Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Klub przestał istnieć?
05-05-2011 11:19

RYBNO Przestał istnieć klub sportowy Limit Rybno. Mimo, iż wciąż jest w Krajowym Rejestrze Sądowniczym, to podpora klubu – trener i radny gminny Adam Wasilewski twierdzi, że de facto klub nie istnieje. Drużyna młodzików wycofana została z rozgrywek piłkarskich.
Powodem zawieszenia działalności jest - jak mówi Wasilewski - brak dostatecznej infrastruktury sportowej. Przede wszystkim szatni, przez co klub miał co roku problemy z dopuszczeniem do rozgrywek. Ważniejszym powodem jest jednak to, że Wasilewski sam prowadził ten klub i nie znalazł chętnych, którzy chcieliby mu pomóc.
Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno, mówi, że klub nadal istnieje i według niego, nie można zaprzepaścić jego dotychczasowego dorobku. Cenne jest to, że istnieje grupa dzieci chcąca grać w piłkę i garnąca się do sportu.
Tym bardziej, że już niedługo przy rybnowskiej szkole powstanie boisko Orlik. Jest też szansa na stworzenie szatni. Przestał bowiem istnieć punkt skupu żywca w Rybnie, który sąsiadował z boiskiem. Gmina ogłosiła przetarg na prowadzenie punktu, jednak nikt się nie zgłosił.
Gmina sama skupu nie poprowadzi, nie może bowiem prowadzić działalności gospodarczej. Chętnych zaś do tego interesu nie ma. Jest za to budynek, który gmina mogłaby przerobić na szatnię: – Woda i energia elektryczna już tam są. Czekamy tylko na możliwość sięgnięcia po pieniądze zewnętrzne – mówi wójt Kropiak.
Pozostaje jednak kwestia, kto poprowadziłby klub i treningi młodzików. Są plany, aby piłkarze trafili pod skrzydła szkoły w Rybnie. Dyrektor placówki otrzymała polecenie zorientowania się, czy grupę chciałby poprowadzić któryś z nauczycieli wychowania fizycznego. Okazało się jednak, że nauczyciele nie są tym zainteresowani: – Mam jednak nadzieję, że są entuzjaści – mówi z optymizmem wójt gminy Rybno.
wcz


(0 głosów)
  
komentarze (0)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL