Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Orlik będzie częścią centrum rekreacji i sportu
27-05-2011 08:05

Powiększ zdjęciePlac zabaw w Gminnym Centrum Rekreacji i Sportu w Rybnie jest już czynny. Ku końcowi zbliżają się prace projektowe nad Orlikiem. Jest szansa, że dzięki kompleksowi boisk reaktywuje się klub sportowy Limit Rybno.
Jak twierdzi wójt gminy Rybno Grzegorz Kropiak, kompleks boisk Orlik będzie stanowić integralną część Centrum Rekreacji i Sportu w Rybnie. Boiska miały zostać wybudowane wraz z placem zabaw. Jednak, jak twierdzi, wójt gmina nie dostała funduszy i musiała szukać ich u innego źródła: – Kończymy opracowywanie dokumentacji projektowej. Myślę, że zakończymy je wcześniej niż w wyznaczonym do tego terminie, czyli 30 czerwca. Po zakończeniu prac nad dokumentacją na początku lipca ogłosimy przetarg na wyłonienie wykonawcy. W sierpniu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową Orlika- mówi Expressowi Grzegorz Kropiak.
Wójt ma nadzieję, że wraz z budową Orlika reaktywuje działalność klub sportowy Limit: – Rozmawialiśmy już z ludźmi i są chętni, aby przywrócić działalności klubu. My, jako gmina, bezpośrednio nie koordynujemy tych działań, ale bardzo nam zależy nam popularyzacji sportu wśród naszej społeczności - deklaruje wójt.
Plac zabawa otwarty został przed rozpoczęciem długiego weekendu majowego. Władze gminy mają nadzieję, że w przyszłym roku udostępniony zostanie także kompleks boisk. Rybnowski Orlik będzie wersją standardową. Będzie się składać z dwóch boisk: do gry w piłkę nożną i wielofunkcyjnego. Jedyną nowością będzie to, że zaplecze socjalne i szatnie nie będą składać się z zabudowy kontenerowej lecz będą murowane: - Myślę, że jest to lepsze rozwiązanie. Szczególnie w naszych polskich warunkach klimatycznych. Władze ministerstwa też przekonały się do tego pomysłu i pozwoliły nam na murowaną szatnie. Zresztą w tym roku w większości Orlików wykonuje się je w ten sposób - twierdzi Grzegorz Kropiak. Wójt twierdzi, że jak na razie wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i do końca tego roku inwestycja powinna zostać zakończona.
Paulina Dyczewska


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL