Wtorek, 2 Czerwca 2020 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Nie widzę perspektyw i na razie muszę odpocząć
17-06-2011 13:38

Powiksz zdjcieZ Bogdanem Wróblem, byłym trenerem rugbistów RC Orkan Sochaczew, rozmawia Tomasz Marciniak.

Zakończył się sezon w Ekstralidze Rugby. Zakończyła się także twoja czteroletnia przygoda na ławce trenerskiej. Piąte miejsce twojej drużyny to sukces, czy pozostał niedosyt?

- Niewykorzystana szansa na pewno, gdyż zadecydowały tu mecze z Lublinem, które przegraliśmy. Piąte miejsce jest jednak odpowiednie dla tej drużyny. Patrząc z perspektywy czasu, uważam, że zajęliśmy optymalne miejsce.

Rozmawialiśmy podczas przerwy zimowej. Nie ukrywałeś, że będziecie walczyć o medale. Dlaczego nie udało się zrealizować tego celu?

- Okres przygotowawczy był długi i optymalny dla tej drużyny. Zabrakło, niestety frekwencji na treningach. Myślę, że zawodnicy dali troszkę za mało od siebie. Nie byli tak przygotowani, jak rok wcześniej. Zabrakło zdrowia i to było widać z Lublinem. Moim zdaniem, niektórzy zawodnicy zaczęli za późno trenować.

Gdybyś mógł powiedzieć kto zaskoczył cię na plus, a kto cię zawiódł w ty sezonie?

- Indywidualnie nie będę wyróżniał nikogo. Wszyscy dali z siebie wszystko. Zabrakło przygotowania fizycznego. Mentalnie drużyna jest przygotowana do walki o medale.

Dlaczego po czterech latach pracy trenerskiej zdecydowałeś się zrezygnować?

- Ja uważam, że to jest naturalna kolej rzeczy w pracy trenera, że jeżeli nie widać perspektyw, to musi odejść, bo po części to też jego wina. Biorę wszystko na swoje barki. Uważam, że trzeba tchnąć nowego ducha do tego zespołu.

Nie korciło cię, aby zostać? Zdobyłeś medal, co nie udało się od wielu lat.

- Nie. Teraz mamy spadek formy. To piąte miejsce jest tego potwierdzeniem. Przez lata było ciśnienie na medal. Jak udało się go zdobyć, to ono z nas zeszło i nastąpiła obniżka formy. Ja na razie chcę odpocząć.

Czy czułeś się trochę wypalony na tym stanowisku, czy nastąpiło zmęczenie materiału i stwierdziłeś, że należy od siebie odpocząć?

- Myślę, że wszystko po trochu. Tu wszystko rozbija się o pieniądze. Ja ich mobilizowałem do treningów, choć nie mieli za grę nawet złotówki. Oni mają swoje rodziny i chcą tych pieniędzy. Jest konflikt w klubie, nic nie jest do końca wyjaśnione i to się odbija na drużynie. Cały czas przez te lata trzeba było tych chłopaków mobilizować. Tu jest pełna amatorszczyzna. Najdziwniejsze jest to, że cztery lata temu czy teraz, to my sami się mobilizujemy. Klub nie ma od nas żadnych wymogów, nikt nawet nie chce ode mnie listy osób trenujących. Nie jestem rozliczany z niczego. Uważam, że nie powinno tak być, ponieważ to nie daje mi żadnej mobilizacji. Na dzień dzisiejszy nikogo nic nie interesuje. W każdej pracy każdy jest z czegoś rozliczany i to mobilizuje człowieka.

Jakiś czas temu drużyna została przekazana do Rugby Club Orkan Sochaczew. Teraz nastąpią zmiany. Zarządzanie przejmie MOSiR. Jest nadzieja, że sytuacja się zmieni.

- Ja generalnie bym chciał, aby klub trafił pod MOSiR. Wszystko by było jasne. Wiedzielibyśmy ile mamy pieniędzy i co możemy z nimi zrobić. Sukcesów sportowych mamy dużo, co roku od najmłodszych do seniorów mamy sukcesy. Uważam, że trochę jesteśmy poszkodowani. Pod RC Orkan przeszli tylko seniorzy. Myślę, że powinna przejść cała sekcja. Dyrektor oddał seniorów i zaoszczędził parę złotych, ale jaki był tego cel, to nie mam pojęcia.

Komu chciałbyś podziękować za te cztery lata pracy na stanowisku trenera?

- Wszystkim. Począwszy od zawodników, którzy grali, po ludzi, którzy nam pomagali. Przy obsłudze każdego meczu pracowało ich wielu. To oni też przyczynili się do tego, że po 26 latach zdobyliśmy medal.

Kto według ciebie powinien przejąć zespół?

- Znów powracamy do finansów. Jeżeli by się znalazły, to można pokusić się o kogoś z zewnątrz. Ale my już to przerabialiśmy. W tym środowisku powinien być trener tutejszy, który będzie żył drużyną, a nie tylko trening i do domu. Musi ich słuchać i umieć z nimi rozmawiać. A kto? Nie wiem, to ciężkie pytanie. Nie wiem, czy ktoś czuje się na siłach podjąć tego zadania.
Dziękuję za rozmowę


(0 gosw)
  
komentarze (3)
Dodaj swoja opini

Pseudonim:
Zarejestruj si tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj si z regulaminem

rolins (go) napisa(a):
2011-06-19 21:28:46
Bogdan zawsze był zajebistym rugbistą i gościem zabrakło mu trochę szczęścia, ale tak to jest porządni ludzie nie mają szczęścia.niestety szumowiny tak,

do wyżej (go) napisa(a):
2011-06-18 17:46:46
Podsumował M.R.

Kibic
Kibic
Powiksz zdjcieImi: Jan
Nazwisko: Kalendarz
Strona www: brak
Gadu-Gadu: brak
Wiek: --
Miejscowo: SOCHACZEW
Zarejestrowany:
20-05-2011 23:34
O mnie: KIBIC MKS ORKAN
Napisanych komentarzy: 21
 napisa(a):
2011-06-17 22:15:57
BODZIU Dzięki.I tak jestes kozak gość. W nastepnym sezonie medal będzie zadedykowany TOBIE. NIKT NAS NIE POWSTRZYMA RUGBY SOCHACZEW TO WIELKA RODZINA!!! PANOWIE WALCZYMY O FINAL W NASTEPNYM SEZONIE WALCZYMY O ZŁOTO.

Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL