Piątek, 3 Kwietnia 2020 Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Szukaj w portalu sochaczewianin.pl:
Zadbajmy o włosy po zimie

Powiększ zdjęcieZima to zła pora roku dla włosów. Nawet najbardziej zadbana fryzura nie wygląda dobrze po zdjęciu czapki. Jeszcze jeśli mamy słabe włosy, albo problem z łysieniem, to zaczyna się poważny kłopot.
Uszkodzenie włosów przez czynniki zewnętrzne i łysienie stanowią największy problem estetyczny.
W zimie włosy są często matowe i przetłuszczone. Skóra głowy swędzi, a drapiąc ją roznosimy bakterie po całej głowie. Zimą staramy się częściej myć głowę i wzmaga się proces przetłuszczania z powodu nieoddychającej skóry pod czapką.
Kondycja skóry głowy wpływa na dobrą kondycję włosów. W zimie starajmy się używać szamponów odżywczych na bazie witamin i oleju rycynowego. Unikamy zbyt mocnego ogrzewania suszarką do włosów. Starajmy się stosować odżywki bez spłukiwania.

Co z łysieniem?

Nie zawsze prawidłowa pielęgnacja uchroni nas przed łysieniem. Ogromna grupa ludzi cierpi na łysienie androgenowe, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak obraz tego łysienia u każdej płci jest różny. U kobiet ma charakter rozlany, najbardziej widoczny na przedziałku. U mężczyzn najpierw pojawiają się zakola, spowodowane łysieniem w kątach czołowo - skroniowych, a w dalszym przebiegu w okolicy szczytowo - potylicznej. To ostatni moment, kiedy leczenie da rezultaty, ponieważ te widoczne, osłabione włosy można pobudzić do wzrostu. W momencie, gdy włosa już nie wiać, nie da się już nic zrobić.

Przeciw łysieniu

Darsonwalizacja - są to prądy wysokiej częstotliwości. Prądy te działają na zakończenia nerwowe, wytwarzają ciepło w tkankach, ulegają one rozszerzeniu. Występuje podrażnienie nerwów czuciowych skóry i mięśni, co wpływa na drodze odruchów na poprawę i lepszą pracę narządów odżywiających skórę. Dodatkowo za pomocą aparatu wprowadza się w skórę substancje odżywcze.
Mezoterapia - jest to zabieg nakłuwający skórę głowy igłą. Za pomocą gęstych nakłuć wprowadza się w skórę głowy specjalne koktajle odbudowujące strukturę włosa. Przy tej metodzie preparat wnika w głębsze warstwy skóry, przez co jego działanie jest bardzo skuteczne.
Dobrym zabiegiem jest wykonywany w seriach masaż głowy.
Rodzaj oraz częstotliwość zabiegów dobieramy do indywidualnych potrzeb osoby.
Zapraszam na zabiegi!
Hanna Kasztelan


Reklamy

Copyright © 2006 - 2020 Milenium Media


WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL WKRÓTCE NOWE OBLICZE PORTALU SOCHACZEWIANIN.PL