Poniedziałek, 16 Grudnia 2019 Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Sztuczki z magnesem nie przejdą
02-05-2011 08:36

Trwa wymiana wodomierzy w domach mieszkańców z terenu gminy Rybno. Samorząd chce w ten sposób skończyć wreszcie z kradzieżami wody. Nowy sprzęt nie podda się żadnym sztuczkom z magnesami. W planach jest też zakup sprzętu, który wyeliminuje chodzących po domach inkasentów.
Gmina Rybno - podobnie jak inne samorządy - boryka się z kradzieżami wodę. Spora ilość wody znika nie wiadomo gdzie, przez co samorząd ponosi straty: – Realne straty wynoszą dziesięć – dwadzieścia procent, co jest związane z konserwacją urządzeń – komentuje Grzegorz Krowiak, wójt gminy Rybno – Tymczasem straty są większe.
Znany jest proceder przestawiania wskazań wodomierzy za pomocą magnesów. Wskazują one znacznie mniejszy pobór wody od faktycznego. Aby temu zapobiec, rybnowski samorząd zakupił nowe wodomierze, które są obecnie sukcesywnie montowane. Wójt podkreśla, że w ich przypadku nie będzie już możliwości cofnięcia wskazań. Inkasent będzie w stanie stwierdzić, czy ktoś używał przy liczniku jakichś sztuczek.
Do umów na dostarczanie wody wprowadzony też zostanie punkt stwierdzający, że jeśli dana osoba trzykrotnie nie wpuści inkasenta, woda zostanie jej odcięta.
Gmina złożyła jednak wniosek na dofinansowanie przedsięwzięcia, które może zlikwidować ten problem w jeszcze inny sposób. Chodzi o montaż w urzędzie gminy sprzętu, za sprawą którego na odległość będzie można odczytywać pobór wody w każdym z domów. Zapobiegnie to też kradzieżom wody, bowiem sprzęt pozwoli precyzyjnie obserwować na bieżąco kto, o której godzinie i ile wody pobiera: – Urządzenie nie jest tanie, jednak korzyści z niego płynące są znaczne. Jeśli nie zdobędziemy dofinansowanie, być może zakupimy je z własnych środków – mówi wójt Kropiak.
Wojciech Czubatka


(0 głosów)
  
komentarze (2)
Dodaj swoja opinię

Pseudonim:
Zarejestruj się tutaj

Komentarz:


* Przed dodaniem komentarza zapoznaj się z regulaminem

panie krpoiak (gość) napisał(a):
2011-05-02 21:52:34
Tak wszystko w porzadku?

Pernamentna inwigilacja (gość) napisał(a):
2011-05-02 15:16:10
Woda znika, tere fere, ktoś po prostu ją kradnie!Ale kto?I komu? Ja po prostu uwielbiam kiedy przychodzi do mnie"inkasent" w czasie kiedy siedzę na "tronie", być może to jest przyczyna "błędnych odczytów";.Po prostu w Rybnie za dużo ryb pływa.

Reklamy

Copyright © 2006 - 2019 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL