Wtorek, 2 Czerwca 2020 Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny

Powiŕksz zdjŕciePI┼üKA NO┼╗NA Warszawska A klasa

Promyk Nowa Sucha – ┼Üwit Warszawa 6:1 (2:1)
Bramki: Artur Rogala 3, Tomasz Jurczak, Piotr Kamiński, Marcin Wawrzyniak
Promyk: S.Grefkowicz, Jaworski (Zienkiewicz), D─ůbrowski, Kuczek (Pilichowski), Nowicki (Antosik), Tondera, Kami┼äski, Gajda (Dr─ůzikowski), Wawrzyniak, Jurczak, Rogala

Promyk zacz─ů┼é bardzo dobrze. Po bramkach Tomasza Jurczaka i Artura Rogali prowadzi┼é 2:0 i wydawa┼éo si─Ö, ze kontroluje sytuacj─Ö. Go┼Ťcie jednak walczyli o bramk─Ö kontaktow─ů i w pierwszej po┼éowie ta sztuka im si─Ö uda┼éa. Po zmianie stron, gospodarze zacz─Öli gra─ç lepiej i co najwa┼╝niejsze skuteczniej. W sumie strzelili jeszcze cztery bramki nie trac─ůc ┼╝adnej. Efektowne zwyci─Östwo nie da┼éo im jednak szans na awans, bo Ry┼Ť Laski wygra┼é swoje spotkanie i na kolejk─Ö przed ko┼äcem ma cztery punkty przewagi na dru┼╝yn─ů Andrzeja Grzybowskiego.

Piast Feliks├│w – Relax Radziwi┼é┼é├│w 3:1 (2:0)
Bramki: Adrian D─ůbrowski 2 (jedna z karnego), ┼üukasz Pi├│rkowski
Piast: Orli┼äski, Konik, Sadecki, Micha┼é Pawlak, Miller, Marcin Pawlak, W├│jcik, Jakubowski (Makowiecki), D─ůbrowski, Pi├│rkowski

Podopieczni Miros┼éawa ┼üapczy┼äskiego od samego pocz─ůtku kontrolowali wydarzenia na boisku. W 14. minucie ┼üukasz Pi├│rkowski otrzyma┼é dobre podanie w pole karne i by┼éo 1:0. W 34. minucie Micha┼é Pawlak zagra┼é krzy┼╝ow─ů pi┼ék─Ö do Adriana Dabrowskiego, a ten uderzy┼é z woleja nie do obrony pod poprzeczk─Ö. Po zmianie stron, go┼Ťcie zdo┼éali strzeli─ç bramk─Ö kontaktow─ů, ale ostatnie s┼éowo nale┼╝a┼éo do gospodarzy. Ponownie D─ůbrowski wpisa┼é si─Ö na list─Ö strzelc├│w. Tym razem wykorzysta┼é rzut karny. Mimo braku kilku podstawowych graczy, Piast zaprezentowa┼é si─Ö dobrze i pewnie wygra┼é kolejne spotkanie. Za tydzie┼ä podopieczni Miros┼éawa ┼üapczy┼äskiego ko┼äcz─ů sezon wyjazdowym spotkaniem z Anprelem Nowa Wie┼Ť.

KS Teresin – UKS Borz─Öcin 2:0 (0:0)
Bramki: Tomasz Oziemblewski (48 min.), Jarosław Gowin (65 min.)
KS Teresin: Nowakowski - Ciurzyński, Simiński, Kubiak (46 D. Buczyński), Chojnacki - Banaszek, Szczypkowski, Gowin (73 Zaborowski), Oziemblewski - Antczak, Kornacki (81 Misiak)

Po s┼éabym pocz─ůtku, kiedy to go┼Ťcie grali sk┼éadniej i byli bliscy obj─Öcia prowadzenia, Teresin opanowa┼é sytuacj─Ö i po up┼éywie p├│┼é godziny zacz─ů┼é gra─ç swoje. Borz─Öcin przewy┼╝sza┼é gospodarzy fizycznie, dobrze ┼╝e uda┼éo si─Ö nie straci─ç gola a potem by┼éo ju┼╝ tylko lepiej. Niezrozumia┼éym jest, co sta┼éo si─Ö tu┼╝ po wznowieniu gry. W pierwszej akcji po przerwie Mateusz Banaszek znalaz┼é si─Ö w idealnej sytuacji do obj─Öcia prowadzenia, niestety strzeli┼é nad poprzeczk─ů. Usprawiedliwi─ç mo┼╝e go tylko m┼éody wiek i niedo┼Ťwiadczenie w takich sytuacjach. Na szcz─Ö┼Ťcie, chwil─Ö potem Tomek Oziemblewski technicznym lobem zdoby┼é upragnion─ů bramk─Ö.

W drugiej cz─Ö┼Ťci go┼Ťcie ┼éapali cz─Östo naszych zawodnik├│w na pozycji spalonej, co mog┼éo troch─Ö irytowa─ç, jednak ┼Ťwiadczy┼éo o sporej przewadze podopiecznych Paw┼éa Gadzia┼éy. W 65. minucie Jarek Gowin lobuj─ůc bramkarza podwy┼╝szy┼é prowadzenie. Uda┼éo si─Ö je utrzyma─ç do ko┼äcowego gwizdka. Szkoda tylko, ┼╝e w 89. minucie drug─ů ┼╝├│┼ét─ů kartk─Ö, a w konsekwencji czerwon─ů, otrzyma┼é Kuba Antczak
Po tym zwyci─Östwie, dru┼╝yna awansowa┼éa na pi─ůte miejsce w tabeli. Za tydzie┼ä, w ostatniej kolejce Teresin podejmie drugi zesp├│┼é Mszczonowianki.