oczekiwania komisji oceniającej i w tym roku przystąpimy do inwestycji - mówi Expressowi Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno.
O pieniądze ze „schetynówek” - oprócz gminy Rybno - starał się powiat sochaczewski, gmina Brochów, Nowa Sucha i Kampinos. Samorządy te jednak nie otrzymają na razie dofinansowania.
Paulina Dyczewska


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL